Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

İSTANBUL AĞVA ŞİLE (KURBAN BAYRAMI)

İSTANBUL - SARAYLAR - MÜZELER

Konaklama : GÜNEŞ OTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

 

AĞVA, ŞİLE, POLONEZKÖY DAHİL!!!

 

GÜNEŞ OTEL FARKI İLE !!!

 

BOĞAZ TURU FARKI İLE !!!

 

SARAYLAR ve ADALAR TURA DAHİL !!!

 

1.GECE:Akşam 22:00 Karşıyaka  Ayze Turizm önünden , 22:30 Üçyol’dan,23:00’de Üçkuyular’dan konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz.İzmit-Kandıra üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde AĞVA’ya ulaşıyoruz.

 

1.GÜN:Serbest zamandaki sabah kahvaltımızın(ekstra)ardından gezimize doğayla romantizmin iç içe olduğu AĞVA ile başlıyoruz.Burada katılacağımız muhteşem (Müsaitlik durumuna göre GÖKSU nehri) tekne gezimizin(ekstra)ardından ŞİLE’ye geçiyoruz. Burada ilk olarak Türkiye’nin en büyük Dünyanın da ikinci büyük Feneri olan ŞİLE FENERİ gezisi ile başlıyoruz.Daha sonra İSTAVRİT TEPESİ ,HANIMSUYU ÇEŞMESİ , ŞEHİTLER ANITI , KAVALA PARKI göreceğimiz yerler arasında. Çarşısında verilen serbest zamanda öğle yemek(ekstra) molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü Şile bezlerinden yapılmış ürünleri alma fırsatı da bulabilirler. Daha sonra POLONEZKÖY’e hareket ediyoruz. 1842’de Polonya’nın işgal edilmesiyle Anadolu’ya gelen Polonyalılar tarafından kurulan bu beldemiz kayın,kestane ,meşe ormanları içerisinde bir doğa harikası. Buradaki gezimiz sonunda oksijen depolamış olarak İstanbul’a varıyoruz. Yedi Tepe İstanbul turumuza ilk olarak PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ’ni geziyor ve resimliyoruz. Daha sonra Eminönü İsklesinde bizleri bekleyen özel teknemiz ile BOĞAZ TURU(ekstra) yapmaya başlıyoruz. Bu güzelliğin ardından Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak DOLMABAHÇE SARAYI ile başlıyoruz. Daha sonra tarihi yarımada gezimizde sırası ile HİPODRUM-OBELİSK(DİKİLİTAŞ)-ÖRMELİ DİKİLİTAŞ-YILANLI SÜTUN- ALMAN ÇEŞMESİ’ni gezip resimliyoruz. Serbest zamanda SULTAN AHMET MEYDANI’nda (arzu edenler  Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirasının en değerli yapıtlarından olan TOPKAPI SARAYI’nı ve AYASOFYA müzesini geziyoruz. YEREBATAN SARNICI ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezip keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak TAKSİM İSTİKLAL CADDESİ GECE TURU yapılacaktır.Rehberimiz eşliğinde Lobide buluşarak başlıyoruz.(İstiklal Caddesi serbest zaman)Gece geç saatlerde otelimize dönüyoruz.

 

 

3.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak ardından Bostancı’dan Adalar vapuruna binip HEYBELİ ADA ve KINALI ADA’yı görerek  BÜYÜK ADA’ya geçiyoruz.( Arzu edenler faytonlarla Ada turu yapabilir)Buranın temiz havasını soluyup , kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz.Serbest zamanda öğle yemeği(ekstra) molası sonrası vapurla geri dönüyoruz.Burada bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İstanbul’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Bursa-Balıkesir üzerinden İzmir’e varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 Gece otelde konaklama                                    

*Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                        

*Ayzetur Rehberlik hizmetleri                                                         

*Seyahat sigortası                                                 

*Otobüsle ulaşım

*Programda belirtilen geziler

*Araç içi ikramlar                                                                

                                         

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü - alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri      

*Boğaz turu tekne ücreti

*Müze ve saraylara giriş ücretleri

                                                          

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER