Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

TRAKYA TURU (KURBAN BAYRAMI ÖZEL)

TRAKYA

Konaklama : EDİRNE - ÇORLU

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 425 'dan Başlayan Fiyatlarla...

TRAKYA TURU (KURBAN BAYRAMI ÖZEL)

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

 

EDİRNE  - KIRKLARELİ - İĞNEADA - TEKİRDAĞ - ÇORLU 

 

 

1.GECE: Akşam 20.00'de Üçkuyulardan'dan, 20.30'da Üçyol'dan, 21.00'da Bornova'dan ve 21.30'da Karşıyaka AYZE fis önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek ÇANAKKALE-KEŞAN-UZUNKÖPRÜ üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ye varıyoruz.

 

 

1.GÜN: Sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından EDİRNE gezimize başlıyoruz. Buradaki gezimize  Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı ve o günün anısına yapılan LOZAN ANITI’nı gezerek başlıyoruz.Burada Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından olan KARAAĞAÇ İstasyonu’nu fotoğraflıyoruz. Daha sonra 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’nin bulunduğu II.BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Buradan SARAYİÇİ Mevkiine gidiyoruz. Sırası ile EDİRNE SARAYI KALINTILARI-BALKAN ŞEHİTLİĞİ-KIRKPINAR GÜREŞLERİ’NİN YAPILDIĞI ALANI-ADALET KASRI’nı geziyoruz. Merkezdeki  MİMAR SİNAN’ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği SELİMİYE CAMİİ’ni ve ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda öğle yemeği (extra) yiyip Bedesten Çarşısında alış veriş yapıyoruz. (DEVA-İ MİSK tatlısı – Badem ezmesi-yöresel meyve sabunları-aynalı gelin süpürgesi-meşhur Edirne peyniri) akşam saat 17:00 – 18:00 arası düzenlenen Roman gecesine katılıyoruz. Günün sonunda Edirne merkezdeki TRAKYA CİTY HOTEL’e yerleşiyoruz. Kararlaştırılan saatte lobide buluşarak olmazsa olmaz Edirne’ye özgü yeni yağda ciğer yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde...

 

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Karadeniz’in kuzeybatısında Bulgaristan sınırına en yakın sahil kasabası olan İĞNEADA’ya varıyoruz. Burada serbest zamanda öğle yemek molası (ekstra) veriyoruz (arzu edenler burada balık yiyebilirler). Dünyanın nadir oluşumlarından biri olan muhteşem LONGOZ ORMANLARI’nı resimleyip bu güzelliklerden ayrılıyoruz. KIRKLARELİ merkeze vardığımızda bu mütevazi şehrin meydanında bulunan HIZIR BEY tarafından 1383 yılında yaptırılan CAMİİ, ÇARŞI ve BEDESTEN’i geziyoruz. Daha sonra buranın yöresel lezzetlerinden olan KAVALA KURABİYESİ ve HELVA alış verişi yapıyoruz. Buradan Trakya Bölgesi’nin önemli ilçelerinden biri olan LÜLEBURGAZ’a vardığımızda merkezde bulunan önemli Osmanlı Eserlerinden biri olan SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’ni gezip, tarihi Çınaraltı’nda akşam çaylarımızı içiyoruz. Daha sonra Tekirdağ’ın önemli ilçelerinden biri olan ÇORLU’ya varıyoruz. 5*SILVERSIDE Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

3.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak TEKİRDAĞ’a varıyoruz. Burada sırası ile  MACAR EVİ, NAMIK KEMAL MÜZESİ ve Kanuni Sultan Süleyman’ın Damadı ve Sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ya yaptırdığı Mimar Sinan’ın eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ ile MEDRESESİ’ni gezip öğle yemeği için serbest zaman (Meşhur Tekirdağ Köftesi)  veriyoruz(ekstra). Öğle yemeğimizin ardından bu güzel bölgeden ayrılıp MALKARA-KEŞAN üzerinden BOLAYIR’a vardığımızda NAMIK KEMAL ANIT Mezarı’nı ve ardından Milli Mücadele’nin Kahraman Şehitlerinden olan BAYRAKLI BABA Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Gelibolu’dan feribot yolu ile LAPSEKİ’ye geçip uygun yerlerde molalar vererek İzmir’e varıyoruz.  

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklama                                          

* Otellerdeki Sabah ve Akşam yemekleri                 

* Rehberlik Hizmetleri                                              

* Gemi geçiş ücretleri

* Seyahat Sigorta Paketi

* 1.Akşam ciğerci akşam yemeği

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otellerde Alınacak tüm içecekler

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerlerine giriş ücretleri

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER