Ağva ve Şileli Adalar İstanbul Turları

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

AĞVA - ŞİLE - POLONEZKÖY - ADALAR 

4 Gün 3 Gece (YP)

Avrupa Yakasında 4* ve 5* Otelde konaklama farkı ile

BOĞAZ TURU-TOPKAPI SARAYI-DOLMABAHÇE SARAYI-SULTAN AHMET CAMİİ
MİNİATÜRK-YEREBATAN SARNICI-DİKİLİTAŞ-AYASOFYA MÜZESİ-1453 PANORAMA FETİH  MÜZESİ

Tur Programı

1. Gün

İzmir - Bursa - İstanbul

Akşam 22:00’de Karşıyaka Ayze Turizm 22.05 Bostanlı İskele,22.15 Alsancak ,  22:35’da Üçkuyular Fahrettin Altay, 22:45’de Poligon Hıfsızsaha 22:50 Hatay Noka 22.55 Üçyol Meydan 23:15 Bornova Ege Acil veya Kampüs den  konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Akshisar – Bursa - İzmit- Kandıra güzergahı üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde AĞVA’ya ulaşıyoruz.

2. Gün

Ağva, Şile, Polenezköy, 1453 Panaroma

: Serbest zamandaki sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından gezimize doğayla romantizmin iç içe olduğu AĞVA ile başlıyoruz. Burada katılacağımız muhteşem tekne gezimizin (ekstra) ardından bu güzel nehirler arasından geçerek bu muhteşem sahil yolu üzerinden ŞİLE’ye geçiyoruz. Burada ilk olarak Türkiye’nin en büyük Dünyanın da ikinci büyük Feneri olan ŞİLE FENERİ gezisi ile başlıyoruz. Daha sonra İSTAVRİT TEPESİ, HANIMSUYU ÇEŞMESİ, ŞEHİTLER ANITI, KAVALA PARKI göreceğimiz yerler arasında. Çarşısında verilen serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü Şile bezlerinden yapılmış ürünleri alma fırsatı bulabilirler. Daha sonra POLONEZKÖY’e hareket ediyoruz. 1842’de Polonya’nın işgal edilmesiyle Anadolu’ya gelen Polonyalılar tarafından kurulan bu beldemiz kayın, kestane, meşe ormanları içerisinde bir doğa harikası. Buradaki gezimiz sonunda oksijen depolamış olarak İstanbul’a varıyoruz. İlk önce İstanbul fethini anlatan PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ’ni fotoğraflıyoruz. Yedi Tepe İstanbul turumuza BOĞAZ TURU (ekstra) ile başlıyoruz. Boğaz turumuzda Karaköy,Dolmabahçe,Beşiktaş,Arnavutköy,Çırağın sarayı,Rumeli Hisarı,Anadolu hisarı,Küçüksu kasrı,Beylerbeyi sarayı,Kuleli Askeri lisesi,Üsküdar,Kuzguncuk mahallesi ve Kız kulesi göreceğimiz yerler arasındadır.Boğaz turumuzu tamamladıktan sonra Eminönünden aracımıza binerek otelimize transfer oluyoruz.Akşam yemeği konaklama otelmizdedir. Bu güzelliğin ardından İstanbul merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

Dolmabahçe, Tarihi Yarımada, Minyatürk, Kumkapı

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak Osmanlı Devletinin son yıllarından kalan ve (Yüzyıllardır sadık millet) denilen Ermeni ustalarının sanat eseri olan Cumhuriyetimizin ilk yıllarına MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ile ev sahipliği yapmış olan DOLMABAHÇE SARAYI ile başlıyoruz.Rehberimiz eşliğinde Dolmabahçe Sarayımızı geziyoruz.Ardından tarihi yarımada dediğimiz İstanbul’un ilk kurulduğu noktadaki gezi ve ziyaretlerimiz sırası ile HİPODRUM-OBELİSK (DİKİLİTAŞ)-ÖRMELİ DİKİLİTAŞ-YILANLI SÜTUN-ALMAN ÇEŞMESİ’ni gezip resimliyoruz. Serbest zamanda SULTAN AHMET MEYDANI’nda (arzu edenler Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirasının en değerli yapıtlarından olan TOPKAPI SARAYI’nı ve AYASOFYA müzesini geziyoruz. YEREBATAN SARNICI ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezip keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yedikten sonra belirlenen saatte lobide buluşup KUMKAPI’ya gidiyoruz. CANLI MÜZİK FASIL eşliğinde doyasıya eğlenerek keyifli bir akşam geçiriyoruz.

4. Gün

Bostancı, Büyükada, İzmir

Sabah kahvaltımızın ardında Bn otelimizden ayrılarak Gezimizin ardından Bostancı’dan Adalar vapuruna binip HEYBELİ ADA ve KINALI ADA’yı görerek BÜYÜK ADA’ya geçiyoruz. Arzu edenler faytonlarla Ada turu yapabilir. Buranın temiz havasını soluyup, kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası sonrası vapurla geri dönüyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İstanbul’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Bursa-Balıkesir üzerinden İzmir’e varıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araç ile ulaşım
 • 2 Gece Avrupa yakası otel konaklaması 
 • 2 Akşam yemeği
 • 2 Sabah Kahvaltısı 
 • Ayzetur Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (Topkapı sarayı, Dolmabahçe sarayı, Ayasofya müzesi)
 • Boğazda yapılacak tekne turu
 • Ağva'da yapılacak tekne turu
 • Kumkapı eğlencesi 
 • Otelde yapılacak ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 09 Temmuz • 03 Eylül • 08, 29 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  09.07.2020725.00 TL850.00 TL 725.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
  6 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »
  03.09.2020725.00 TL850.00 TL 725.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
  6 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »
  08.10.2020725.00 TL850.00 TL 725.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
  6 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »
  29.10.2020725.00 TL850.00 TL 725.00 TL0 - 6 Yaş 400.00 TL
  6 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar

  Serpil Kocadağ
  Çok çok guzel ve keyifli bir Doğu Ekspresi gezisi oldu. AYZETUR ekibine, çok ilgili ve güleryüzlü (her türlü kahrimizı çeken) kaptanlarımıza ve özellikle muhteşem insan, bilgi küpü (tanımaktan gerçekten mutlu olduğumuz) Erdal beye teşekkür ederiz.Kars Erzurum ve Van otelleri özellikle çok güzeldi . Teşekkürler herkese tavsiye ediyorum.
  27.01.2020

  Ağva ve Şileli Adalar İstanbul Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur esnasında araçta ve kalınan otel , tesislerde kaybolan eşyalardan sorumlu olan misafirlerimizin kendisidir.Ayzetur bu konuda sorumluluk kabul etmez.
  • Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
  • Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
  • Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan AYZETUR’UN Sorumluluğu Yoktur.
  • Tüm turlarımızda çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin yanında uygulanmaktadır.
  • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığı taktirde Ayzetur olarak misafirlere tur çıkış tarihinden 48 saat öncesine kadar iptalini bildirmek durumundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
  • Uçaklı Turlarda AYZETUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
  • Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda AYZETUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
  • Otellerde aynı şartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapma hakkına sahipdir AYZETUR.
  • Turlarda gerçekleştirilen araç şartı D2 belgeli turizm aracı olmak kaydı ile kişi sayısına göre 27, 30 , 35 ve 46 lık olmak üzere değişiklik gösterebilir.
  • Tüm yolcularımızın zorunlu olarak Seyahat sağlık sigortası yapma zorunluluğu mevcuttur.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar