Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

EDİRNE-İĞNEADA TRAKYA TURU (ŞEKER BAYRAMI ÖZEL)

EDİRNE - İGNEADA - LONGOZ ORMANLARI - TEKİRDAG - ÇORLU

Konaklama : 4*MERCİA RESORT OTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA - KONAK - BOSTANLI

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

TRAKYA TURU

ŞEKER BAYRAMI ÖZEL

14 - 17 HAZİRAN 

 

3 GÜN - 3 GECE (YP)

 

LONGOZ ORMANLARI FARKI İLE 

 

EDİRNE - KIRKLARELİ - İĞNEADA BURNU - LÜLEBURGAZ
  TEKİRDAĞ - SELİMİYE CAMİİ - BAYRAKLI BABA 

 

1.GECE: Akşam saat 20.30 da ÜÇKUYULAR dan saat 21.00 de ÜÇYOL dan 21:15 de BORNOVA dan 21.30 da KARŞIYAKA dan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.Uygun yerlerde molalar vererek ÇANAKKALE-KEŞAN-UZUNKÖPRÜ üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ye varıyoruz.

 

1.GÜN: Sabah serbest kahvaltımızın(ekstra) ardından EDİRNE gezimize başlıyoruz. Buradaki gezimize  Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı ve o günün anısına yapılan LOZAN ANITI’nı gezerek başlıyoruz.Burada Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından olan KARAAĞAÇ İstasyonu’nu fotoğraflıyoruz. Daha sonra 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’nin bulunduğu II.BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Buradan SARAYİÇİ Mevkiine gidiyoruz. Sırası ile EDİRNE SARAYI KALINTILARI-BALKAN ŞEHİTLİĞİ-KIRKPINAR GÜREŞLERİ’NİN YAPILDIĞI ALANI-ADALET KASRI’nı geziyoruz. Merkezdeki  MİMAR SİNAN’ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği SELİMİYE CAMİİ’ni ve ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda Bedesten Çarşısında alış veriş yapıyoruz. (DEVA-İ MİSK tatlısı – Badem ezmesi-yöresel meyve sabunları-aynalı gelin süpürgesi-meşhur Edirne peyniri) Günün sonunda merkezdeki  Otele yerleşiyoruz. Kararlaştırılan saatte lobide buluşarak olmazsa olmaz Edirne’ye özgü yeni yağda ciğer yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Karadeniz’in kuzeybatısında Bulgaristan sınırına en yakın sahil kasabası olan İĞNEADA’ya varıyoruz. Burada serbest zamanda öğle yemek molası(ekstra)veriyoruz.(arzu edenler burada balık yiyebilirler)Dünyanın nadir oluşumlarından biri olan muhteşem LONGOZ ORMANLARI’nı resimleyip bu güzelliklerden ayrılıyoruz. KIRKLARELİ merkeze vardığımızda bu mütevazi şehrin meydanında bulunan HIZIR BEY tarafından 1383 yılında yaptırılan CAMİİ,ÇARŞI ve BEDESTEN’i geziyoruz. Daha sonra buranın yöresel lezzetlerinden olan KAVALA KURABİYESİ ve HELVA alış verişi yapıyoruz. Buradan Trakya Bölgesi’nin önemli ilçelerinden biri olan LÜLEBURGAZ’a vardığımızda merkezde bulunan önemli Osmanlı Eserlerinden biri olan SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’ni gezip, tarihi Çınaraltı’nda akşam çaylarımızı içiyoruz. Daha sonra Tekirdağ’ın önemli ilçelerinden biri olan ÇORLU’ya varıyoruz.Çorludan hareket ederek Kumburgaz sahilindeki 4*MERCİA RESORT Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak TEKİRDAĞ’a varıyoruz. Burada sırası ile  MACAR EVİ, NAMIK KEMAL MÜZESİ ve Kanuni Sultan Süleyman’ın Damadı ve Sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ya yaptırdığı Mimar Sinan’ın eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ ile MEDRESESİ’ni gezip   öğle yemeği için serbest zaman (Meşhur Tekirdağ Köftesi)  veriyoruz.(ekstra) Öğle yemeğimizin ardından bu güzel bölgeden ayrılıp MALKARA-KEŞAN üzerinden BOLAYIR’a vardığımızda NAMIK KEMAL ANIT Mezarı’nı ve ardından Milli Mücadele’nin Kahraman Şehitlerinden olan BAYRAKLI BABA Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Gelibolu’dan feribot yolu ile LAPSEKİ’ye geçip uygun yerlerde molalar vererek İzmir’e varıyoruz.  

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklama                                          

* Otellerdeki Sabah ve Akşam yemekleri               

*Ayzetur Rehberlik Hizmetleri                                            

*Feribot Gemi geçiş ücretleri

*Seyahat Sigorta Paketi

*Araç içi İkramlarımız

*Tur programında belirtilen tüm turlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otellerde Alınacak tüm içecekler

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER