Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

DİYARBAKIR DAHİL 2019 GAP TURU MART-NİSAN-MAYIS

DİYARBAKIR-MARDİN-MİDYAT

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 6 GÜN - 6 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - BORNOVA - ÜÇYOL - ÜÇKUYULAR

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 888 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

2019 MART - NİSAN - MAYIS ÖZEL GAP TURU

 

DİYARBAKIR DAHİL 6 GÜN - 6 GECE (YP)

 

ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA - MARDİN - MİDYAT
HASAN KEYF - NEMRUT DAĞI - ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ - KAPADOKYA - KONYA 

 

1.GECE: Akşam saat 17.00’da AYZE Turizm önünden, 18.00’da Alsancak Lozan Meydanı, 18.15’de Üçkuyular, 18.35’de Üçyol ve 19.00’da Bornova Acil önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun noktalarda molalar vererek Afyon – Konya üzerindensabah saatlerinde ADANA’ya ulaşıyoruz.

 

1. GÜN: İZMİR – ANTAKYA – GAZİANTEP: Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molasını, Adana’nın çıkışındakiMıstık Usta Dinlenme Tesisi’nde verdikten sonra yolumuza devam ederek ANTAKYA’ya ulaşıyoruz. Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra tüm dillerin ve dinlerin yaşadığı mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. NEDCAR DAĞI eteklerindeki ST.PİERREKİLİSESİ’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği (ekstra) için enfes yöresel yemekleri tadabileceğimiz Anadolu Restoran’a gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Antakya’ya veda ederek Gaziantep’e gidiyoruz. GAZİANTEP’te yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından Gaziantep merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

2. GÜN: GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA:Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Gezimizin ardından güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Halfeti’ye veda ederek Güneydoğu’nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimizle başlıyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir..GÖBEKLİTEPE. Bu gezimizin ardından medeniyetler beşiği HARRAN’a gidiyor ve KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Bu gezimizin ardından peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

 

3. GÜN: MARDİN – MİDYAT: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCOtarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ –DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI gezip göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve MOR GABRIEL MANASTIRI’nı geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alış verişi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

4. GÜN: HASANKEYF – KAHTA -NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman – Diyarbakır doğru ilerleyerek DİYARBAKIR’aulaşıyoruz. Diyarbakırda DİCLE nehrini görerek GAZİKÖŞKÜ(Gazi veya Seman Köşkü de denmektedir. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır.Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu, cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki Semanoğlu Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır.)ziyareti ardından DİYARBAKIRULU CAMİİ ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi yiyouz. Adıyaman güzergahı üzerinden KAHTA’ya ulaşıp dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz.KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “krallar dağı” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyrediyoruz. Daha sonra Kahta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

5. GÜN: KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ – KAPADOKYA: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a gidiyoruz. KAHRAMANMARAŞ’da panoramik şehir turu yaptıktan sonra meşhur Maraş dondurması (ikramımızdır) için kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından KAYSERİ’ye doğru hareket ediyoruz. Buradaki gezimize GEVSER NESİBE TIP TARİHİ MÜZESİ ile başlıyoruz. Daha sonra HUNAT HATUN KÜLLİYESİ – SAHABİYE MEDRESESİ – YOĞUNBURÇ’u geziyoruz. Bu gezimizin ardından Kayseri’den ayrılarak KAPADOKYA’ya gidiyoruz. Milyonlarca yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ‘ın volkanik faaliyetlerini sürdürdüğü sıralarda püskürttüğü lavlar, bu bölgede bulunan iç denizi kurutur ve ortaya çıkan çukuru doldurur. Volkanik dağların ilk patlamaları, farklı sertlikteki tüf adı verilen yumuş bir katman oluşturur. Sonraki patlamalar ise bazalttan oluşan, tüflere göre daha dayanıklı başka bir tabaka oluşturur. Bölgedeki panoramik turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ileTürk Gecesi (ekstra) ne katılıyoruz.

 

6. GÜN: GÖREME – KONYA – İZMİR: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından GÖREME SEYİRTEPE’da fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Kapadokya bölgesine veda ederek Nevşehir – Aksaray üzerinden KONYA’ya gidiyoruz. "Gene gel! gene gel! her ne isen gene gel! Kafirsen, atesetapiyorsan, puta tapiyorsan da, gene gel, Bu bizim dergahimiz umutsuzluk dergahidegil, Yüz kere tövbeni bozmussan da gene gel!" diyen MEVLANA türbesi ziyareti.Konya’daMEVLANA MÜZESİ’ni gezip öğle yemeği (ekstra) molası (etli ekmek ve tandırı öneririz) veriyoruz. Daha sonra uygun yerlerde molalar vererekİZMİR’e dönüyoruz. Bir başka AYZETUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

TUR

NO

ÇIKIŞ

TARİHİ

1.GÜN

GAZİANTEP

2.GÜN

ŞANLIURFA

3.GÜN

MİDYAT

4.GÜN

ADIYAMAN

5.GÜN

KAPADOKYA

DÖNÜŞ

TARİHİ

1.TUR

06 NİSAN

07 NİSAN

08NİSAN

09 NİSAN

10NİSAN

11NİSAN

12NİSAN

2.TUR

07 NİSAN

08NİSAN

09 NİSAN

10NİSAN

11NİSAN

12NİSAN

13NİSAN

3.TRU

13 NİSAN

14NİSAN

15 NİSAN

16NİSAN

17NİSAN

18NİSAN

19 NİSAN

4.TUR

14NİSAN

15NİSAN

16NİSAN

17NİSAN

18NİSAN

19NİSAN

20NİSAN

5.TUR

20 NİSAN

21 NİSAN

22NİSAN

23NİSAN

24NİSAN

25NİSAN

26NİSAN

6.TUR

21NİSAN

22 NİSAN

23NİSAN

24NİSAN

25NİSAN

26NİSAN

27NİSAN

7.TUR

27 NİSAN

28NİSAN

29NİSAN

30NİSAN

01 MAYIS

02 MAYIS

03 MAYIS

8.TUR

28NİSAN

29NİSAN

30 NİSAN

01MAYIS

02 MAYIS

03 MAYIS

04 MAYIS

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 gece otelde konaklama

* Oteldeki 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Otobüsle ulaşım

* Otobüs içindeki ikramlar

* AYZETUR Rehberlik hizmetleri    

                

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm alkollü alkolsüz içecekler

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Halfeti Gölü tekne turu

* Nemrut dolmuş ücreti

* Urfa Sıra Gecesi 

* Kapadokya Türk Gecesi

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

17.00’da AYZE Turizm

18.00’da Alsancak Lozan Meydanı

18.15’de Üçkuyular

18.35’de Üçyol 

19.00’da Bornova Acil

MİSAFİRLERİMİZ YOL DÜZERGAHINDAKİ İSTEDİKLERİ DURAKDAN ALINIR...

EK BİLGİLER

EK BİLGİLER:

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir