Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

2019 MART İSKEÇE KARNAVALI ŞOK FİYAT

Selanik , Kavala , İskeçe

Konaklama : Selanik

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Alsancak , Üçyol , Üçkuyular , Karşıyaka , Bornova

Ulaşım Şekli : Otobüs

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 99 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İSKEÇE KARNAVALI 

SELANİK - KAVALA - İSKEÇE

8/9 /10 MART

3 GÜN - 2 GECE (YP)

SELANİK 4* OTEL KONAKLAMA FARKI 

YEŞİL PASAPORT VİZE UYGULAMASI YOKTUR....

1.GÜN:

İZMİR - IPSALA - SELANİK: Akşam saat 18.00 Üçkuyular, 18.30  Üçyol, 18.45 Alsancak   19.30 Karşıyaka AYZE TURİZM önün den siz misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.Gece boyu  uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde Ipsala (Türk) Sınır Kapısına varıyoruz. Sınır geçiş işlemleri tamamlandıktan sonra uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz.Dedeağaç – Gümülcine üzerinden Selanik (Thessaloniki)’ye ulaşıyoruz. Çağlar boyu Bizans İmparatorluğunun ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu nun hükümdarlığında, İstanbul’dan sonra ikinci en önemli şehri olan SELANİK’te panoramik şehir turu yapıyoruz. Benzersiz güzellikteki anıtlarıyla, eski Bizans kiliseleri ve tarihi eserleriyle 2005 yılında Avrupa Müze Konseyi Ödülünü alan Selanik kendisini keşfetmemizi bekliyor. Aristoteles Meydanı, Beyaz Kule, Büyük Alexander Bulvarı, Queen Olga Caddesi’ndeki tarihi konakları görüyoruz. N.Egnatia Caddesi üzerinde bulunan   Atatürk  ün Evini ziyaret ediyoruz. Uluslararası Fuar Alanı ve Bizans Surları, St.Dimitros Kilisesi ve St.Sofia Kilisesi  göreceğimiz yerler arasında .Bu güzel günün ardından  otelimize  yerleşiyoruz.Konaklama  ve sabah kahvaltısı Otelimizde.

Akşam Yunan Tavernası  keyfini yaşamak isteyen (ekstra 35 Euro) siz misafirlerimiz ile  akşam yemeği ve grek müziğinin tadını çıkarmak üzere Lobide buluşup  eğlencemize  gidiyoruz.

 

2.GÜN:SELANİK – KAVALA – İSKEÇE – İZMİR: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından  ilk  hareket durağımız olan  Kavala’ya gidiyor .Şehir turun da  Su kemerleri, Kavala Limanı, Kavala Kalesi, Aga Nicolas ve Teodora Kimissi Kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve heykeli göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından karnaval eğlencelerine katılmak için İskeçe’ye gidiyoruz. İskeçe için “Bin bir rengin şehri” diyor burada yaşayanlar. Çünkü tarihi MÖ 879’a dayanan şehir, Batı Trakya’nın bütün iç savaşlarının ve yıkımlarının izlerini taşıyor. 1363-1912 arasında Osmanlı hâkimiyetinde kalmış. Bazı dönemlerde Bulgaristan’a geçmiş, 1920’deki referandumla Yunanistan’a bağlanmış. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. Günümüzde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir.

 

****İSKEÇE KARNAVALI  *******

       Yunancada “apokries” (apo: -den ve kreas: et) “etten uzak durmak” anlamına gelir. Hıristiyan orucu hayvansal ürünlerin tüketilmemesi şeklinde tutulur. Paskalya öncesi 40 gün tutulan oruç süresince et ve hayvansal ürünler yenilip içilmez. Bu oruç dönemi her yıl değişik tarihlerde olmakla birlikte Şubat ayı sonuna veya Mart ayı başına denk gelir. Orucun başlangıcı Paskalya’dan 40 gün önceki pazartesi günüdür ve bir önceki gün olan Pazar günü, Karnaval günüdür. Yarı efsane yarı gerçek olarak, Rio ve Venedik Karnavallarının, Apokries Karnavalına dayandığı iddia edilir. Esas olarak, şarap ve festival tanrısı Dionysos ile ilişkilendirilen bu karnaval, Kilise tarafından hoş karşılanmasa da yaygın bir gelenek olarak varlığını sürdürmektedir. Her ne kadar tüm Yunanistan’da kutlanan bir karnaval olsa da, adı bu karnaval ile özdeşleşmiş belli birkaç şehir var; bunların en başında ise İSKEÇE gelir.

İskeçe’nin karnaval etkinliklerinde yer alan bütün kültür dernekleri orada kendi stantlarını kuruyorlar; mangalda et pişirip kurulan açık hava tavernalarında eğlenceler düzenlemekte. Kurulan bu standlardaki satışlardan elde edilen paralarla karnaval etkinliklerinin kostümlerini finanse ediyorlar. Folklör oyunları, yerel grupların geleneksel müzikleri ve konserler, Yunanistan’ın ünlü sanatçıların konserleri, tiyatro gösterileri, çocuk kulüplerinde etkinlikler ve gösteriler, renkli kostümleriyle tören geçitleri yapılmaktadır

Yunanistan’ın en ünlü karnavallarından biri olarak bilinen, müzik ve dansın gün boyu sürdüğü  İSKECE  FESTİVALE  biz de katılıyoruz. Gün boyu eğlendip alışveriş yaptıktan sonra  , akşam belirtilen saatte Kipi(Yunan) Sınır Kapısından geçerek Free Shop’ta alışverişimizi yapıyoruz.Molamızın ardından Ipsala (Türk) sınır kapısından geçip uygun yerlerde ihtiyaç ve yemek molaları vererek sabaha karşı İzmir’e varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otobüsle ulaşım hizmetleri

* Belirtilen tüm turlar

* 1 Gece 4* otelde konaklama

* Otelde alınan sabah kahvaltısı

* Türkçe rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Vize Ücreti (120 €)

* İlk gün sabah kahvaltısı

* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Yurtdışı çıkış harç bedeli (15 TL)

* Otelde yapacağınız ekstra harcamalar

* Yunan Tavernası (35 €)

* Seyahat sigortası (10 - 15 €) (65 yaş ve üzeri için prim farkı gelir)

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.