Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

2020 Gap Turu ( Diyarbakır Dahil )

MARDİN,DİYARBAKIR,URFA,G.ANTEP,

Konaklama : 4*OTELLERDE

Tur Süresi : 7 GÜN - 6 GECE YP

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL-BORNOVA-KARŞIYAKA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1299 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

                                                                                                                                                                                                                  

GAP TURU

MART-NİSAN-MAYIS-HAZİRAN

ANTAKYA-GAZİANTEP-HALFETİ-HARRAN-ŞANLIURFA-MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF-KAHTA-NEMRUT DAĞI

ADIYAMAN-KAHRAMANMARAŞ-ADANA-MERSİN-KONYA

 

7 GÜN-6 GECE (YP)

04 NİSAN -10 NİSAN 2020 //// 11 NİSAN-13 NİSAN 2020

18 NİSAN - 24 NİSAN 2020 //// 19 NİSAN - 25 NİSAN 2020

25 NİSAN - 01 MAYIS 2020 //// 26 NİSAN -  02 AYIS 2020

02 MAYIS - 08 MAYIS 2020 //// 03 MAYIS - 09 MAYIS 2020 

 

 

1.GECE: Akşam saat 17.00’da AYZE Turizm önünden, 18.00’da Alsancak Lozan Meydanı, 18.15’de Üçkuyular, 18.35’de Üçyol ve 19.00’da Bornova Acil önünden siz misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun Tesisler de molalar vererek Afyon–Konya üzerinden sabah saatlerinde ADANA’ya ulaşıyoruz.Adana Mıstık tesislerinde kahvaltı molası veriyoruz                                                                            

 

1.GÜN: İZMİR –ADANA - ANTAKYA –GAZİANTEP: Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molasını, Adana’nın çıkışındaki Mıstık Usta Dinlenme Tesisi’nde veriyoruz.Proğrama medeniyetin beiği Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Rehberimizin eşliğinde  tüm dillerin ve dinlerin yaşadığı mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. NEDCAR DAĞI eteklerindeki ST.PİERRE KİLİSESİ’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği (ekstra) için enfes yöresel yemekleri tadabileceğimiz Anadolu Restoran’a gidiyoruz. Antakya’ya veda ederek Gaziantep’e gidiyoruz. GAZİANTEP’te yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından Gaziantep merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…OTEL BEST RAVANDA,MET GOLD veya PLAZA OTEL

 

2. GÜN: GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu eden siz misafirlerimiz ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPEye  gidiyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Medeniyetler beşiği HARRAN’a gidip  KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Siz arzu eden  misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

 

3. GÜN: ŞANLIURFA -MARDİN – MİDYAT: Otelimiz deki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ ni gezip  LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ(MOR BEHRAM) – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ – DEYRULZAFARAN MANASTIRI(Güneşe tapanlar Manastırı )  ziyaret ediyoruz. Tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve  DEYRULUMUR MANASTIRI nı (MOR GABRIEL) ziyaretediyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alış verişi yapıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

4. GÜN: MİDYAT -HASANKEYF –DİYARBAKIR- KAHTA -NEMRUTDAĞI –ADIYAMAN: Otelimiz deki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman üzeri Diyarbakıra varıyoruz.DİCLE nehrini görerek  GAZİ KÜŞKÜ nü (Seman Köşkü)ziyaret ediyoruz. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan bu yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır. Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki GAZİ Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır.DİYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi (ekstra) yiyoruz. Adıyaman güzergahı üzerinden KAHTA’ya ulaşıp dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz.KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “krallar dağı” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyrediyoruz. Daha sonra Kahta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

5. GÜN: ADIYAMAN -KAHRAMANMARAŞ – ADANA – TARSUS – MERSİN : Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a gidiyoruz. KAHRAMANMARAŞ’da panoramik şehir turu yaptıktan sonra meşhur Maraş dondurması için kısa bir mola veriyoruz..İskenderun’a hareket. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos dağlarının doyumsuz manzarasını izleyerek Belen geçidine çıkıyoruz. Buradan İskenderun’a varış. İskenderun sahilinde çay molası veriyor ve Daha sonra Adanaya doğru hareket ediyoruz.Adanaya Ceyhan üzerinden giriş yapıyoruz.İlk olarak TAŞKÖPRÜ daha sonra Merkez SABANCI CAMİİ yi ziyaret ediyoruz.Daha sonra öğle yemeği molası veriyoruz.Ardından Mersin’e hareket ediyoruz.  Tarsus’a yöneliyoruz, Tarsus şelalesininde kısa bir mola veriyoruz. Şehir merkezinde bulunan Kleopatra kapısı olarak da bilinen Roma dönemi eserini, Türkiye tarihinde önemli başarı kazanmış Nusrat Mayın gemisini, Aziz Paul kuyusu ve Tarsus evlerini görüyoruz. Son olarak Eshab-ı Keyf'i (yedi uyurlar) ziyaret ediyoruz. Ardından Mersin şehir merkezine geliş. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6. GÜN: MERSİN – KONYA – İZMİR: Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Narlıkuyu / Erdemli’ye yöneliyoruz. İlk olarak Kanlıdivane Antik Kenti'ne varıyoruz. Burada suçluların atıldığı Ölüm Çukuru, kaya kabartmaları, kiliseleri, Ölüm Kulesi'ni, mezar yapılarını ve diğer anıtsal eserlerin gezilmesinin ardından Cennet – Cehennem Obrukları, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dilek (Astım) Mağarası'nı gezip, Kızkalesi ve Adam Kayalarını panoramik olarak görüyoruz üzerinden KONYA’ya gidiyoruz. "Gene gel! gene gel! her ne isen gene gel! Kafirsen, ateşe tapiyorsan, puta tapiyorsan da, gene gel, Bu bizim dergahimiz umutsuzluk dergahı degil, Yüz kere tövbeni bozmussan da gene gel!" diyen MEVLANA türbesini ziyaret ediyoruz. Konya’da MEVLANA MÜZESİ’ni gezip öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek İZMİR’e dönüyoruz. Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.                                                                                                                                                                                          

 

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 gece otelde konaklama
* Oteldeki 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği
* AYZETUR Rehberlik hizmeti                  
* Seyahat Sigorta  Güvence Paketi         
* Lüks araç ile ulaşım
* Araç  içindeki ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün sabah kahvaltısı*Son gün  akşam yemeği
* Öğle yemekleri
* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
* Halfeti Gölü tekne turu
* Nemrut dolmuş ücreti
* Urfa Sıra Gecesi 
* Tüm yolculuk esnasın daki yiyecek ve içecekler     
        

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

 Saat 17.00’da AYZE Turizm önünden,

18.00’da Alsancak Lozan Meydanı,

18.15’de Üçkuyular,

18.35’de Üçyol 

19.00’da Bornova Acil önünden 

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.