Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

ESKİŞEHİR BEYPAZARI İZNİK (KURBAN BAYRAMI ÖZEL)

ESKİŞEHİR - BEYPAZARI - İZNİK

Konaklama : ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA - KONAK - BOSTANLI

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

ESKİŞEHİR BEYPAZARI İZNİK (KURBAN BAYRAMI ÖZEL)

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

BEYPAZARI - ESKİŞEHİR ( İZNİK ve GÖYNÜK )

 

KURBAN BAYRAMI ÖZEL ( 21 AGUSTOS ÇIKIŞLI )

 

3 GÜN - 2 GECE (YP)

ESKİŞEHİR MERKEZ ve BEYPAZARI KONAKLAMA FARKI İLE ...

GAZİ SÜLEYMAN PAŞA CAMİİ’ni ve AKŞEMSEDDİN TÜRBESİ

 

KURŞUNLU KÜLLİYESİ- ÇİNİCİLER ÇARŞISI-ATLIHAN - PORSUKÇAYI-KENTPARK

BEYPAZARI - GÖYNÜK - İZNİK 

 

1.GÜN:Sabah 06:30’da Karşıyaka Ayze Turizm önünden, 07:00’de Üçyol’dan, 07:30’da Üçkuyular’dan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.Uşak – Gediz üzerinden KÜTAHYA’ya varıyoruz.Kütahya’nın sembolü geleneksel el sanatlarımızdan olan ÇİNİLERİ görmek ve alışveriş yapmak için ÇİNİCİLER ÇARŞISI’nda mola veriyoruz. Molamızın ardından ESKİŞEHİR’e varıyoruz.Şiirsel kent Eskişehir gezimize ilk olarak kentin kuruluş yeri olan ODUN PAZARI ile başlıyoruz. Renkli, ahşap süslemeli, cumbalı evlerin resimlerini çekip,çevre gezisi yapıyoruz. Yaşanmış tarihin izlerini yansıtan ÇAĞDAŞ CAM MÜZESİ’ni geziyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmış görkemli bir yapıya sahip KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ(1525)ni geziyoruz. Tarihi ATLIHAN ÇARŞISI’nda Eskişehir’e özgü geleneksel el sanatlarımızdan olan LÜLETAŞI’nın işlenişini izleyip alış veriş yapıyoruz. ESKİŞEHİR’e güzellik ve serinlik katan PORSUK ÇAYI kenarında akşam çaylarımızı içip(zamanlama uygunsa)küçük motorlarla tekne turu(ekstra)yapıyoruz. Günün sonunda merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İlk olarak içinde yapay kumsalı ve denizi olan kültürleri buluşturan KENT PARK’ı geziyoruz. Buradaki kahve molasının ardından yeni açılan ünlülerin ve devlet adamlarının mumyası bulunan MUMYA Müzesini geziyoruz.  Ayrı bir güzelliği yaşamak üzere SAZOVA PARKI’na gidiyoruz. ilk olarak   bizleri bekleyen trene binerek parkın çevresinde gezinti yapıyoruz. Daha sonra(birebir örneği yapılmış) VENEDİK KORSAN GEMİSİ’ni geziyoruz. Bu güzelliklerin ardından burada yaşayan Tatar kültürünün en önemli örneklerinden tatmak için merkezdeki Eskişehir Ev yemekleri restoranına gidiyoruz.(ekstra)(Tatar böreği–Tatar mantısı önerilir)Yemek molasının ardından Eskişehir’den ayrılıyoruz.LSivrihisar-Polatlı üzerinden BEYPAZARI’na varıyoruz. İlk önce HIDIRLIK TEPESİ’ne çıkıp eski ve yeni  BEYPAZARI’nı seyredip resimliyoruz. Daha sonra BEYPAZARI Tarihi Beypazarı çarşısında meşhur Beypazarı kurusu ve yerli halkın açmış olduğu standlardaki ev yapımı yiyecekleri (kuru domates–erişte-80katlı baklava)tadıyoruz.Molamızın ardından BEYPAZARI merkezdeki Otelimize yerleşiyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşup akşam yemeği için yöresel lezzetlerin sunulduğu, geleneksel yaşantının anlatıldığı gösteri eşliğinde meşhur BAĞEVİ RESTORAN’a gidiyoruz. Keyifli yemeğin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelde.

 

3.GÜN:Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz.Nallıhan üzerinden GÖYNÜK’e varıyoruz.Tarihi kentte ZAFER KULESİ’ni fotoğrafını çekip,GAZİ SÜLEYMAN PAŞA CAMİİ’ni ve AKŞEMSEDDİN TÜRBESİ’ni ziyaret ediyoruz.(Akşemsettin Türbesi: Fatih Sultan Mehmet’in hocası olan ve 1459 yılında vefat eden Akşemsettin’in türbesi, Göynük ilçesinde Gazi Süleyman Paşa Camii’nin avlusunda bulunur. Türbesi 1464 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırımıştır.Süleyman Paşa Camii:1335 yılında Gazi Süleyman Paşa tarafından yaptırılan iki eserden biri olan cami yıkılınca yerine II. Abdülhamit’in emri ile bugünkü cami yapılmıştır. Tek kubbeli ve tek minarelidir. Geç devir mimari özelliklerini taşır. Restorasyon geçirmiştir.Süleyman Paşa Hamamı: 1335–1338 yıllarında Gazi Süleyman Paşa tarafından yaptırılmış olup çifte hamam olarak kesme taştan inşa edilmiştir. Hamamın taşları ve iç mimarisi ender bulunan eserlerdendir.)Daha sonra TARAKLI-GEYVE-PAMUKOVA üzerinden İZNİK’e  varıyoruz.İznik İlçesi, dünyada eşine az rastlanan ve bütünüyle “açık hava müzesi” olan tarihi ve antik bir şehirdir. Yaz kış demeden, adeta bereket saçan verimli toprağı, kendine özgü iklimi ve doğal güzelliği nedeniyle, tarihin her döneminde insanlığın ilgi odaklarından biri haline gelmiştir.Bursa’nın bu güzel ilçesinde serbest zamanda vereceğimiz öğle yemek(YUSUF USTA meşhur köftesi önerilir)molasının ardından İZNİK GÖLÜ manzarası eşliğinde BURSA-SUSURLUK-BALIKESİR  üzerinden molalar vererek  İzmir’e dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 Gece otelde konaklama                                                  

*Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                                 

*Ayzetur Rehberlik hizmetleri                                                             

*Seyahat sigorta paketi                                                      

*Kişi sayısına göre otobüsle ulaşım

*Bağevi Restoran Akşam yemeği                                                                                     

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri   

*Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

*Porsuk Çayı tekne ücreti

                                                                          

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER