Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

KAPADOKYA HAC-I BEKTAŞLI (KURBAN BAYRAMI ÖZEL)

ÜRGÜP - AVANOS - GÖREME - DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ

Konaklama : 4* ve 5* OTELLERDE

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 449 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

OTOBÜSLÜ KAPADOKYA

 

BÖLGE’DE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

 

IHLARA VADİSİ - DERİNKUYU - GÖREME - AVANOS - ÜRGÜP

 

21 - 22 - 23 - 24 AGUSTOS

 

BAYRAM 1.GÜNÜ AKŞAM ÇIKIŞLI 

 

1 GECE :Akşam saat 19:00’da Karşıyaka Ayze Turizm’den, 19:30’da Üçyol’dan,19:45’de Üçkuyular Shell Benzin istasyonu önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. KULA ve AFYON’da vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde Aksaray’a varıyoruz.

 

1.GÜN : Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde alacağımız (ekstra) sabah kahvaltısından sonra, İç Anadolu'nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı 'nın eteklerine gidiyoruz. İçerisinde 105 tane kilise barındıran IHLARA VADİSİ ’nde; AĞAÇALTI, YILANLI ve SÜMBÜLLÜ KİLİSE ’yi ziyaret ediyor ve melendiz çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından NARLIGÖL (ACI GÖL) KRATER GÖLÜ ’ne gidiyor ve anılarımızın arşivine yeni fotoğraflar ekliyoruz. Daha sonra bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ ’ni geziyoruz. Ardından peribacaları oluşumlarını incelemeye başlıyor ve öğle yemeği için ORTAHİSAR ’a doğru yol alıyoruz. Yemek sonrası bir zamanların insanlara yardım eden perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerinin efsanesini dinliyor ve ilk olarak GÜVERCİNLİK VADİSİ ’ni ardından UÇHİSAR KALESİ ’ni görüntüleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında bu kez bölgeye özgü ONYX TAŞI ’nın atölyede ustalarının elinde şekillenip esere dönüşüne tanıklık ediyor ve Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O AĞACIN ALTINDA ’ya gidiyoruz. Ardından ZELVE ’nin mahalleleri olan PAŞABAĞ VADİSİ, DEVRENT VADİSİ ‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını ÜÇ GÜZELLER ’de veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2 GÜN:

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından HACI BEKTAŞ VELİ’ye doğru hareket ediyoruz.Buradaki ziyaretimizin ardından   tarihi Kızılırmak Taş Köprü’den geçip AVONOS’daki çanak – çömlek atölyelerinde gösteriyi izleyip, alış – veriş yapıyoruz. Daha sonra PAŞABAĞ – DERVENT VADİSİ  PERİBACALARI gezilerimizin ardından Fransız Şarapçılar Derneğinden ödüllü TURASAN ŞARAP FABRİKASI’nı ve yanındaki ASMALI KONAK’ı geziyoruz. Kapadokya bölgesinin simgesi olan ÜÇ GÜZELLER’de fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra UÇHİSAR KALEALTI-GÖREME’deki gezilerimizin sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Bu gece arzu eden misafirlerimiz ile YENİ YIL kutlaması için geleneksel TÜRK GECESİ eğlencesine katılıyoruz.)(extra)

 

3 GÜN:

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kapadokya’ya veda ediyoruz. Aksaray üzerinden Konya’ya varıyoruz. Konya’da MEVLANA TÜRBESİ ve MÜZESİ’ni gezip serbest zamanda öğle yemek (exstra)molası veriyoruz. Molamızın ardından AKŞEHİR’de NASRETTİN HOCA TÜRBESİ’ ni  ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Afyon  ve  Kula’daki   ihtiyaç molalarının  ardından  İzmir’e varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 gece otel konaklama                                             

*Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                              

*Ayzetur Rehberlik hizmetleri                                               

*Araç ile ulaşım                                

*Seyahat Sigorta Paketi

*Araçtaki Sıcak ve soğuk içecekler            

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri

*Ören yerlerine giriş ücretleri

*Türk Gecesi (2.GECE)        

 

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER