Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

ESKİ FOÇA - KOZBEYLİ TURU ( PAZAR KEYFİ )

KOZBEYLİ KÖYÜ - ESKİ FOÇA

Konaklama : GÜNÜBİRLİK

Tur Süresi : GÜNÜBİRLİK

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA - KONAK - BOSTANLI

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 50 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

18 MART PAZAR GÜNÜ

KOZBEYLİ - ESKİ FOÇA 

PERS ANITI 

 

Hareket Saatleri : 07:30 Fahrettin Altay Meydanı – 07:35 Poligon – 07:45 Hatay Nokta Durağı 07:50 Üçyol Meydan 08:10 Alsancak 08:25 Bornova Ege Acil Önü 08:40 Karşıyaka Anıt-Yunuslar 08:45 Ayzetur Ofis Önü 09:00 Mavişehir – Çiğliden Siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Tur Programı : Kozbeyli – Eski Foça

Yolda vereceğimiz (ekstra) kahvaltı molamızın ardından KOZBEYLİ – ESKİ FOÇA turumuza başlıyoruz.İlk olarak turumuza Yeni Foça’ya çok yakın bir Taş Evler ile dolu Kozbeyli ile başlıyoruz. Muhteşem doğası, tarihi taş evleri, camisi ve dibek kahvesi ile ünlü Kozbeyli'de 1924 mübadelesine kadar Türk ve Rum vatandaşlar birlikte yaşamışlar. Mübadele sırasında köydeki Rumlar Yunanistan'a giderken, yerlerine Rumeli, Selanik ve Midilli'den göçmenler gelmiştir. Taş evleri, eski yapıları, huzurlu ve sakin yaşamı, etkileyici camisi (Kitabesinde 1611 yılında inşasına başladığı yazılı olan Kozbeyli Cami) ile ziyaretçilerini ağırlayan bu köyde kısa bir çevre gezisi yaparak 1935 den beri meşhur Şakir'in Yerinde' Dibek Kahvelerimizi yudumluyoruz. Kozbeyli turumuzun ardından Eski Foça’ya (Phokaia) doğru hareket ediyoruz.Yol üzerinde TAŞ KALE (Pers Anıtı) Anıt Pers Kralı Kyros'un Pasargadai'deki (İran) mezar anıtı ile benzerlikler göstermekte anıtı fotoğraflıyoruz.

Daha sonra Eski Foçaya hareket ediyoruz.Merkez de aracımızdan inerek taş sokaklarında dolaşarak Foça Kaleburunda bulunan Balık restorantlarda deniz manzarası eşliğinde öğle yemeği molamızı veriyoruz.Daha sonra Çarşı alış-veriş Serbest zaman veriyoruz.Tarihi Beş Kapılar Kalesi ziyaret edeceğiz Müthiş huzur veren Phokaia doğal limanında Grup fotoğrafımız ardından kısa molalar ile birlikte İzmir’e dönüyoruz.Ve siz değerli misafirlerimizi araca bindiğiniz noktalarda evlerinize uğurluyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* ULAŞIM

* REHBERLİK 

* ÇEVRE GEZİLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* ÖĞLE YEMEĞİ 

* ÖREN YERLERİ ve MÜZE GİRİŞLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER