Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 2019

ADANA - TARSUS - ANTAKYA

Konaklama : 4*ADANA PLAZA OTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Adnan Menderes Havalimanı

Ulaşım Şekli : UÇAK

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 2019 
 

4*ADANA PLAZA OTEL
 

SUNEXPRESS Hava Yolları
 

05-06-07 NİSAN
 

3 GÜN - 2 GECE (YP)

 

ADANA, PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVAL ETKİNLİKLERİ, ADANA SOKAKLARI, ADANA SABANCI MERKEZ CAMİİ, TAŞ KÖPRÜ, BÜYÜK SAAT KÜLESİ, TARSUS EVLERİ, KLEOPATRA KAPISI, SAİNT PAUL KİLİSESİ, ULU CAMİİ, SAİNT PAUL KUYUSU, KIRK KAŞIK BEDESTENİ

 

1.GÜN : Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 07:20’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUNEXPRESS Hava Yollarına ait 08:45 uçağı ile hareket ediyor ve saat 09:20’ da ADANA Havalimanına iniyoruz.Bizi bekleyen  aracımıza  binip,Seyhan Baraj Gölü kıyısında  kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz.Seyhan Baraj Gölü panoramik  turumuzun ardından portakal bahçelerini  geziyoruz.65 Bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasiteli ile Orta Doğu'nun en büyük camii Sabancı Merkez Camii ni ziyaret ediyoruz.Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyor ve Adana'nın simgesi durumda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü'ye geçip Adana Taşköprü geziyoruz.16. yy.'dan kalma tarihi bir cami olan Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini geziyoruz.Meydan da bulunanTürkiye deki En Uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi'ni de Fotoğraf albümümüze dahil ediyoruz. 1501 yılında Ermeni Saint Jacques Kilisesi'nin Ramazanoğlu Halil Bey'in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanıbaşına Halil Bey'in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış,iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Camii olarak bilinen Tarihi camii ziyaret ediyoruz. Adana'nın Meşhur Cezerye ustası Yeni Uğur Cezerye Tahin Helva'dan hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra gene  Adana'nın Meşhur Kebapçılarında Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere öğlen yemeği (ekstra) alacağımız kebabçısına geçiyoruz.Şehir merkezin de bulunan  4*ADANA PLAZA OTEL imize yerleşiyoruz.Otelimiz deki Akşam yemeğimizin  ardın dan Lobide buluşup PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ  kortej yürüyüşü seyretmek ve eğlencelere katılmak için   dans guruplarının ,pandomimcilerin ,sokak müzisyenlerinin , Ünlü sanatçıların yer alacağı  Konserlerin tadını çıkarıyoruz.Serbest zaman içerisin de istediğiz zaman otelimize dönüş yapa bilirsiniz. 

2.GÜN : Otelimizdeki sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra Adana da bulunan ADANA SİNEMA MÜZESİ ni geziyoruz.Buradaki serbest zamanımızın ardından İTALYAN KATOLİK KİLİSESİ ni ziyaret ediyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.Tarsus'a haraket ediyoruz.Tarsus' da Justinianus (Bac) Köprü,Muhteşem Görselliği ve yüksek su debisi ile adeta kulağınızı çınlatacak Tasus Şelelesinde Kahve ve Fotoğraf Molası ardından Kleopatra Kapısı ve ardından Eshab-ı Kehf (Yedi Uyarlar) Mağarasının görüyoruz.Eski Camii (Kilise Camisi) ve Eski Hamam Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı; Danyal Peygamber Babil Kralı II. Nebukadnesar (MÖ 605-562) Zamanında yaşamış yahudileri Babil esaretinde ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamberdir ve hemen altındaki Roma Köprüsü hakkında Rehberimiz bizleri bilgilendirdikten sonra öğle yemeği için Özelikle Yöresel Lezzetlerin izinde olan siz misafirlerimize  hitap eden Meşhur Kervan Humus'a geçiyoruz.Meşhur Tarsus Humusu  ve  (Pastırmalı,Sucuklu,Zeytinyağlı çeşitleri) (ekstra) öğlen yemeğimizi yiyoruz. Kırk bedesten Çarşısında Serpil Ablanın sunumu ile Yöreye özgü Kaynar (Grip için şifa olan Çeşitli organik bitkilerin kurusundan elde edile sıcak çay) içiyoruz.TARSUS ULU CAMİİ yi ziyaret ediyoruz. TARSUS dan ayrılarak ADANA ya doğru hareket ediyoruz.Otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimiz de.Adana merkezde PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİNE katılmak isteyen misafirlerimiz   katılabilir.

 3.GÜN : Otelimizdeki sabah kahvaltımızı  açık büfe aldıktan sonra İskendurun'a doğru yola çıkıyoruz.Yol üzerinde bulunan İskenderunun Payas ilçesine ugrayarak PAYAS KALES ni fotoğraflıyoruz.İSKENDERUN DENİZ MÜZESİ ni ziyaret edip ANTAKYA’ya ulaşıyoruz. Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz.Mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. NEDCAR DAĞI eteklerindeki ST.PİERREKİLİSESİ’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği (ekstra) için enfes yöresel yemekleri tadabileceğimiz Anadolu Restoran’a gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Antakya’ya veda ederek ADANA  ŞAKİRPAŞA Havalimanına ulaşıyoruz. İç hatlar terminalinde Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUNEXPRESS Hava Yollarına ait 19.30 uçağı ile İzmir Adnan Menderes havalimanına  varıyoruz..Siz misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 NOT : Programda belirtilen 2.gün ve 3.gün gezilecek güzergahlar yerFestival nedeni ile değiştirebilir

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2gece otelde konaklama

* Oteldeki 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği

* AYZETUR Rehberlik hizmeti                 

* Seyahat Sigorta  Güvence Paketi        

* Lüks araçla  transfer

 *Uçak biletleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün sabah kahvaltısı 

*Son gün  akşam yemeği

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri  

* Tüm yolculuk esnasın daki yiyecek ve içecekler               

             

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

 

* Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.