Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

PERİLER DİYARI KAPADOKYA HAC-I BEKTAŞI VELİ (23 NİSAN ÖZEL)

ÜRGÜP - AVANOS - GÖREME - DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA-ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL-BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 449 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

KAYSERİ KONAKLAMA FARKI İLE ...

 

Ihlara - Derinkuyu - Ürgüp - Göreme - Uçhisar - Devrent - Paşabaşı - Avanos - Hacı Bektaşı Veli

 

EKSTRA TUR BEDELİ YOK !!!

 

20 - 23 NİSAN (3 GÜN - 3 GECE)YP

 

20 NİSAN: Akşam saat 19:00’da AYZE Turizm önünden, 19:30’da Üçkuyular’dan, 19:45’de Üçyol’dan, 20:00’da Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kula ve Afyon’da vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde AKSARAY’a varıyoruz.

 

21 NİSAN: Sabah kahvaltı (ekstra) molamızı Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde veriyoruz. Kapadokya turumuza ilk önce IHLARA VADİSİ’nden başlıyoruz. Daha sonra  DERİN KUYU yeraltı şehrini geziyoruz. Kapadokya bölgesinin jeolojik oluşumu sayesinde inşa edilebilmiş sekiz katlı Derinkuyu Yeraltı Şehri, büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan oluşuyor. Bölgede bulunan bir diğer örnek olan Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden farklı olarak Derinkuyu'da bir misyonerler okulu, günah çıkartma yeri, vaftiz havuzu ve ilgi çekici bir kuyu da bulunuyor. Buradaki serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molasının ardından GÜVERCİNLİK VADİSİ’nde fotoğraf çekimi ve alış-veriş yapıyoruz. Dünya harikası coğrafyası, binlerce peri bacasıyla süslenen Kapadokya’da Zelve Vadisi , Belisırma Köyü, Yılanlı Kilise, Özkonak ve Derinkuyu Yeraltı Şehirleri ile Ayvasil Kilisesi de görülmesi önerilen yerlerindendir. Ancak tarihi ve doğası ile görenleri en çok etkileyen Nevşehir Kapadokya’daki en meşhur yerlerden bir tanesi Güvercinlik Vadisidir. İlgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile bütünleşen vadi, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Uçhisar Güvercinlik Vadisi, peri bacalarının ister konaklama ister manzara amacıyla tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri olarak tanınıyor. Buradaki gezilerimizin ardından ONLX TAŞ ATÖLYESİ'ne gidiyor ve  tanıtımı izleyip alış veriş yapıyoruz. Günün sonunda Kayseri mevkiindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...

 

22 NİSAN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından HACI BEKTAŞ VELİ’ye doğru hareket ediyoruz. Hacı Bektaş Veli, Osmanlı İmparatorluğunda XIV. yüzyıldan itibaren, sosyal ve siyasi bakımdan büyük etkinliği olan, II. Mahmut tarafından Yeniçeri Ocağı ile birlikte kapatılan, Abdülaziz zamanında tekrar canlanan ve 25 Kasım 1925 tarihinde Tekke ve Zaviyelerin kapatılmasına kadar devam eden Bektaşi tarikatının piridir. Buradaki ziyaretimizin ardından Türkiye topraklarından doğarak yine Türkiye topraklarından denize dökülen ülkemizin en uzun (1355 km) akarsuyu olan KIZILIRMAK üzerindeki Taş Köprü’den geçip AVANOS’daki çanak – çömlek atölyesine gidiyor, tanıtımı izleyip alış veriş yapıyoruz. Daha sonra PAŞABAĞ – DERVENT VADİSİ  PERİBACALARI gezilerimizin ardından Fransız Şarapçılar Derneğinden ödüllü TURASAN ŞARAP FABRİKASI’nı ve yanındaki ASMALI KONAK’ı geziyoruz. Kapadokya bölgesinin simgesi olan ÜÇ GÜZELLER’de fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra UÇHİSAR KALEALTI-GÖREME’deki gezilerimizin sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte geleneksel TÜRK GECESİ eğlencesine (ekstra) katılıyoruz.

 

23 NİSAN: Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kapadokya’ya veda ediyoruz. Aksaray üzerinden Konya’ya varıyoruz. Konya’da MEVLANA TÜRBESİ ve MÜZESİ’ni gezip serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından AKŞEHİR’de NASRETTİN HOCA TÜRBESİ’ ni  ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Afyon  ve  Kula’daki   ihtiyaç molalarının  ardından  İzmir’e varıyor ve bir başka AYZE Turizm programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 gece otel konaklama                                                

* Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                           

* Ayzetur profesyonel rehberlik hizmetleri                                                      

* Lüks otobüs ile ulaşım                               

* Seyahat Sigorta Paketi

* Araçtaki içecek ikramlarımız

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

* Öğle yemekleri

* Ören yerlerine giriş ücretleri

* 2.gün Türk Gecesi       

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER