Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

EDİRNE - İSTANBUL ADALAR SARAYLAR(Kurban bayramı)

İSTANBUL - EDİRNE - ADALAR

Konaklama : TRAKYA CİTY , GÜNEŞ OTEL

Tur Süresi : 4 GÜN - 4 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 649 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

EDİRNE , İSTANBUL TURU

 

KURBAN BAYRAMI ÖZEL ( 20 AGUSTOS ÇIKIŞLI )

 

4 GÜN - 4 GECE (YP)

EDİRNE MERKEZ TRAKYA CİTY OTEL ve İSTANBUL (AVRUPA YAKASI) GÜNEŞ OTEL FARKI İLE

GALATA KULESİ FARKI İLE ...

YILDIZ SARAYI FARKI İLE ....

 

BOĞAZ TURU-TOPKAPI SARAYI-DOLMABAHÇE SARAYI-SULTAN AHMET CAMİİ
MİNİATÜRK-YEREBATAN SARNICI-DİKİLİTAŞ-AYASOFYA MÜZESİ-1453 PANORAMA FETİH  MÜZESİ​ 

 

1.GECE: Akşam saat 20.30 da ÜÇKUYULAR dan saat 21.00 de ÜÇYOL dan 21:15 de BORNOVA dan 21.30 da KARŞIYAKA dan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.Uygun yerlerde molalar vererek ÇANAKKALE-KEŞAN-UZUNKÖPRÜ üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ye varıyoruz.

 

1.GÜN: Sabah serbest kahvaltımızın(ekstra) ardından EDİRNE gezimize başlıyoruz. Buradaki gezimize  Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı ve o günün anısına yapılan LOZAN ANITI’nı gezerek başlıyoruz.Burada Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından olan KARAAĞAÇ İstasyonu’nu fotoğraflıyoruz. Daha sonra 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’nin bulunduğu II.BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Buradan SARAYİÇİ Mevkiine gidiyoruz. Sırası ile EDİRNE SARAYI KALINTILARI-BALKAN ŞEHİTLİĞİ-KIRKPINAR GÜREŞLERİ’NİN YAPILDIĞI ALANI-ADALET KASRI’nı geziyoruz. Merkezdeki  MİMAR SİNAN’ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği SELİMİYE CAMİİ’ni ve ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda Bedesten Çarşısında alış veriş yapıyoruz. (DEVA-İ MİSK tatlısı – Badem ezmesi-yöresel meyve sabunları-aynalı gelin süpürgesi-meşhur Edirne peyniri) Günün sonunda merkezdeki  Otele yerleşiyoruz. Kararlaştırılan saatte lobide buluşarak olmazsa olmaz Edirne’ye özgü yeni yağda ciğer yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Edirne’den ayrılıp İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.İstanbul’a ulaştığımızda ilk olarak PANORAMA 1453 FATİH MÜZESİ’ni ziyaret ediyor.Burada İstanbul’un 1453 de fethini adeta canlı yaşıyoruz.Buradaki molamızın ardından Beşiktaş dan ayrılarak Eminönü’ne ulaşıyoruz. Eminönü de öğle yemeğimizi serbest zamanda alıyoruz.Ve dileyen misafirlerimiz ile MISIRCILAR ÇARŞISI nı dolaşıyor ve alış-veriş yapıyoruz.Daha sonra buradaki molamızın ardından GALATA KULESİ ni ziyaret etmek için KARAKÖY sokakları arasından fotoğraf kareleri eşliğinde yürüyüşümüz başlıyor.Galata Kulesini ziyaret ediyoruz. Galata Kulesi gezimizin ardından Karaköy’e tekrar inerek aracımıza biniyoruz. Ve müsaitlik durumuna göre YILDIZ SARAYI ziyaretimiz veya PİERLOTİ TEPESİ ve EYÜP SULTAN CAMİİ ziyaretimiz gerçekleşecektir.Daha sonra bu güzel günün ardından İstanbul Boğaz turu için ekstra olarak Boğaz Tekne turu yapıyoruz.Daha sonra otelmize dönüyoruz.

 

3.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak DOLMABAHÇE SARAYI ile başlıyoruz. Daha sonra tarihi yarımada gezimizde sırası ile HİPODRUM-OBELİSK(DİKİLİTAŞ)-ÖRMELİ DİKİLİTAŞ-YILANLI SÜTUN- ALMAN ÇEŞMESİ’ni gezip resimliyoruz. Serbest zamanda SULTAN AHMET MEYDANI’nda (arzu edenler  Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirasının en değerli yapıtlarından olan TOPKAPI SARAYI’nı ve AYASOFYA müzesini geziyoruz. YEREBATAN SARNICI ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezip keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.BU GECE DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ İLE KUMKAPI EGLENCESİ’NE KATILIYORUZ.(EKSTRA) 

 

4.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak saat  09:00 da Adalar vapuru ile BÜYÜKADA’ya geçiyoruz.Prens adalarının en büyüğü ve en çok ziyaret edileni Büyükada’nın tarihi Antik Dönem’e kadar uzanmaktadır. Antik dönemde Demonisia, Halkın Adaları olarak anılan Prens Adaları hakkında ilk bilgiler 1930 yılında Karacabey mevkiindeki Rum Ortodoks mezarlığı yakınında bulunan ve Büyük İskender’in babası Makedonya kralı II. Filip’e ait altın sikkeleri içeren Büyükada Definesi ile elde edilmiştir. Buranın temiz havasını soluyup , kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında vapurla İstanbul’a dönüyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İSTANBUL’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Bursa – Balıkesir üzerinden İzmir’e dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*3 Gece 4 ve 5* otellerde konaklama                       

*Otellerdeki sabah ve akşam yemekleri                 

*AYZE TUR Profesyonel Rehberlik hizmetleri         

*Seyahat sigorta paketi                                             

*Kişi sayısına göre Lüks Otobüs ile ulaşım           

*Feribot ücretleri

*Araç içerisindeki ikramlarımız

*Edirne deki Akşam alınacak Ciger menüsü                                                       

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü - alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri   

*Müze ve saraylara telefirik giriş ücretleri

*Tekne turları

 *Kumkapı eğlence – Gece turu

                                             

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.