Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

2018 ORTA AVRUPA TURU (HAZİRAN/TEMMUZ/AĞUSTOS)

ORTA AVRUPA

Konaklama :

Tur Süresi : 10 GÜN - 10 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : İZMİR

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 489 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

 

10 GÜN - 10 GECE

7 ÜLKE - 6 BAŞKENT

Ekstra Tur Yok!!!  Ekstra Ücret Yok!!!

YUNANİSTAN-SIRBİSTAN-AVUSTURYA-ÇEK CUMHURİYETİ-SLOVAKYA-MACARİSTAN-BULGARİSTAN

İpsala, Kavala, Selanik, Belgrad, Viyana, Prag, Karlovy Vary, Bratislava, Budapeşte, Estergon, Vişegrad, Szentendre, Sofya

1.GÜN: İZMİR-LAPSEKİ-İPSALA-YUNANİSTAN: Akşam saat 17.00’da ÜÇKUYULAR (FAHRETTİN ALTAY MEYDANI), 17.30’da ÜÇYOL, 18.00’da BORNOVA (EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ) ve 18.30’da KARŞIYAKA AYZE ofisimizin önünden siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yolda uygun yerlerde molalar vererek Aliağa-Ayvalık-Edremit üzerinden, LAPSEKİ’ye ulaşıyoruz. Feribotla karşıya geçerek, sabah saatlerinde İPSALA Sınır Kapısında oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak YUNANİSTAN’a geçiyoruz.

2.GÜN: KAVALA-SELANİK: Dedeağaç-Gümülcine yolu üzerindeki uygun bir tesiste sabah kahvaltısı (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından KAVALA’ya varıyor ve kısa bir yürüyüş yaparak LİMAN, SU KEMERLERİ, KAVALALI MEHMET ALİ PAŞA’NIN EVİ ve HEYKELİ, İBRAHİM PAŞA CAMİİ’yi görüp fotoğraflıyoruz, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonra rehberimizin uygun gördüğü süre içerisinde alış veriş molası veriyoruz. Kavala turumuzu tamamladıktan sonra Selanik’e doğru hareket ediyor ve ulaştığımızda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Ardından HAMZA BEY CAMİ, BEDESTEN, OSMANLI DÖNEMİ HÜKÜMET KONAĞI, VENİZELOS HEYKELİ, AZİZ DİMİTRİ KİLİSESİ ve ATATÜRK EVİ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında şehir turumuza devam ederek ALİSTOTELES Meydanı ve Üniversitesini görerek Selanik şehrinin sembolü haline gelen BEYAZ KULE’yi fotoğraflıyoruz. Bu güzel günün sonunda Selanik’teki otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Yunan TAVERNA eğlencesine (ekstra) katılabilirler.

3.GÜN: SELANİK-BELGRAD: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından erken saatlerde yola çıkıyoruz. Yunanistan-Makedonya sınır kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Makedonya’ya geçiyoruz. Vardar Nehri kıyısından ilerleyerek Makedonya’nın başkenti Üsküp üzerinden geçerek Makedonya-Sırbistan sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından uygun bir yerde öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından yolculuğumuza devam ederek Sırbistan’ın Başkenti BELGRAD’a ulaşıyoruz. Yapacağımız panoramik turumuzda, kentin katedrali olan AZİZ SAVA KİLİSESİ, tarihi meydanlar, 1999’da NATO Kuvvetlerince yapılan bombardıman izlerini taşıyan askeri binalar, ESKİ KRALİYET SARAYI, Sırbistan Parlamentosu, Ulusal Müze ve tarihi TERAZİ ÇEŞMESİ göreceğimiz yerler arasında. Ardından Tuna ile Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş KALEyi geziyoruz. Leopold ve zindan kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesini, Damat Ali Paşa Türbesini, Askeri Açık Hava Müzesini ve Fransa’ya Şükran Anıtını göreceğimiz yürüyüş turumuzu yapıyoruz. MİHAİLOVA Caddesi’nde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’daki otelimizde…

4.GÜN: BELGRAD-VİYANA: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından erken saatlerde yola çıkıyor ve Viyana yönünde hareket ediyoruz. Novi Sad üzerinden Sırbistan-Macaristan Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Zigetvar-Budapeşte üzerinden yolumuza devam ederek AVUSTURYA’ya gidiyoruz. Yolumuz üzerinde uygun bir noktada öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Avrupa’nın en aristokrat şehri VİYANA’ya ulaştığımızda ilk olarak SCHÖNBRUNN SARAYI BAHÇELERİni geziyoruz. Ardından uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz sırasında Atatürk’ün de kaldığı Bristol Hotel, Devlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesine ait muhteşem yapılar, Hoffburg ve Belvedere Sarayları göreceğimiz yerler arasındadır... Panoramik turumuzun ardından şehir merkezinde alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Akşam arzu eden konuklarımız ile rehberimizin eşliğinde Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birine katılabilirler. Konaklama Viyana’daki otelimizde…

5.GÜN: VİYANA-PRAG: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Avusturya’dan ayrılarak 5 saatlik yolculuğumuzun ardından öğle saatlerinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a ulaşıyoruz. Prag şehir turunda Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, St.Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın evi, Charles Köprüsü, eski şehir meydanı ve TYN Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama için Prag’daki otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Vitava Nehri’nde açık büfe yemekli tekne turuna (ekstra) katılıyoruz.

6.GÜN: PRAG–KARLOVY VARY–PRAG: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Karlovy Vary Turuna çıkıyoruz. Yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayları, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvora’ın, Mozart’ın, Goethe’nin, Beethoven’in, Puşkin’in evlerini görüyor ve 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret ediyoruz. Kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Akşamüstü saatlerinde Prag’daki otelimize geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, muhteşem Ortaçağ Gecesine (ekstra) katılıyoruz.

7.GÜN: PRAG–BRATİSLAVA-BUDAPEŞTE: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Çek Cumhuriyeti’nden ayrılarak öğle saatlerinde Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya ulaşıyoruz. Bratislava Kalesi, Parlamento, St. Martin Katedrali, Grassalkovich Sarayı, Slovak Devlet Tiyatro Binası gibi önemli yapıları göreceğimiz yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Öğle yemeği (ekstra) için vereceğimiz serbest zamanından ardından Slovakya’dan ayrılarak Macaristan’a geçiyor ve ülkenin başkenti olan Budapeşte’ye ulaşıyoruz. İlk olarak Gellert Tepesi’ne çıkıyor ve rehberimizin vereceği bilgileri dinliyoruz.  Ardından panoramik şehir turumuzu yaparak Tuna Nehri üzerindeki tarihi köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını ve Parlamento Binasını görüyoruz. Kahramanlar Meydanı’nda Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri görüp kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Gece turumuz öncesinde dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, Budapeşte Kalesi ve Tuna Nehri Tekne Turu’na (ekstra) katılıyoruz.

8.GÜN: BUDAPEŞTE-ESTERGON-VİŞEGRAD-SZENTENDRE-BUDAPEŞTE: Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Estergon Kalesi’ni geziyor ve sonrasında Macaristan’ın en büyük katedrali olan Esztergom Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Ardından Vişegrad’a gidiyor ve öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız Szentendre Artistler Köyü’ne gidiyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, Szentendre’den ayrılıyor, Budapeşte şehir merkezine döndükten sonra, Vasil Caddesi’nde alışveriş için yine bir serbest zaman veriyoruz. Dinlenmek için Budapeşte’deki otelimize geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, Macar-Çigan Gecesi Turu’na (ekstra) katılıyoruz.

9.GÜN: BUDAPEŞTE-SOFYA: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve Sofya’ya yola çıkıyoruz. Zigetvar üzerinden Macaristan-Sırbistan Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Sırbistan’a geçiyoruz. Yolumuz üzerinde uygun bir noktada vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) ve ihtiyaç molalarının ardından Sırbistan-Bulgaristan Sınır Kapısına varıyoruz. Pasaport ve Gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Bulgaristan’a geçiyor ve akşam geç saatlerde ülkenin başkenti Sofya’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

10.GÜN: SOFYA–İZMİR: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyor ve şehir merkezindeki Aleksander Nevski Meydanı’na gidiyoruz. Aleksander Nevski Katedrali, Ayasofya Kilisesi, Orduevi, Rus Kilisesi, Parlamento ve Elçilik binaları, Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntıları göreceğimiz yerler arasındadır. Şehrin merkez meydanı olan Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı, Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı, Sveta Nedelya Kilisesi ve Aziz George Kilisesi (Rotonda)’ni görerek turumuzu tamamlıyor ve kentin modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’nde gezinti ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Bu güzel günün akşamında Sofya’dan ayrılıyor ve Kapıkule Sınır Kapısına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra free shop alış verişimizi yapıyoruz. Edirne-Keşan-Gelibolu-Lâpseki üzerinden uygun noktalarda ihtiyaç molaları vererek gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyoruz ve bir başka AYZETUR programında görüşmek umuduyla vedalaşıyoruz.

 

1.TUR

15 – 24 HAZİRAN 2018 (RAMAZAN BAYRAMI)

2.TUR

13 – 22 TEMMUZ 2018

3.TUR

17 – 26 AĞUSTOS 2018 (KURBAN BAYRAMI)

4.TUR

07 – 16 EYLÜL 2018

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks otobüs ile ulaşım

* Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri

* 8 Gece 4* Otel Konaklaması

* Otellerdeki 8 Sabah Kahvaltısı ve 3 akşam yemeği

* Otobüsteki sıcak ve soğuk içecek ikramlarımız

* Tüm gümrük vergileri

* Tüm şehir giriş ücretleri

* AYZETUR Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Vize ücreti + danışmanlık hizmet bedeli (120 Euro)

  (Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir)

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL

  (Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır)

* Müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri

* Otellerde ve yerel restoranlarda alınan tüm içecekler

* Öğle yemekleri ve 5 akşam yemeği                                                                                                                   

* Tekne turları ve gece eğlenceleri                                                                                             

* Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

  (65 yaş üstü misafirlerimiz için prim farkı çıkmaktadır.)      

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

17.00 ÜÇKUYULAR (FAHRETTİN ALTAY MEYDANI)

17.30 ÜÇYOL

18.00 BORNOVA (EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ)

18.30 KARŞIYAKA AYZETUR OFİS ÖNÜ

EK BİLGİLER

EK BİLGİLER:

* Bu program için acentamız Yunanistan Vizesi almaktadır.

* Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

* Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir.

* Çok girişli Schengen vizesi olanlar ile yeşil pasaportu olanlar için ekstra vize almaya gerek yoktur.

* AYZETUR, turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, 20 gün önceden haber vermek kaydı ile turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptali durumunda ödenen tur ücreti, ödendiği şekilde iade edilir; ancak vize başvuru ücreti ile danışmanlık hizmet bedeli iade edilmez.

* Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakılır. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.

* Turumuz sırasında hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.

* Vize başvurusu ret edilen (vize alamayan) kişinin vize başvuru ücreti ile danışmanlık hizmet bedeli iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.

* Tur programında “Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler” kısmında yer alan müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri, tur esnasında rehber tarafından toplanacaktır. Kişi başı 10-15 Euro arası değişen bir ücrettir.

* Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan AYZETUR kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından AYZETUR sorumlu tutulamaz.

* Çocuk (0-12 yaş) indirimi, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile, tur ücretinde %50 oranında uygulanır. Çocuk misafirlerimiz için, vize başvuru ücreti ile danışmanlık hizmet bedelinde indirim yapılmaz.

* Programda konaklamalarımızın tamamı 4* otellerde yapılmaktadır; ancak bazı oteller, Türkiye‘deki 3* otel standartlarına denk gelmektedir.

* Sınır kapılarındaki yoğunluktan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından AYZETUR sorumlu değildir.