Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

İSTANBUL - EDİRNE - ÇANAKKALE (23 NİSAN ÖZEL)

İSTANBUL - EDİRNE - ÇANAKKALE

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 4 GÜN - 4 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA-ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL-BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 550 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İSTANBUL - EDİRNE - ÇANAKKALE

3'Ü BİR ARADA ...

 

2 GECE İSTANBUL ve 1 GECE EDİRNE KONAKLAMA FARKI İLE ....

 

1.GECE: Saat 23.00’de Karşıyaka AYZE Turizm önünden, 23.30’da Üçkuyular’dan, 23.45’de Üçyol’dan ve 24:00’da Bornova Ege Üniversitesi Acil önünden misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir-Bursa – Yalova – İzmit üzerinden uygun noktalarda ihtiyaç molaları vererek İstanbul’a ulaşıyoruz.

 

1.GÜN: İSTANBUL – BÜYÜKADA – 1453 MÜZESİ – BOĞAZ TURU: Yedi Tepeli İSTANBUL gezimize ilk olarak Çamlıca tepesi ile başlıyoruz. Burada muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz. Daha sonra Bostancı sahiline iniyor ve iskelede bizleri bekleyen Adalar vapuruna binerek PRENS ADALARI manzarası eşliğinde BÜYÜKADA’ya gidiyoruz. Martıların yarenliğinde, keyifli bir vapur yolculuğunun ardından varacağınız bu masal diyarı, eminiz ki tek bir dokunuşla gününüzü sihirli kılacak. Ada turumuzda dileyen misafirlerimiz bisiklet kiralayabilir veya fayton turu yapılabilir. Adadaki öğle yemeğimizin (ekstra) ardından Bostancı veya Kabataş İskelesi’nee geri dönüyor ve İstanbul’un fethinin anlatıldığı eşi benzeri olmayan PANORAMA 1453 FATİH MÜZESİ’ni gidiyoruz. Bu gezimizin ardından EMİNÖNÜ İSKELE’ye ulaşıp bizleri bekleyen özel teknemiz ile İSTANBUL BOĞAZ TURU (ekstra) yapıyoruz. Bu güzel günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… 

 

2.GÜN: DOLMABAHÇE – TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA – SULTANAHMET – PİERRE LOTİ: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak uzman Ayzetur rehberimiz eşliğinde DOLMABAHÇE SARAYI’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra SULTAN AHMET MEYDANI’ndaki DİKİLİ TAŞ – YEREBATAN SARNICI – TOPKAPI SARAYI ve AYASOFYA’yı geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği (ekstra) için serbest zaman veriyoruz. Sultan Ahmet Köftecisi’nde köfte önerimizdir. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanda SULTAN AHMET CAMİİ’ni gezebilirler. Daha sonra EYÜP semtine gidiyor ve dileyen misafirlerimiz ile EYÜP SULTAN CAMİİ’ni ziyareti ediyoruz. Müthiş bir Haliç manzarası eşliğinde kahvelerimizi içmek için PİERRE LOTİ tepesine çıkıyoruz. Ardından MİNİATÜRK müzesini geziyoruz. Bu güzel günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberimiz belirlediği saatte lobide buluşup İstanbul’un vazgeçilemeyen eğlence merkezlerinden KUMKAPI’ya (ekstra) gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ise İstanbul Gece turu (ekstra) olarak TAKSİM MEYDANI – İSTİKLAL CADDESİ’nde gezebilirler.

 

  

 

3.GÜN: EDİRNE TURU – LOZAN ANITI – SELİMİYE CAMİİ – SARAYİÇİ: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak otoban yolu üzerinden EDİRNE’ye gidiyoruz. Buradaki gezimize Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı ve o günün anısına yapılan LOZAN ANITI’nı gezerek başlıyoruz. Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından olan KARAAĞAÇ İstasyonu’nu fotoğraflıyoruz. Daha sonra 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış sağlık müzesinin bulunduğu II. BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Buradan SARAYİÇİ mevkiine gidiyoruz. Sırası ile EDİRNE SARAYI KALINTILARI-BALKAN ŞEHİTLİĞİ-KIRKPINAR GÜREŞ ALANI-ADALET KASRI’nı geziyoruz. Merkezdeki Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği SELİMİYE CAMİİ’ni ve ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda Bedesten Çarşısı’nda alış veriş yapıyoruz. (DEVA-İ MİSK tatlısı–Badem ezmesi-yöresel meyve sabunları-aynalı gelin süpürgesi-meşhur Edirne peyniri) Günün sonunda merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Kararlaştırılan saatte lobide buluşarak olmazsa olmaz Edirne’ye özgü yeni yağda ciğer yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde…

 

 

 

4.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak tarihi UZUN KÖPRÜ üzerinden geçip SAROS KÖRFEZİ manzarası eşliğinde GELİBOLU’ya varıyoruz. Uzman Ayzetur rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz yerler: KİLİTBAHİR KALESİ-NAMAZGAH TABYASI – SEYİT ONBAŞI – ŞAHİNDERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ - ŞEHİTLİK ABİDESİ – MORTO KOYU - YAHYA ÇAVUŞ ŞEHİTLİĞİ – ALÇITEPE KÖYÜ - SALİM MUTLU MÜZESİ – ANZAK KOYU- 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ - CONK BAYIRI. Alçıtepe Köyü’nde serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra feribotla Çanakkale’ye geçerek AYNALI ÇARŞI’da serbest zamanda alış veriş molası veriyoruz. Molamızın ardından uygun yerlerde molalar vererek EZİNE – EDREMİT – BURHANİYE üzerinden İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimiz ile bir daha ki AYZE TUR etkinliğimizde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*3 Gece 4/5* otellerde konaklama                      

*Otellerdeki sabah ve akşam yemekleri                

*AYZE TUR Profesyonel Rehberlik hizmetleri         

*Seyahat sigorta paketi                                         

*Kişi sayısına göre Lüks Otobüs ile ulaşım             

*Feribot ücretleri

*Araç içerisindeki ikramlarımız

*Edirne'deki ciğer menü akşam yemeği                                                        

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü - alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri   

*Müze ve saraylara telefirik giriş ücretleri

*Tekne turları

*Kumkapı eğlence – Gece turu                                              

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.