Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

DİYARBAKIR DAHİL 2019 GAP TURU MART-NİSAN-MAYIS

DİYARBAKIR-MARDİN-MİDYAT

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 6 GÜN - 6 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - BORNOVA - ÜÇYOL - ÜÇKUYULAR

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1099 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

GAP TURU

DİYARBAKIR DAHİL

6 GÜN - 6 GECE (YP)

 

ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA - MARDİN - MİDYAT - HASAN KEYF

NEMRUT DAĞI - DİYARBAKIR - KAHTA- ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ - KAPADOKYA - KONYA

 

  1. TUR: 06 NİSAN / 12 NİSAN                                     5. TUR: 20 NİSAN / 26 NİSAN

         2. TUR: 07 NİSAN / 13 NİSAN                                     6. TUR: 21 NİSAN / 27 NİSAN        

3. TUR: 13  NİSAN /  19 NİSAN                                   7. TUR: 27 NİSAN / 03 MAYIS

4. TUR : 14 NİSAN / 20 NİSAN                                    8.TUR: 28 NİSAN / 04 MAYIS

 

1.GECE: Akşam saat 17.00’da AYZE Turizm önünden, 18.00’da Alsancak Lozan Meydanı, 18.15’de Üçkuyular, 18.35’de Üçyol ve 19.00’da Bornova Acil önünden siz misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun Tesisler de molalar vererek Afyon–Konya üzerinden sabah saatlerinde ADANA’ya ulaşıyoruz.                                                                                                                                                 

 

1. GÜN: İZMİR –ADANA - ANTAKYA –GAZİANTEP: Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molasını, Adana’nın çıkışındaki Mıstık Usta Dinlenme Tesisi’nde veriyoruz.Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Rehberimizin eşliğinde  tüm dillerin ve dinlerin yaşadığı mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. NEDCAR DAĞI eteklerindeki ST.PİERRE KİLİSESİ’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği (ekstra) için enfes yöresel yemekleri tadabileceğimiz Anadolu Restoran’a gidiyoruz. Antakya’ya veda ederek Gaziantep’e gidiyoruz. GAZİANTEP’te yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından Gaziantep merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

2. GÜN: GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu eden siz misafirlerimiz ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gidiyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Medeniyetler beşiği HARRAN’a gidip  KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Siz arzu eden  misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

 

3. GÜN: ŞANLIURFA -MARDİN – MİDYAT: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCOtarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ ni gezip  LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ(MOR BEHRAM) – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ – DEYRULZAFARAN MANASTIRI(Güneşe tapanlar Manastırı )  ziyaret ediyoruz. Tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve  DEYRULUMUR MANASTIRI nı (MOR GABRIEL) ziyaretediyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alış verişi yapıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

4. GÜN: MİDYAT -HASANKEYF –DİYARBAKIR- KAHTA -NEMRUTDAĞI –ADIYAMAN: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman üzeri Diyarbakıra varıyoruz.DİCLE nehrini görerek  GAZİ KÜŞKÜ  (Seman Köşkü) ziyaret ediyoruz. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan bu yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır. Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu, cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki GAZİ Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır.DİYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi (ekstra) yiyoruz. Adıyaman güzergahı üzerinden KAHTA’ya ulaşıp dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz.KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “krallar dağı” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyrediyoruz. Daha sonra Kahta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

5. GÜN: ADIYAMAN -KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ – KAPADOKYA: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a gidiyoruz. KAHRAMANMARAŞ’da panoramik şehir turu yaptıktan sonra meşhur Maraş dondurması (ikramımızdır) için kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından KAYSERİ’ye doğru hareket ediyoruz. Burada ilk olarak GEVSER NESİBE TIP TARİHİ MÜZESİ ni geziyoruz.HUNAT HATUN KÜLLİYESİ – SAHABİYE MEDRESESİ – YOĞUNBURÇ’u geziyoruz.Kayseri’den ayrılarak KAPADOKYA’ya gidiyoruz. Milyonlarca yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ‘ın volkanik faaliyetlerini sürdürdüğü sıralarda püskürttüğü lavlar, bu bölgede bulunan iç denizi kurutur ve ortaya çıkan çukuru doldurur. Volkanik dağların ilk patlamaları, farklı sertlikteki tüf adı verilen yumuş bir katman oluşturur. Sonraki patlamalar ise bazalttan oluşan, tüflere göre daha dayanıklı başka bir tabaka oluşturur. Bölgedeki panoramik turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Siz arzu eden  misafirlerimiz ile lobide buluşup  Türk Gecesi (ekstra) ne katılıyoruz

 

.6. GÜN:KAPADOKYA- GÖREME – KONYA – İZMİR: Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından GÖREME SEYİRTEPE’da fotoğraf molası veriyoruz. Kapadokya bölgesine veda ederek Nevşehir – Aksaray üzerinden KONYA’ya gidiyoruz. "Gene gel! gene gel! her ne isen gene gel! Kafirsen, ateşetapiyorsan, puta tapiyorsan da, gene gel, Bu bizim dergahimiz umutsuzluk dergahı degil, Yüz kere tövbeni bozmussan da gene gel!" diyen MEVLANA türbesini ziyaret ediyoruz. Konya’da MEVLANA MÜZESİ’ni gezip öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek İZMİR’e dönüyoruz. Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 gece otelde konaklama

* Oteldeki 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği

* AYZETUR Rehberlik hizmeti                 

* Seyahat Sigorta  Güvence Paketi        

* Lüks araçla  ulaşım

* Araç  içindeki ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün sabah kahvaltısı*Son gün  akşam yemeği

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Halfeti Gölü tekne turu

* Nemrut dolmuş ücreti

* Urfa Sıra Gecesi 

* Kapadokya Türk Gecesi   

* Tüm yolculuk esnasın daki yiyecek ve içecekler              

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

17.00’da AYZE Turizm

18.00’da Alsancak Lozan Meydanı

18.15’de Üçkuyular

18.35’de Üçyol 

19.00’da Bornova Acil

 

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.