Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

ESKİŞEHİR - BURSA ( KURBAN BAYRAMI ) 21/22/23 AGUSTOS

ESKİŞEHİR - BURSA

Konaklama : 4*ES ALBATROS OTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 449 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

ESKİŞEHİR - BURSA TURU

 

KURBAN BAYRAMI ÖZEL ...

 

2 GECE ESKİŞEHİR MERKEZ KONAKLAMA FARKI İLE ....

 

KOŞTUR KOŞTUR YOK !!! DOYA DOYA ESKİŞEHİR !!

 

1.GÜN:Sabah 06:30’da Karşıyaka Ayze Turizm önünden, 07:00’de Üçyol’dan, 07:30’da Üçkuyular’dan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.Uşak – Gediz üzerinden KÜTAHYA’ya varıyoruz.Kütahya’nın sembolü geleneksel el sanatlarımızdan olan ÇİNİLERİ görmek ve alışveriş yapmak için ÇİNİCİLER ÇARŞISI’nda mola veriyoruz. Molamızın ardından ESKİŞEHİR’e varıyoruz.Şiirsel kent Eskişehir gezimize ilk olarak kentin kuruluş yeri olan ODUN PAZARI ile başlıyoruz. Renkli, ahşap süslemeli, cumbalı evlerin resimlerini çekip,çevre gezisi yapıyoruz. Yaşanmış tarihin izlerini yansıtan ÇAĞDAŞ CAM MÜZESİ’ni ve eşi benzeri bulunmayan BALMUMU MÜZESİ  ni geziyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmış görkemli bir yapıya sahip KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ(1525)ni geziyoruz. Tarihi ATLIHAN ÇARŞISI’nda Eskişehir’e özgü geleneksel el sanatlarımızdan olan LÜLETAŞI’nın işlenişini izleyip alış veriş yapıyoruz. ESKİŞEHİR’e güzellik ve serinlik katan PORSUK ÇAYI kenarında akşam çaylarımızı içip(zamanlama uygunsa)küçük motorlarla tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Günün sonunda merkezdeki 4*ES ALBATROS otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.           

2.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz.VE ESKİŞEHİRİ panoramik olarak görmemiz için ŞELALE PARK (BADEMLİK TEPESİ) ne çıkıyoruz sabah kahvelerimizi yudumluyoruz.Daha sonra İlk olarak içinde yapay kumsalı ve denizi olan kültürleri buluşturan KENT PARK’ı geziyoruz. Buradaki kahve molasının ardından  ayrı bir güzelliği yaşamak üzere SAZOVA PARKI’na gidiyoruz. ilk olarak   bizleri bekleyen trene binerek parkın çevresinde gezinti yapıyoruz. Daha sonra(birebir örneği yapılmış) VENEDİK KORSAN GEMİSİ’ni geziyoruz. Bu güzelliklerin ardından burada yaşayan Tatar kültürünün en önemli örneklerinden tatmak için merkezdeki Eskişehir Ev yemekleri restoranına gidiyoruz.(ekstra)(Tatar böreği – Tatar mantısı önerilir)Yemek molasının ardından Eskişehir’de yeni açılan bir Müze olan KURTULUŞ MÜZESİ ni ziyaret ediyoruz.Sırası ile UGUR MUMCU nun şehit edildiği aracı görüyoruz.Daha sonra TÜLOMSAŞ fabrikasında bulunan DEVRİM ARACI (1961) ziyaret ediyoruz.Şehir turumuza dileyen misafirlerimiz ile devam ediyor ve HALLER GENÇLİK merkezinde alışveriş molası veriyoruz.(Bu mola öncesi dileyen misafirlerimizi otelimize dinlenmek için götürüyoruz.) HALLER GENÇLİK merkezinden çıktıktan sonra eskişehir’de meşhur bir AVM olan ESPARK AVM ye gidiyoruz.Rehberimizin uygun gördüğü saatlerde otelimize dönüyoruz.Bu güzel günün ardından 4*ES ALBATROS otelimize tekrar giriş yapıyoruz.

3.GÜN:Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz.Daha sonra BURSA ya doğru yola çıkıyoruz.Bursa da ilk olarak CUMALIKIZIK köyüne ulaşıyoruz ve Rehberimiz eşliğinde dar sokaklarını ve Tarihi Konaklarını geziyoruz.Daha sonra Bursa’nın şirin ,ilçelerinden ve Milli Mücadele yıllarında önemli olan MUDANYA ‘ ya ulaşıyoruz.Daha sonra TİRİLYE kasabasına gidiyoruz. Burada KUMYAKA KİLİSESİ-KEMERLİ KİLİSE-FATİH CAMİİ ve TARİHİ ÇAMLI KAHVE görülecek yerler arasında. bu bölgeye  ayrı bir güzellik katan ULUABAT GÖLÜ kıyısında panaromik turumuz sonrası tarihi AĞLAYAN ÇINAR altında akşam kahvelerimizi içiyoruz .Saatler akşama doğru ilerlerken rehberimiz  uygun gördüğü saat de buluşma noktasında buluştuktan sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz.SUSURLUK – BALIKKESİR – AKHİSAR üzerinden İzmire dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  1. *2 Gece otelde konaklama                                                                        
  2. *Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                                                   
  3. *Rehberlik hizmetleri                                                                                  
  4. *Zorunlu Seyahat sigortası                                                                      
  5. *Otobüs ile ulaşım
  6. *Programda belirtilen turu

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  1. *Alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
  2. *Öğle yemekleri     
  3. *Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
  4. *Porsuk Çayı tekne ücreti

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER