Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

2018 BALKAN TURLARI

BALKAN ÜLKELERİ

Konaklama : 4* ve 5* OTELLERDE

Tur Süresi : 9 GÜN - 8 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 389 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

2018 YILINA ÖZEL BALKAN TUR PROGRAMI
Balkanlar'da Karış Karış geziyoruz. 9 GÜN - 8 GECE

 

BELGRAD KONAKLAMA FARKI İLE ...

Ekstra Tur Yok! | Ekstra Ücret Yok!

 

Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosnahersek, Sırbistan
Hırvatistan, Yunanistan

İpsala, Kavala, Selanik, Manastır, Ohrid, Üsküp, İşkodra, Budva, Kotor, Dubrovnik, Trebinje, Poçitel, Mostar, Sarayevo, Belgrad

 

OTOBÜSLER İLE BALKANLAR

40 € Değerindeki 4 Adet Akşam Yemeği Erken Rezervasyon’da Ücretsiz!!!
Yeşil pasaport’a vize uygulaması yoktur...

 

ERKEN REZERVASYONDA HER ARAÇ İÇİN KAYITLARIMIZ BU FİYATTA İLK 20 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR.

 

1.GECE: AKŞAM : İZMİR–EDREMİT–LAPSEKİ–-YUNANİSTAN
Akşam saat 17.00’da ÜÇKUYULAR (FAHRETTİN ALTAY MEYDANI), 17.30’da ÜÇYOL, 18.00’da BORNOVA (EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ) ve 18.30’da KARŞIYAKA AYZE ofisimizin önünden siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yolda uygun yerlerde molalar vererek ALİAĞA- AYVALIK-EDREMİT üzerinden, LAPSEKİ’ye ulaşıyoruz. Feribotla karşıya geçerek, sabah saatlerinde İPSALA Sınır Kapısında oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak YUNANİSTAN’a geçiyoruz.

 

1.GÜN:SKOPJE (ÜSKÜP)
Sabah kahvaltımızı uygun bulunan bir tesiste aldıktan sonra, KAVALA- Thessaloniki(SELANİK) ilk olarak ATAMIZIN SELANİK’de doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Selanik üzerinden Skopje’(üsküp)e hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında, MAKEDONYA’ya geçiyoruz. Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden bir tanesi, Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan  YAHYA KEMAL’in şehri Skopje’e varıyoruz. Skopje’te Taş Köprü, FYROM Meydanı, Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri, Rahibe Teresa’nın Heykeli ve evi ardından tarihi Osmanlı çarşısının bulunduğu sokaklar göreceğimiz yerler arasında.( Üsküp kalesi panoramik olarak görülecektir) Günün sonunda gezilerimizin ardından Skopje’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

 

2.GÜN:SKOPJE–BELGRAD
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Üsküp’ten ayrılıyoruz. SIRBİSTAN’ın başkenti BELGRAD’a ulaşıyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Belgrad, SAVA ve TUNA nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş aynı zamanda adı gibi aydınlık ve huzur dolu bir kenttir.  Burada, rehberimiz eşliğinde BELGRAD şehrini ve sokaklarını keşfe başlıyoruz.Sırası ile Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüyoruz. Daha sonra BELGRAD merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

 

3.GÜN: BELGRAD-SARAYBOSNA
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak BOSNA-HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz . BOSNA-HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA vadi içerisinde, dağlar ile çevrili bir durumda olan ve Milijacka nehrin çevresinde kurulmuş eski ve tarihi bir Osmanlı şehridir. Şehrin en büyük ve güzel özelliklerinden biri çok çeşitli farklı dinlerdeki insanların bir arada yaşadığı bir yer olmasıdır. Bu dinler başta Müslümanlık olmakla beraber Katolik ve Ortodoks mesheplerine mensup insanlar asırlardır barış ve huzur içinde bir arada yaşamaktadırlar. Bu özelliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü olarak kabul edilir.(Buranın en güzel lezzetlerinden birtanesi olan Boşnak böreğini tatmak üzere rehberimiz eşliğinde Saraybosna’nın en meşhur börekçisine gidiyoruz) Avrupa’nın en ilginç çarşılarından BAŞÇARŞI’yı gezip Osmanlı döneminden beri faaliyette olan Kurşunlu Medresesini görüyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası olan HÜSREV BEY CAMİİ’sini gezip otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde.( BOŞNAK GECESİ EKSTRA) Bu gece otelimizde Akşam yemeği yoktur.

 

4.GÜN:SARAYBOSNA-MOSTAR-POÇİTEL-DUBROVNİK-TREBİNJE
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak, MOSTAR'a doğru yol alıyoruz. Mostar kentine ulaşıyoruz. Bu kentte Mostar Köprüsü‘nü ziyaret ediyoruz. Mimar Hayrettin tarafından 1557 yılında inşa edilen bu köprü Osmanlı Mimarisinin bir şaheseridir. 1992 yılında iç savaş esnasında Hırvatların bombalanmasıyla yıkılmıştır. Ülkemizin de büyük katkısıyla 2004 yılında yeniden yapılmıştır. Daha sonra KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİ’sini görüp, buradan ayrılıp eski dokusu ile günümüze kadar uzanmış Osmanlı köyü POÇİTEL’e ulaşıyoruz.  Bu tarih dokusuyla bozulmamış olan Osmanlı köyünde çay ve kahve molası veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından HIRVATİSTAN’a geçiyoruz. Adriyatik denizinin en eski ticaret limanlarından, bir tanesi olan   DUBROVNİK’e ulaşıyoruz. Buradaki gezimize, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane gibi yapıları  ve Limanı görerek, TREBİNJE’ye hareket ediyoruz. Günün sonunda Trebinje’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

 

5.GÜN:KOTOR – KARADAĞ - İŞKODRA
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak, Balkanlar’ın en güzel ülkelerinden bir tanesi olan ADRİYATİK DENİZİ kıyısında bulunan KARADAĞ ‘a hareket ediyoruz. Doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici bir ülke olan KARADAĞ’da, tarih boyunca Osmanlıya nasip olmamış KOTOR'a ulaşıyoruz. Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliselerini gördükten sonra, Kotor Körfezi’nden geçerek , Adriyatik denizinin kenarında kurulmuş , muhteşem sahilleri ile Balkanlar’ın en ünlü tatil beldelerinden BUDVA bizi karşılıyor.Budva’nın merkezinde StariGradı ve kaleyi geziyoruz.  St. Stefan Adasının  muhteşem manzarası eşliğinde ARNAVUTLUK’a hareket ediyoruz.Pasoport işlemlerimizin ardından konaklamak üzere İŞKODRA’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

 

6.GÜN: ARNAVUTLUK-İŞKODRA-TİRAN-ELBASAN-OHRİD
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra, 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük yapmış olduğu ARNAVUTLUK’un başkenti TİRAN’a varıyoruz. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. .  ELBESAN şehrini gördükten sonra, dünyanın en derin, en berrak ve en güzel göllerinden bir tanesini görmek üzere OHRİD’e hareket ediyoruz.  Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde. Unutulmaz bir gece geçirmek üzere (ekstra) MAKEDON GECESİ’ne katılıyoruz. Bu gece otelde Akşam yemeği yoktur.

 

7.GÜN:RESNE-MANASTIR(BİTOLA)–THESSALONİKİ
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak eşsiz güzelliği ile ünlü olan OHRİD GÖLÜ’nde tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Daha sonra OHRİD merkeze geçiyoruz, Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Hacı Turgut Camii ile ve çarşıyı gezip meşhur sedef takılardan alışverişler yapıyoruz. Daha sonra Yol güzergahında   1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı gezeceğimiz yerler arasında. Daha sonra Osmanlı’dan kalan Orduevi ziyaret ediyoruz. Buradan, Thessaloniki’e  doğru yola çıkıyoruz. Selanik’e vardığımızda merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ile YUNAN TAVERNASINA (ekstra) katılıyoruz.(yemekli) Bu akşam otelde akşam yemeği

 

8.GÜN:  THESSALONİKİ(SELANİK)-KAVALA-İPSALA-İZMİR
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak, Thessaloniki ’te turumuza başlıyoruz. İlk olarak AYADİMİTROS Kilisesi,  Rotonda, Beyaz Kule, Bedesten, Hamza Bey Camii, BÜYÜK İSKENDER heykeli, Aristoteles Meydanı, Venezelos Heykeli gezilerimizi yaparak, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Su Kemerleri, İbrahim Paşa Camii, (St.Nichololas Kilisesi), Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek, Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Gelibolu-Çanakkale üzerinden akşam geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz.

 

1.TUR:04 MAYIS/12 MAYIS 2018

2.TUR:15 HAZİRAN/23 HAZİRAN (RAMAZAN BAYRAMI) 2018

3.TUR:29 HAZİRAN/07 TEMMUZ 2018

4.TUR:13 TEMMUZ/21 TEMMUZ 2018

5.TUR:27 TEMMUZ/04 AGUSTOS 2018

6.TUR:17 AGUSTOS/25 AGUSTOS (KURBAN BAYRAMI) 2018

7.TUR:31 AGUSTOS/08 EYLÜL 2018

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı ve 4 Gece AKŞAM YEMEĞİ 
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* AYZETUR Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Vize ücreti + danışmanlık hizmet bedeli (130 Euro) (Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir)
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL (Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır)
* Müze, ören yeri ve kale (şehir) giriş ücretleri
* İsteğe bağlı Ohrid tekne gezisi
* Otel ve yerel restoranda alınan tüm içecekler                                                                                                                              *MAKEDON GECESİ , BOŞANAK GECESİ , YUNAN TAVERNASI                                                                                                 *Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro) (65 yaş üstü misafirlerimizde prim farkı çıkmaktadır)                     

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

 • Bu program için acentamız Yunanistan Vizesi almaktadır.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Tur programında Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz kısmındaki Hırvatistan Giriş Ücretleri ve Kale giriş ücretleri tur esnasında rehber tarafından toplanacaktır. Kişi başı 10-15 Eur. Arası değişen bir ücrettir.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Ayze Tur sorumlu değildir.
 •  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Ayze Tur sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Programda konaklamalarımızın tamamı 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye ‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir. 
 • AYZE Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından AYZE Tur sorumlu değildir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.