Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

ISPARTA DAVRAZ ve SAGALASSOS

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ - SAGALASSOS ANTİK KENTİ

Konaklama : SAGALASSOS LODGE&SPA HOTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA-ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL-BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

SADECE 23 / 24 / 25 ŞUBAT 3 GÜN - 2 GECE (YP)

 

SAGALASSOS ANTİK KENTİ - DAVRAZ KAYAK MERKEZİ 

 

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ - SAGALASSOS ANTİK KENTİ - İNSUYU MAĞARASI
ACIGÖL - BURDUR GÖLÜ - YARIŞLI GÖLÜ - SALDA GÖLÜ

 

TERMAL OTELDE KONAKLAMA FARKI İLE ....

KAYAK TURU ...

 

1.GECE: Sabah saat 06.00’da Karşıyaka AYZETUR ofis önünden, 06.30’da Üçkuyular Shell benzin istasyonu önünden, 06.45’de Üçyol’dan ve 07.00’da Ege Üniversitesi Acil önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Aydın-Nazilli yolu üzerinden Isparta’ya gidiyor ve Türkiye’nin en iyi kayak pistlerinden ISPARTA DAVRAZ KAYAK MERKEZİ ulaşıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz gün boyunca kayak ve snowboard yapabilir, telesiyeje binebilir. Ardından Isparta şehir merkezine gidiyor ve 1881 yılında görevli olduğu Bulgaristan’da gül vadisinde yetiştirilen gül bitkisini görüp yasak olmasına rağmen doğup büyüdüğü Isparta’ya getiren Müftüzade İSMAİL EFENDİ Heykelini görüyoruz. Türk siyasetçi ve devlet adamı olan SÜLEYMAN DEMİREL Heykeli ve GÜL Heykelini fotoğraflıyoruz. Merkezde verilen serbest zamanda meşhur gül suyu, gül lokumu, gül sabunu alışverişi yapıyoruz. Bu güzel günün sonunda Burdur ilinin Ağlasun ilçesinde bulunan SAGALASSOS LODGE & SPA HOTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... Arzu eden misafirler otelin açık-kapalı havuzlarından ve spa hizmetlerinden (ekstra) faydalanabilirler.

 

2 GÜN: Oteldeki sabah kahvaltısının ardından otelimizden yemyeşil manzaralar eşliğinde SAGALASSOS Antik Kenti’ne gidiyoruz. Antik Yunan’da Pisidya’nın başkenti olan ören yerinde Antoninler Çeşmesi hala akan suyu ile sizlere geçmişte yolculuk yaptıracak. Dünya’nın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarları ile bilinen antik kent, seramik üretim merkezi olarak Unesco Dünya Miras listesine alınmıştır. Bu güzelliklerin ardından İNSUYU MAĞARASI’na gidiyoruz. Mağarada etkileyici güzellikte sarkıt-dikit ve sütunların yanı sıra değişik boyutlarda 9 adet gölcük yer almaktadır. Bunlardan Büyük Göl adıyla anılan göl 512 m2’lik alanıyla Türkiye’nin en büyük yeraltı gölü olma özelliğine sahiptir. Buradan göller bölgesinin ortasında bulunan BURDUR iline gidiyoruz. Kent merkezinde bulunan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Sagalassos Antik Kent heykellerini, en ünlüsü Dıonysos (şarap tanrısı) heykeli, arkeoloji ve etnografik eserleri müzede görüyoruz. Şehrin simgesi Burdur Saat Kulesini fotoğrafladıktan sonra yeni açılan DOĞA TARİHİ MÜZESİ’ne gidiyoruz. KAVAKLI RUM ORTODOKS KİLİSESİ içinde bulunan müze inanamayacağınız güzellikler bulunmakta… Bu gezilerimizin ardından Burdur’dan ayrılarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

 

3.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. BURDUR GÖLÜ kıyısında vereceğimiz kahve molasının ardından YARIŞLI GÖLÜ’ne gidiyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Göller yöresinin bu doğal güzelliği içimizi okşuyor. Daha sonra karaçam ormanları ile kaplı tepeler, kayalık araziler ve alüvyon ovalarla çevrili Türkiye’nin ikinci derin gölü olan SALDA GÖLÜ’ne gidiyoruz. Suyunun berraklığı ve turkuaz rengi ile muhteşem manzara sunan gölün uygun bir noktasında mola veriyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuz başlıyor. Dönüş yolu üzerinde Türkiye’nin bacasız fabrikalarının bulunduğu BULDAN’a gidiyoruz. Dar sokak aralarında hala tezgah seslerinin geldiği kentte yöresel bezler dokunmakta… Burada vereceğimiz alış veriş molasının ardından Denizli - Aydın üzerinden uygun yerlerde molalar vererek İZMİR’e dönüyor ve bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.                                   

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

· 2 GECE TERMAL OTEL KONAKLAMA

· OTELDEKİ SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEKLERİ     

· KİŞİ SAYISINA GÖRE LÜKS ARAÇLA ULAŞIM     

· AYZETUR REHBERLİK HİZMETLERİ                                                           

· ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

· SEYAHAT SİGORTA PAKETİ 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* ÖĞLE YEMEKLERİ

* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

* YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

* OTELDEKİ SPA HİZMETLERİ

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER