Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

TEK HAFTASONU İKİ KADİM KENT TROİA - ASSOS (2018 DÜNYA TROİA YILI)

TROİA - ASSOS ANTİK KENTİ

Konaklama : ASSOS BARBAROSSA OTEL

Tur Süresi : 2 GÜN - 1 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL-BORNOVA-KARŞIYAKA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 230 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

ANADOLU'NUN KADİM DEĞERLERİNİN KAYNAĞI, DOĞU İLE BATI ARASINDAKİ DİYALOĞUN ve MÜCADELENİN EN KÖKLÜ SİMGESİ TROİA...

 

2018 YILINDA ANADOLU'NUN KADİM DEĞERİ TROİA TOPRAKLARINDA BULUŞUYORUZ !!!

 

2018 TÜM DÜNYA'DA TROİA YILI !

ASSOS ANTİK KENTİ - BEHRAMKALE - YEŞİLYURT - ADATEPE KÖYÜ

 

1.GÜN: Sabah saat 07:00’de Üçkuyular, 07:20’de Üçyol, 07:40’da Bornova Ege Üniversitesi Acil önünden ve 08.00’de Karşıyaka AYZE Turizm önünden aldığımız misafirlerimizle turumuza başlıyoruz. Şakran yakınlarında kahvaltımızı (ekstra) yaptıktan sonra yüzlerce yıl öncesine bir yolculuğa sizlerle beraber çıkıyoruz. Bu turumuzda hem köy hayatını hem de Anadolu’nun kadim uygarlıklarından Assos ve Troia’ı Ayze Tur’un uzman rehberi eşliğinde yeniden keşfediyoruz. Burhaniye yakınlarındaki Bizim Köy Etnografya Müzesi ilk ziyaret noktamız. Bizim Köy Etnografya Müzesi, köylerdeki yaşamın yavaş yavaş unutulmaya yüz tutan tüm yönlerini, renkliliğini, canlılığını bu müzede hareketli ve sesli olarak yaşayabileceğiniz eşsiz bir deneyim fırsatı sunmaktadır. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden köylerdeki farklı yaşam biçimlerini yansıtan yüzlerce kullanım aracı burada sergilenmektedir. Bu güzel hareketli köy müzesinin ardından yavaş yavaş sağ yanımıza tanrıların dağı İda’yı (Kazdağları) sol yanımıza masmavi Ege’yi alarak ASSOS’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde deniz kenarında, zeytin ağaçlarıyla iç içe harika bir lokasyonda öğle yemeği (ekstra) için mola veriyor ve çaylarımızı Midilli Adası’na doğru yudumluyoruz. Bu molamızın ardından Batı Anadolu’nun en önemli kentlerinden bir tanesi olan Assos Antik Kenti’ni ve sokaklarını adım adım hikayeleriyle, tarihiyle rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Behramkale Köyü’nü adımlayarak ören yeri girişine ulaşıyoruz. Bilet işlemlerimizin ardından kentin akropolüne ulaşıyoruz. Tanrıça Athena adına yapılmış Athena Tapınağı’nın sütunları arasında o günleri, Aristotales’i, tarihin en büyük liderlerinden Büyük İskender’i ve daha nice olayları Ayze Tur uzman rehberinden dinliyoruz. Akropol ziyaretimizin ardından bizleri bekleyen dolmuşlarımıza binerek bu kez Antik Liman bölgesini keşfe çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde göreceklerimiz arasında kentin nekropolü (mezarlık), evlerinin kalıntıları ve Assos Tiyatrosu bulunmakta. Assos Antik Liman’ı gezip bölgeye özgü sıcak dondurmanın tadına baktıktan sonra tekrar dolmuşlarımıza binerek Ayze Tur otobüsüne doğru hareket ediyoruz. Bu güzel günün ardından konaklamak üzere otelime yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…  (Not: Otelimiz yoğunluk durumuna göre Kadırga Koyu’nda ya da Çanakkale kent merkezindedir.)

 

  

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra rehberimizin belirlediği saatte dünyanın o dönemki en zengin kentlerinden bir tanesi olan, uğruna onlarca savaşın verildiği, unutulmaz bir aşka ev sahipliği yapan TROİA’ya doğru yola çıkıyoruz. Bütün dünyada 2018 TROİA YILI ilan edildikten sonra tekrar ilgi odağı haline gelen bu güzel kent bizlere kapılarını bir kez daha bütün mistik havası, acıları ve sıcaklığıyla açıyor. Dünyanın en güzel kadını, lapiska saçlı, uğruna 10 sene savaşılan Helena ve Prens Paris’in efsane aşklarını rehberimizden dinledikten sonra kenti arşınlamaya başlıyoruz. Toplamda 9 katmandan oluşan, kesintisiz 3500 yıl hayat sürülen, Kral Priamos’un Çanakkale Boğazı’na hakim kenti, Hektor’un Aşil ile düellosuna şahitlik eden o surlar… İstanbul Fatih’inin Hektor’un öcünü aldım dediği kadim Anadolu kenti… Tarihin en büyük imparatorlarından Büyük Konstantin’in ilk göz ağrısı… Atamız’ın araştırılmasını istediği güzel TROİA… Bölgenin uzmanı Ayze Tur rehberi eşliğinde adım adım bu önemli kenti gezip tarihini öğrendikten sonra Kazdağları’nın en güzel eski RUM köylerinden bir tanesi olan YEŞİLYURT’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde güzel manzaralı bir noktada çay ve kahve molası veriyoruz. Bu molamızın ardından Anadolu Rumlarının hikayesine değinerek Yeşilyurt Köyü’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı da bu güzel köyde verebiliriz. Bu harika köyü gördükten sonra ZEUS ALTARI’na kısa bir orman yürüyüşünün ardından ulaşıyoruz. Edremit Körfezi’nin balkonu olarak bilinen bu noktadan bütün Ayvalık Adaları’nı ve Midilli Adası’nı fotoğraflayabiliriz. Pek çok seyyaha göre köylerin en güzeli olan Adatepe Köyü’nü de gördükten sonra yavaş yavaş İzmirimiz’e doğru Edremit Körfez’i manzarası eşliğinde dönüşümüze başlıyoruz. Bir başka AYZETUR etkinliğinde görüşmek dilekleriyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 1 Gece otel konaklama                                              

* Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                     

* AYZAETUR profesyonel rehberlik hizmetleri                                            

* Seyahat sigortası                                                   

* Kişi sayısana göre lüks otobüs ile  ulaşım 

* Araçtaki ikramlarımız                                                                                                                                                            

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Alınacak  içecekler

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* İlk gün sabah kahvaltısı

                                                                                                                                                             

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile tur bedeline % 50 olarak uygulanır.

* Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.