Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

BURSA-ESKİŞEHİR-BEYPAZARI-İZNİK (KURBAN BAYRAMI)

BURSA ESKİŞEHİR BEYPAZARI İZNİK

Konaklama : BURSA - BEYPAZARI - ESKİŞEHİR

Tur Süresi : 4 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

BURSA-ESKİŞEHİR-BEYPAZARI-İZNİK (KURBAN BAYRAMI)

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

 

1.GÜN:Sabah AYZE Turizm önünden: 06.30’da, Üçkuyular’dan: 07.00’de, Üçyol’dan: 07.30’da misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.Uygun yerlerde vereceğimiz molaların ardından bu bölgeye  ayrı bir güzellik katan ULUABAT GÖLÜ kıyısında panaromik turumuz sonrası tarihi AĞLAYAN ÇINAR altında sabah kahvelerimizi içiyoruz Buradan TRILYE(Zeytınbağ)’ye varıyoruz. Burada KUMYAKA KİLİSESİ-KEMERLİ KİLİSE-FATİH CAMİİ ve TARİHİ ÇAMLI KAHVE görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi(ekstra) Trilye sahilinde yiyoruz. Öğle yemeğinin ardından MUDANYA’ya vardığımızda  Cumhuriyet’in temelinin atıldığı yer olan MUDANYA MÜTAREKE EVİ’ni geziyoruz. Daha sonra Bursa’ya merhaba diyoruz.İlk olarak OSMAN GAZİ ve ORHAN GAZİ Türbelerini ziyaret ediyoruz. Buradan Bursa merkezdeki   ULU CAMİİ’yi gezip serbest zamanda KOZAHAN(İpekçiler Çarşısı)’da alışveriş yapıyoruz. Molamızın ardından çinileriyle meşhur YEŞİL TÜRBE ve YEŞİL CAMİİ gezip günün sonunda Çekirge mevkiinde bulunan Otele yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..

 

 

 

2.GÜN: Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak GEMLİK üzerinden İZNİK GÖLÜ’ne varıyoruz.Gölün muhteşem manzarası eşliğinde sabah kahvelerimizi içiyoruz.Buradan GEYVE-TARAKLI üzerinden GÖYNÜK’e varıyoruz.Tarihi kentte ZAFER KULESİ-GAZİ SÜLEYMAN PAŞA CAMİİ gezip,AKŞEMSEDDİN TÜRBESİ’ni ziyaret ediyoruz.Daha sonra NALLIHAN üzerinden BEYPAZARI’na varıyoruz.Kentin manzarasını izlemek üzere HIDIRLIK TEPESİ’ne çıkıp eski ve yeni Beypazarını resimliyoruz.Buradan TARİHİ Beypazarı çarşısında meşhır Beypazarı Kurusu ve yerli halkın açmış olduğu standlarda ev yapımı yiyecekleri(domates kurusu-erişte-80 katlı baklava)tadıyoruz.Günün sonunda merkezdeki Oteline yerleşiyoruz.Belirlenen saatte lobide buluşup akşam yemeği için yöresel lezzetlerin sunulduğu,geleneksel yaşantının anlatıldığı gösteri eşliğinde(fasıl-eğlence)meşhur  BAĞEVİ RESTORAN’a gidiyoruz.(AYZE TURİZM’İN İKRAMI)

 

 

3.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından Beypazarına veda ediyoruz.Sivrihisar üzerinden ESKİŞEHİR’e varıyoruz. İlk olarak içinde yapay kumsalı ve denizi olan kültürleri buluşturan KENT PARK’ı geziyoruz. Buradaki kahve molasının ardından Şiirsel kent gezimize kentin kuruluş yeri olan ODUN PAZARI ile  devam ediyoruz. Renkli, ahşap süslemeli, cumbalı evlerin resimlerini çekip,çevre gezisi yapıyoruz. Yaşanmış tarihin izlerini yansıtan ÇAĞDAŞ CAM MÜZESİ’ni geziyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmış görkemli bir yapıya sahip KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ(1525)ni geziyoruz. Tarihi ATLIHAN ÇARŞISI’nda Eskişehir’e özgü geleneksel el sanatlarımızdan olan LÜLETAŞI’nın işlenişini izleyip alış veriş yapıyoruz. ESKİŞEHİR’e güzellik ve serinlik katan PORSUK ÇAYI kenarında  çaylarımızı içip(zamanlama uygunsa)küçük motorlarla tekne turu(ekstra)yapıyoruz.Bu güzelliğin ardından TÜLOMSAŞ bahçesinde bulunan gururumuz DEVRİM ARABASI’nın sergilendiği alanda fotoğraf molası veriyoruz.Günün sonunda Eskişehir merkezdeki  Oteline  yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

 

 

4.GÜN:Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Eskişehir gezimize devam ediyoruz.Eskişehir’e ayrı bir güzellik yaşamak üzere SAZOVA PARKI’na gidiyoruz. ilk olarak   bizleri bekleyen trene binerek parkın çevresinde gezinti yapıyoruz. Daha sonra(birebir örneği yapılmış) VENEDİK KORSAN GEMİSİ’ni geziyoruz.Bu gezimizin ardından Eskişehir’den ayrılıyoruz.Porsuk baraj manzarası eşliğinde KÜTAHYA’ya varıyoruz.Merkezde sırası ile DÖNENLER CAMİİ (Mevlevihane) ULUCAMİİ - VACİDİYE MEDRESESİ(arkeoloji müzesi)-2.YAKUP BEY İmarathanesi içindeki ÇİNİ MÜZESİ göreceğimiz yerler arasında. Kütahya gezimizin ardından GEDİZ-UŞAK-KULA üzerinden İZMİR’e varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*3 gece otel konaklama                                                             

*Otellerdeki sabah ve akşam yemekleri                                 

*Rehberlik hizmetleri                                              

*Otobüsle ulaşım

*Seyahat Sigorta Paketi

*Beypazarı BAĞEVİ Yöresel Yemekli Eğlence

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 *Alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

 *Öğle yemekleri

*Müze-Ören yerlerine giriş ücreti      

 

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER