Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

KİLİKYA TURU (ÇUKUROVA'NIN EŞSİZ GÜZELLİKLERİ)

ADANA - ANTAKYA - HARBİYE - İSKENDERUN - MERSİN

Konaklama :

Tur Süresi : 4 GÜN - 4 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA-ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL-BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 549 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

KİLİKYA TURU

ÇUKUROVANIN EŞSİZ GÜZELLİKLERİ BU TURDA ...

ANTAKYA-ANTAKYA KATOLİK KİLİSESİ-HAVRA-UZUN ÇARŞI-HARBİYE-İSKENDERUN-PAYAS-ADANA-TARSUS-MERSİN -   

YEDİ UYURLAR(ESHAB-I KEHF) FARKI İLE........

 

1. Gece: Akşam saat 18:30'da Karşıyaka AYZETUR ofis önü, 19:00 Üçkuyular, 19:30 Üçyol ve 19:45 Bornova Ege Üniversitesi Hastenesi Acil önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kula-Afyon-Konya-Adana yolu üzerinden Antakya’ya doğru ilerliyoruz.

 

1. Gün: Gece yolculuğumuzun ardından sabah erken saatlerde vereceğimiz kahvaltı (ekstra) molasının ardından Antakya’ya ulaşıyoruz. Burada ilk durağımız, dünyanın ilk kaya kilisesi ve dünyada ilk defa Hiristiyan kelimesinin kullanıldığı yer olan St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, antik dönemlerden günümüze bölge yaşantısı ve kültürü hakkında bize çarpıcı bilgiler veren Antakya Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde Hatay sokaklarında yapacağımız tur sırasında Miladi 636 yılında Hz. Ömer ordularının Hatay’a girişi sonrasında yapılan ve Anadolu’nun ilk camisi olma özelliği taşıyan Habibi Neccar Camisi’ni geziyoruz. Ayrıca Hz. İsa’nın havarisinin de bulunduğu bu anlamlı ve tarihi mekanı ziyaret ettikten sonra yörenin en güzel restoranlarından birinde öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Antakya Katolik Kilisesi'ne gidiyor ve Havra’yı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimiz sonrası geleneksel mimasisi ile sokaklarda Antakya evlerini görüyoruz. Antakya’ya gidilir de meşhur Hatay künefesi yenmez mi? Meşhur nar ekşisi, meşhur Antakya biberi, meşhur Antakya salçası için alışveriş molası veriyoruz. Tarihi Uzun Çarşı gezisi sırasında baharatçılar çarşısı, ayakkabıcılar çarşısı, peynirciler çarşısını geziyoruz. Gezi sonrası "Defne" adı ile bilinen Harbiye'ye gidiyoruz. Harbiye şelalelerini gördükten sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...

 

2. Gün: Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından yola çıkarak Hatay, Osmaniye ve Adana’yı içine alan körfeze ismini vermiş olan İskenderun’a doğru yola çıkıyoruz. Burada şehir merkezinde yapacağımız otobüsle panoramik gezi sonrasında Hatay’ın tarihi beldelerinden biri olan Payas’a hareket ediyoruz. Burada tarihimizin en önemli mimarlarından olan Mimar Sinan’ın inşaa ettiği Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni ziyaret edeceğiz. Mimar Sinan, "Menzil Külliyeleri" adı altında bu külliye gibi başkent İstanbul dışında, gerek İstanbul'u Balkanlar ve Orta Avrupa'ya, gerekse Anadolu ve Yakındoğu'ya bağlayan askeri, sefer, kervan, haç ve ulak gibi amaçlara hizmet eden yollar üzerinde de külliyeler inşa etmiş. Burada yapacağımız gezi ile aynı zamanda Payas Kalesi ve Sarı Selim Camii’ni de göreceğiz. Daha sonra Dörtyol-Erzin istikametinden Adana’ya doğru hareket ediyoruz. Adana’ya ulaştığımızda ilk durağımız 28.500 kişiye sağlayabildiği ibadet imkanı sağlaması nedeniyle Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi kabul edilen Sabancı Merkez Camii olacak. Burada yapacağımız gezi sonrasında, halen hazırda dünyanın kullanılan en eski köprüsü olma ünvanını elinde bulunduran, dizilere, filmlere, efsanelere, gün batımının güzelliğine konu olmuş Adana Taş Köprü’yü görüyoruz. Sonrasında 3500 parçalık Adana Sinema Müzesini geziyor ve Adana’nın Tarihi Büyük Saat’in hikayesini rehberimizden dinleyerek fotoğraflıyoruz. Türkiye’nin en uzun saat kulesi olma özelliğini taşıyan Adana’nın simgelerinden olan bu kuleyi gezdikten sonra Bebekli Kilise’ye doğru hareket ediyoruz. İlk inşaası ermeni Apostolik Kilisesi olan bu kilise, üzerinde bulunan 2.5 metre büyüklüğündeki tunçtan yapılmış Meryem Ana Heykelinin bebeğe benzemesi nedeniyle halk arasında Bebekli Kilise olarakda bilinir. Burada yapacağımız ziyaret sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün: Sabah oteldeki kahvaltımız sonrasında Tarsus’a doğru hareket ediyoruz. Tarsus'da ilk olarak Tarsus Şelalesi’ni görüyoruz. Türkiye'nin debisi en yüksek ikinci nehri olan Berdan Çayı, dünyanınsa en çok su taşıyan ama en kısa nehirlerinden de birisidir. Eski adıyla Knydos olarak bilinen bu çay ve şelalede vereceğimiz çay molasının ardından Tarsus'ta sırasıyla göreceğimiz yerler Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz. Danyal Peygamber Makamı), Saint Paul Kilisesi (Eski Cami), Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan eski Tarsus evleri ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Saint Paul Kilisesi, Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'nde serbest zaman. Ardından Çanakkale Savaşlarında Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey Komutasında bir İngiliz ve bir Fransız gemisini Çanakkale boğazında batıran ve kahraman olan Nusrat Mayın Gemisi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün: Oteldeki kahvaltımız sonrasında Tarsus sınırlarında bulunan bir gezi noktamız daha olacak. Roma askerlerinden kaçarken bir mağarada mahsur kalan 7 inanan ve 1 köpeğin 300 yıl bir mağarada uykuya yattığı Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Tüm semavi dinler tarafından kutsal olduğu kabul edilen bu maneviyatı yüksek yeri ziyaret ettikten sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz ve gerekli molalarla İzmir’e ulaşıyoruz. Bir sonraki AYZETUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks otobüs ile ulaşım

*3 gece otel konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) Akşam Yemeği (3)

*Ayzetur Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*öğle yemekleri

*Alkollü ve alkosüz içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER