Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

BATI KARADENİZ (YEDİ GÖLLER - MUDURNU-GÖYNÜK-ABANT DAHİL)

ABANT - MUDURNU - GÖYNÜK - SAFRANBOLU - ZONGULDAK

Konaklama : SAFRANBOLU

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 470 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

BATI KARADENİZ TURU 

2 GECE SAFRANBOLU KONAKLAMA FARKI İLE ....

 

3 GÜN - 3 GECE (YP)

14 HAZİRAN - 17 HAZİRAN 

BAYRAM TATİLİ BOYUNCA

 

YÖRÜK KÖYÜ FARKI İLE ...

MUDURNU ve GÖYNÜK FARKI İLE ...

 

ABANT - YEDİ GÖLLER - DEVREK - SAFRANBOLU
AMASRA - MUDURNU - GÖYNÜK - İZNİK

 

1 GECE: Saat 19.30 de   Karşıyaka Ayze Turizm , 20.15 Poligon – Fahrettin Altay 20.40 Üçyol Meydan 21.00 Bornovadan misafirlerimizi alarak yolculuğumuz başlıyor .Akhisar ve Susurlukda  ihtiyaç molasının ardından Yalova üzerinden Bolu Dağı Kaynaşlı   Mevkine ulaşıyoruz.

 

1 GÜN  :  Serbest  zamanda kahvaltı (extra)molasının ardından ABANT GÖLÜNE (Abant Milli Parkı) gidiyoruz.Nilüfer çiçekleriyle  süslü Abant Gölü kıyısındaki yürüyüş ve fotoğraf molasından sonra Bolu üzerinden başka bir doğa harikası olan GÖLCÜK’e gidiyoruz.Buradaki serbest zamanın ardından Bolu Merkez’e dönüyoruz. Burada  bizi bekleyen minibüslerle Yedi Göller turumuza başlıyoruz.Sırası ile BÜYÜK GÖL –KÜÇÜK GÖL-DERİN GÖL-SERİN GÖL-NAZLI GÖL-SAZLI GÖL-İNCE GÖL’ü  ve doğal küçük  şelaleleri görerek doğa yürüyüşü yapıyoruz. Gezimizin ardından  Mengen  üzerinden Devrek’e varıyoruz. Burada geleneksel el sanatlarından olan(  kiraz ağacından yapılan yüzyıl dayandığı söylenen )BASTON alış verişi yapıyoruz. Daha sonra bu güzel gezilerimizin ardından SAFRANBOLU ya doğru hareket ediyoruz.Safranbolu da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

 

2.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından günümüzde meşhur olan YÖRÜK KÖYÜ ne gidiyoruz.Daha sonra Safranboluya tekrar dönerek Burada Şiirsel ev mimarisi örneklerinden KAYMAKAMLAR EVİ-KÖPRÜLÜ CAMİ-CİNCİ HANI –ARASTA ÇARŞISI gezip İMREN LOKUM alışverişi yapıyoruz. Serbest zamanda alış-veriş molası verip ardından Müze kent Safranbolu’dan  ayrılıyoruz. Bartın üzerinden ÇEŞM-İ  CİHAN (DÜNYA’NIN GÖZLERİ ) olarak bilinen ve Karadeniz’in en güzel sahil ilçelerinden biri olan AMASRA’ya gidiyoruz.Amasra da ilk olarak meşhur Karadeniz Balıklarını tadabileceğimiz özel restorantlardan birtanesine gidiyoruz.Öğle yemeğimizi ekstra olarak alıyoruz.Buradaki çevre gezimizde  AMASRA KALESİ-MEKTEB-İ BAHRİYE(AMASRA MÜZESİ)- KEMERE  KÖPRÜSÜ’ni  gezip  ÇEKİCİLER  Çarşısında  Şimşir ağacından yapılan hediyelik eşyalardan satın alıyoruz. Bartın’a dönüş yolu üzerindeki muhteşem sahil İNKUM’da akşam çaylarımızı içiyoruz.Ardından tekrar olarak otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak MUDURNU’ya hareket ediyoruz. 1374 yılına uzanan Mudurnu Yıldırım Bayezid Cami, Osmanlı'da Yıldırım Bayezit'in Bolu şehzadeliği döneminde kendisi tarafından yaptırılmıştır. Yapıldığı tarihten bugüne korunarak gelmeyi başaran cami, günümüzde hala ibadete açıktır.Serbest zamanda (meşhur Kızarmış Mudurnu Tavuklarını tatmak)öğle yemek(ekstra)molası veriyoruz. Molamızın ardından GÖYNÜK’e ulaşıyoruz.Göynük de AKŞEMSEDDİN TÜRBESİ ve GAZİ SÜLEYMAN PAŞA CAMİİ – HAMAMI ziyaret ediyoruz.Gezilerimizin ardından GEYVE-İZNİK GÖLÜ’ne ulaşıyoruz.İznik Ayasofyasını ziyaret ediyoruz.Daha sonra İznik Gölü Panoramik olarak gezilerimizi tamamlayıp Bursa-Balıkesir üzerinden uygun yerlerde molalar vererek İzmir’e ulaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 gece konaklama

*Oteldeki sabah ve akşam yemekleri

*Kişi sayısına göre ulaşım aracı

*AYZETUR Rehberlik hizmetleri

*Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri

*Müze ve Ören yerlerine girişler

*Yedigöller Minibüs ücretleri

*Milli park giriş ücreti

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER