Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

2020 Sezonu Yaz Sezonu Karadeniz Turu

Amasra-Kastamonu-Sinop-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin

Konaklama : 4*OTELLERDE ve 2 GECE YAYLA

Tur Süresi : 8 GÜN-7 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Fahrettin Altay,Üçyol,Alsancak,Bornova,Karşıyaka

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1199 'dan Başlayan Fiyatlarla...

2020 Sezonu Yaz Sezonu Karadeniz Turu

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

2020 SEZONU KARADENİZTURU MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL

8 GÜN- 7 GECE (YP) 

 

1.Gece Kastamonu Mütevelli Otel - 2.Gece Samsun Konaklama SİMOSSA Otel

3.Gece Trabzon Uzungöl Konaklama - 4.Gece Artvin Hopa Palori ve Peronti Otel

5.Gece Trabzon Maçka Konaklama 6.Gece Amasya Konaklama

 

ABANT FARKI İLE....SAFRANBOLU FARKI İLE....SİNOP TEKNE TURU FARKI İLE.....

BATUM FARKI İLE.. UZUNGÖL FARKI İLE...AYASOFYA FARKI İLE..KARAGÖL FARKI İLE..ZİLAKLE FARKI İLE..

AMASRA FARKI İLE....AMASYA FARKI İLE...ANITKABİR FARKI İLE...

2 GECE YAYLA 4 GECE OTEL KONAKLAMA FARKI İLE....

 

1.GECE: Saat 19:00 AYZE OFİS 19:10 Karşıyaka Anıt Önü 19:35 Üçkuyular 19:50 Üçyol  20:15 Bornova Ege Acil Önünden misafirlerimizi alarak muhteşem Karadeniz Turumuza başlıyoruz.Balıkkesir – Bursa üzerinden Boluya hareket ediyoruz.

 

1.GÜN: ABANT – BARTIN – AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU :Sabah saatlerinde Bolu Abant yolu üzerinde bulunan Highway kahvaltı tesislerinde sabah kahvaltımızı alıyoruz.(exstra).Molamızın ardından ABANT Milli parkına hareket ediyoruz.ABANT muhteşem doğası eşliğinde doğa yürüyüşümüzü yapıyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz.Molamızın ardından MENGEN-DEVREK-ÇAYCUMA-BARTIN üzerinden ÇEŞM-İ CİHAN olarak bilen AMASRA ya varıyoruz.Bizans Döneminde yapılan ZİNDAN KALESİ ve KEMERE KÖPRÜSÜ’nü geçp , BOZTEPE ADASI üzerindeki SORMAGİR KALESİ’ni geziyoruz.Ardından öğle yemeğimizi AMASRA da ÇEŞMİ CİHAN restoran da öğle yemeğimizi balık menü şeklinde yiyebiliriz.Ardından Deniz kıyısındaki kahve molamızın ardından SAFRANBOLU ya hareket ediyoruz.Safranbolu’ya vardığımızda çay molası sonrası ARASTA ÇARŞISI ve KAYMAKAMLAR EVİ’ni gezip meşhur lokum alışverişi yapıyoruz.Güzel gezilerimizin ardından KASTAMONU’ya hareket ediyoruz.KASTAMONU’ya vardığımızda Kurtuluş Savaşı’nda destan yazmış kadınlarımızından ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI da fotoğraf çekiliyoruz.Bu gezilerimizin ardından GÖKSU nehri kıyısındaki MÜTEVELLİ Otele yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. www.mutevelli.com.tr/iletisim.html

 

2.GÜN: TAŞKÖPRÜ – BOYABAT - SİNOP – GERZE – BAFRA -SAMSUN – FATSA :Sabah otelimizdeki sabah kahvaltımzın ardından KASTAMONU dan ayrılıyoruz.TAŞKÖPRÜ-BOYABAT üzerinden DRANAZ geçitinden geçerek Türkiyenin kuzeyde en uç noktasında bulunan SİNOP’a ulaşıyoruz.Sinop gezimize ilk olarak Tarihi SİNOP CEZAEVİ ve Kalesini görmek ve incelemek ile başlıyoruz.Sinop merkezde öğle yemeğizi alıyoruz.(exstra).Yemek molamızın ardından Ayhankotra alışveriş merkezinde alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz.Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Karadenizimizin yeşilinden arınarak mavi derin sularına tekne turu yapıyoruz. Alışveriş molamızın ardından GERZE-BAFRA üzerinden SAMSUN’ a hareket ediyoruz.SAMSUN’a vardığımızda ilk olarak merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan ATATÜRK HEYKELİ’ni fotoğraflıyoruz.Buradaki molamızın ardından  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve Silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği BANDIRMA Gemisi'nin birebir örneğini gezip fotoğraf çekiyoruz. Buradaki gezimizin ardından SAMSUN merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.Otelimiz tur tarihine göre değişiklik göstermektedir. (Samsun SİMOSSA OTEL , Fatsa YALÇIN OTEL) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen konuklarımız akşamlarında yürüyüşe çıkabilirler.

 

3.GÜN: ÇARŞAMBA – ÜNYE – ORDU – TRABZON – ATATÜRK KÖŞK – AKÇAABAT - YAYLA  Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından SAMSUN’ dan ayrılarak  ÇARŞAMBA-TERME-ÜNYE üzerinden FATSA'ya varıyoruz. Buradaki molamızın ardından ORDU ya hareket ediyoruz. Karadeniz in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu Merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE ye çıkıyoruz.Ordudan ayrıldıktan sonra TİREBOLU’ya hareket ediyoruz.Buradaki molamızın ardından Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü  yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyetdöneminde Trabzon'lular tarafından Atatürk’e hediye  edilen Atatürk Köşk'ünü ziyaret ediyoruz. Ardından Karadeniz de 1453 de Fatih Sultan Mehmet in İstanbul fetih etmesinin ardından Bizans İmparatoru Kommenos sülalesinin Trabzon da inşa ettirdikleri bu mabedi ziyaret ediyor ve ardından 2000 yıllık gümüş sanatı Trabzon da uygulanan TELKARİ sanatının atelyesine girerek burada alış-veriş imkanı buluyoruz. Ardından konaklamamızı yapmak için yaylamızın yolunu tutarak Çaykara ya doğru hareket ediyoruz ardından dolmuşlarımıza transfer oluyoruz.Ardından SULTANMURAT YAYLASI ve LİMONSUYU YAYLASI nda konaklama yapıyoruz.Gece konaklamamız yayla eğlencesi eşliğinde gecemizi geçiriyoruz.

 

4.GÜN:  RİZE – AYDER – HOPA – BATUM :Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Muhteşem doğasıyla su sesleri arasında sabah uyanıp manzarayı seyredin. Kahvaltı keyfimizin ardından Çamlıhemşin'e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olanŞenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zil kale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruz.  Molamızın ardından RİZE-HOPA üzerinden Türkiye'nin Kuzey Doğu'sunda en uç sınır noktamız olan SARP SINIR Kapısına varıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN/Acara Bölgesine giriş yapıyoruz. Bizi bekleyen araçlarla BATUM gezisine başlıyoruz. İlk olarak Roma Döneminden kalan ve içinde Hz. İsa'nın On İkiHavari'sinden biri olan St.MATHİAS'ınmezarının da bulunduğu GONİO(Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum'dan Karadeniz'e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri'ni görerek üzerindeki GonioKöprüsünden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda göreceğimiz yerler: Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi OrtaCamii, Türksokağı, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı, ilginç mimari eserleri olan Ters Ev ve Süt Şişesi şeklinde Adalet Sarayı binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı'nı geziyoruz. Batum bulvarındaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası Sarp Sınır Kapısı'na dönüyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından HOPA merkezde bulunan 4*PERONTİ,4*SARP,4*PALORİ Otele yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelde..

 

BATUM'A GEÇİŞ:Batum'a geçiş için TC. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde TC. kimlik numarası bulunan hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçük çocuklar için anne ve babalarından noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

 

5.GÜN:  RİZE – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – UZUNGÖL - TRABZON : Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya inip  Borçka'da yöresel yemekler tadabileceğimiz restorantımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Hopa'dan sahil yolu üzerinden Rize'nin Gündoğan beldesinde bulunan TEKPA Rize Bez atölyesine varıyoruz. Karadeniz bölgesinin geleneksel el sanatlarından olan tarihi Rize bezlerini görüp alışveriş yapıyoruz   Buradaki molamızın ardından Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolunda ayrılıp Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykarayı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonlarından biri olan MAÇKA ya .ulaşıyoruz.Ardından SÜMELA MANASTRI na hareket ediyoruz.SÜMELA MANASTIRIMIZ ın ardından Maçkada ki Akarsu yaylamıza çıkmak için dolmuşlarımıza transfer oluyoruz.Konaklama yaylamızın Dağ evinde.Ardından yayla eğlencesi eşliğinde gecemizi geçiriyoruz.

 

6.GÜN:  SAMSUN – ORDU – FATSA- ÜNYE - HAVZA – SULUOVA – AMASYA:Yayladaki sabah kahvaltımızın ardından yeşilin her tonunu görebileceğiniz manzaralar ve Karadeniz eşliğinde EYNESİL-TİREBOLU-ESPİYE üzerinden Giresun'un çıkışında deniz kenarındaki tesislerde kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından ORDU-FATSA-ÜNYE üzerinden TERME'yevarıyoruz. Buradaki Ulusoy Tesislerinde serbest zamanda öğle yemek(ekstra) molası verip SAMSUN'a devam ediyoruz. Daha sonra Hırçın kız Karadeniz'e veda edip HAVZA-SULUOVA üzerinde Amasya'ya varıyoruz. Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini bir de rehberimizden dinledikten sonra Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni görüp, Torumtay’ın Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Amasya Müzesi’ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür, El Yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Öğle yemeğimizde Amasya mutfağını yakından tanıdıktan sonra Osmanlı Sultanı II. Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya’ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e yaptırılan II. Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Cami’yi gezip, Kütüphane, Aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz ve Yalı Boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı( ya da Şehzadeler Konağı) ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini geziyoruz.Burada Yeşilırmak kıyısında bulunan YALI BOYU EVLERİNİ resimleyip II. Beyazıt Külliyesini geziyoruz. Gezilerimizin ardından Amasya merkezde bulunan Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7. GÜN: ÇORUM – ANKARA – POLATLI – AFYON – UŞAK- İZMİR: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Ferhat ile Şirin'in destansı aşklarına şahitlik etmiş olan FERHAT Su Kanallarını fotoğrafladıktan sonra Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. Burada Meşhur ÇORUM leblebisi alışverişinin ardından Sungurlu üzerinden Ankara ya ulaşıyoruz. ANITKABİR gezimizi ekstra olarak siz değerli misafirlerimiz dilerse yapabiliriz. ANKARA üzerinden Polatlı'ya varıyoruz. Serbest zamanda öğle yemek molası(ekstra) veriyoruz. Molamızın ardından Afyon-Uşak yolu üzerinden gerekli yerlerde vereceğimiz molalarla İzmir'e varıyoruz. Başka bir AYZE TURİZM tur programımızda görüşmek üzere İzmir de ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR (Çay Kahve Kola Fanta Kek)
 • AYZE TUR PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (İptal Güvencesi + 25 tl)
 • 6 GECE OTEL KONAKLAMA
 • 6 AKŞAM YEMEĞİ ve 6 SABAH KAHVALTISI
 • PROĞRAMDA BELİRTİLEN TÜM GEZİLER
 • 2 GECE YAYLA KONAKLAMASI (4 GECE OTEL KONAKLAMA)
 • ABANT GEZİSİ (MÜZE İÇERİSİ)
 • ARAÇ İLE ULAŞIM ( 35 - 46 - 50 - 55 KİŞİLİK )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • MÜZE ve ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • YAYLA DOLMUŞ MİNİBÜS ÜCRETLERİ ( 2 GECE İÇİN ZORUNLU 100 TL ) KONAKLAMA İÇİN
 • BATUM TURU (EKSTRA 100 TL ARAÇ+REHBER) Bu ücretin alınma sebebi Sınır kapısındaki araç sırası ve türk rehberlerin yasak olması 
 • EKSTRA OLARAK DÜZENLENEN ZİLKALE DOLMUŞ 50 TL KARAGÖL DOLMUŞ 65 TL
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (TC DEVLET HARCI) Batum'a geçmeyecek misafierler bu ücreti vermeyeceklerdir.

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

 • Karşıyaka Bostanlı İskele 19.00
 • Karşıyaka Girne Bulvarı NO:58 Ayzetur 19.15
 • Fahrettin Altay Meydan 19.45
 • Üçyol Meydan 20.00
 • Alsancak Lozan meydan ve Gar 20.10
 • Bornova Ege Acil 20.20 
 • Bornova Kampüs 20.30 

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.

*Bu program 6 Akşam otel konaklaması dahildir.Buna 4 gece normal otel 2 gece yayla konaklaması mevcuttur.Yaylalardaki hava olaylarından acentamız sorumlu değildir.Ve otel değişikliği bu sebepler ile gerçekleşebilir.

*Fiyatlarımız ödeme tarihine göre değişiklik göstermektedir.