Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

KARADENİZ VE YAYLALARI (2019)

SAMSUN - ORDU - GİRESUN - TRABZON -RİZE - BATUM - ARTVİN

Konaklama : 4/5* Otellerde& yaylalar

Tur Süresi : 7 GÜN - 6 GECE YP

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA- MAVİ BAHÇE - ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL- ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

ŞOK ŞOK ŞOOK...

2019 'da BİR BAŞKA  KARADENİZ TURU İLE YİNE SİZLERLERİZ...

 

GÖRMEYEN KALMASIN DİYORUZZZ...   

DOLU DOLU KARADENİZ TURU İLE SİZLERLEYİZ...

    

HAYAL EDEMEYECEĞİNİZ GÜZELLİK .. ASLA UNUTAMAYACAĞINIZ KARADENİZ TURU..

YEŞİLİN HER TONUNU, DOĞANIN GÜZELLİĞİNİ GÖRMEYE GİDİYORUZ...

7 Gün/ 6 Gece

 

GİRESUN DERELİ MAVİGÖL  & KUZALAN  ŞELALESİ         FARKI İLE..

SÜMELA MANASTIRI & CİNCİVA & ZİLKALE  & ÇAT VADİSİ    FARKI İLE

 

 

1.GÜN: Saat 17.30’da Karşıyaka Mavişehir  Girne Bulvarı , 17:50 Alsancak , 18:10 Fahrettin ALTAY , 18:20 Poligon – Nokta , 18:35 Üçyol Meydan 19:00 Bornova Ege Acil – Kampüs  mevkilerin den siz  misafirlerimizi alarak İzmir’den hareket ediyoruz. Afyon – Ankara – Kırıkkale – Çorum – Merzifon üzerinden …                                                               

 

2.GÜN: SAMSUN –TERME- FATSA-ÜNYE –ORDU –GİRESUN:                                                                                 

 Sabah saatlerinde SUNGURLU’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı (ekstra) olarak aldıktan sonra Samsun’da gezimize başlıyoruz.   Karadeniz ile özdeşleşmiş Amazon kadınları için yapılan Amazon Parkını geziyoruz. Arzu eden misafirlerimiz   ile  teleferiğe binerek Amisos Tepesine  çıkıp Samsun şehrini tepeden  seyrediyoruz.Atamızın Samsun’a çıkışının simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı önünde geleneksel  toplu fotoğraf çekimimizi yapıyoruz. Kurtuluş Mücadelemizin en önemli mihenk taşı olan Bandırma Vapuru’nu  gezerek   öğle yemeği (ekstra) için pidesi ile meşhur TermeUlusoy Tesisine hareket ediyoruz. Terme Çayının kenarında kahvelerimizi (ekstra)  içtikten sonra Fatsa – Ünye üzerinden Ordu’ya hareket ediyoruz. Orduya ulaştığımızda meşhur BOZTEPE ye çıkıp eşsiz manzara keyfiyle huzur bularak günümüzü tamamlıyoruz. Konaklama  ve akşam yemeği  Otelimiz de. Turumuzun tarihine göre Ordu daki Grand  Ayzek  Otel  veya Giresun da  bulunan Arteria Garden Hotel  -Amazon Aretias  Otel .                                                                                 

 

 3.GÜN: GİRESUN-AKÇAABAT-TRABZON-MAÇKA-UZUNGÖL:                                                                              

 Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın  ardından  Karadeniz’in bir başka  güzel kenti Giresun’u panoramik fotograflıyoruz. Giresunun keşfedilmemiş güzelliklerin den  olan  KUZALAN ŞELALESİ ne çıkmak için (ekstra) minibüslere binerek Dereli ilçesin deki  KUZALAN ŞELALESİ'nin  sesi   ve doğanın  bol oksijeni  ile  kendimizi  yeniliyerek  yakın mesafede bulunan bir başka doğa harikası  MAVİ GÖL' e gidiyoruz. Yağmurlu  havada   Turkuaz rengiyle  özleşen  bu büyüleyen  tabiat parkında geçireceğimiz serbest zamanın ardından minibüsler  ile bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz. Giresun  üzeri  Akçaabat Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon  bölgesi için  çok önemli bir kültür öğesi olan “telkari” hakkında bilgi almak ve alış veriş yapmak için telkari mağazasına  uğruyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon ziyaretlerinde  konakladığı köşkü görmek üzere Trabzon’un en yüksek noktasına doğru çıkıyoruz. Muhteşem  bir bahçeden  geçip   ATATÜRK  ün kullandığı  eşyalarla  mütevazi şekilde döşenmiş  evini gezip ATATÜRK KÖŞK ‘ünü  fotograflıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip Maçka üzerinden Altındere Vadisinde gidiyoruz. (resterasyon  çalışmaları  tamamlanmış ise) Sümela Manastırına çıkmak için   bizi bekleyen    minibüslere (ekstra) binerek MS.386  da  deniz seviyesinden  1.150 m  yüksekliğe  oyulan  eski Rum Ortodoks Manastırı ve Kilise Kompleksi olan  Tam adı Panagia Sumela  veya Theotokos Sumela  yı daha  geniş bilgiler verecek olan Rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Bizi bekleyen minibüslere  binerek  Altındere vadisine dönüyoruz. Konaklama  ve akşam yemeği Otelimiz  de. Turumuzun tarihine göre AKARSU DAĞ TESİSİ veya UZUNGÖL LİMONSUYU YAYLA tesisleri.                                                                                                                                                                 

 

4.GÜN: UZUNGÖL-KARESTER YAYLASI –RİZE –AYDER YAYLASI:                                                                                

   Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından bir başka  doğal güzellik olan Uzungöl’de panoramik fotograflıyoruz.Siz arzu eden  misafirlerimiz  ile (ekstra) minibüslere binerek KARESTER YAYLA sına çıkıyoruz.Hava durumunun müsait olduğu taktirde müthiş bir UZUNGÖL manzarasını doyasıya yaşıyoruz. Yaylada yürüyüş yapıp çay kahve keyfimizi de yaptıktan sonra bizi bekleyen minibüslere  binerek  otobüsümüze binip Rize ye doğru yola çıkıyoruz.Rize geleneksel RİZE BEZİAlışverişimizi yapıyoruz. Doğa manzarası eşliğinde AYDER Yaylasın ın ardından Fırtına Deresi’nin kenarında bulunan restorantımızda öğle yemeği (ekstra)molası veriyoruz. Arzu eden  misafirlerimiz ile burada  zipline– rafting sporlarını deneyimliyoruz. Molamızın ardından  otobüsümüze  binerek Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslere (ekstra) binerek Çat Vadisinin zengin bitki örtüsü eşlik ederek  unutulmaz bir yolculuk ile  Şenyuva (Çinçiva)   nın   meşhur köprüsünü  resimleyip  çevre gezimizin  ardından Zilkale’de de  unutulmaz  saatler geçirip bizi bekleyen minibüslere  binerek    Çamlıhemşine  dönüp AYDER Yaylasına çıkıyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Otelimizde.                                                                                                                                                     

 

5.GÜN: AYDER YAYLASI –HOPA-BATUM –TRABZON-SÜRMENE :                                                                  

 Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz sahil yolundan ilerleyerek Artvin Arhavi – Hopa dan geçerek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerini yapmak üzere otobüsümüzden  ayrılarak  sıraya  girip  Sarp Sınır Kapısından geçerek  Batum’da bizi bekleyen Gürcü plakalı otobüsümüze biniyoruz. Batum’da yolumuz üzerinde bulunan Gonio Kalesi’ni  görüp   Botanik Parkı’nı  geziyoruz. Şehir merkezin de  Avrupa Meydanı nı ,Posedion Meydanı nı , Türk mahallesi ni gezip fotograflıyoruz.Programın uygunluğuna  göre öğle yemeğimizi  (ekstra)BATUM da merkezde veya Gürcistan sınırlarından çıktıktan sonra Türkiye Hopa merkezde de yapabiliriz. Sarp sınır kapısından tekrar geçerek FREESHOP alışverişi için kısa bir zaman verilecektir.(Batum turu ekstra) Sarp sınır kapısında bizi bekleyen otobüsümüze   binerek Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Sürmene ilçesine ulaştığımızda meşhur SÜRMENE BIÇAKLARI  alışverişi yapıyoruz.Trabzonun  Yomra  ilçesinde bulunan VATANÇAY fabrikasına gidiyoruz. Burada Çay yapraklarının işlenişi hakkında  bilgiler  alıyoruz.İkram çaylarımızı yudumlayarak Çay alışverişimizi yapıyoruz. Otobüsümüzü bırakıp minibüslerle Yayla tesisine çıkıyoruz.Konaklama ve akşam yemeği  Otelimizde.                                    

 

6.GÜN: AKÇAABAT –GİRESUN –ORDU –TERME-SAMSUN -AMASYA :                                                                                      

   Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından minibüslere Otobüsümüze gidiyoruz..Akçabat’ta bulunan Karadeniz yöresel gıda ürünlerinin satıldığı mağazada alış veriş yapıyoruz. Giresun – Ordu üzerinden Terme  de vereceğimiz öğle yemeği (ekstra)molasının  ardından Amasya’ya gitmek için Samsun üzerinden yola devam ediyoruz. Hırçın kız Karadeniz'e veda edip HAVZA-SULUOVA üzerinden AMASYA'ya varıyoruz. Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Camii'ni görüp, Torumtay'ın Türbesi'ni ziyaret ediyoruz .AMASYA Müzesi'ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür, El Yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı Sultanı II. Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı AMASYA'ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet'e yaptırılan II. Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Cami'yi gezip, Kütüphane, Aşevi yapılarını görüyoruz. Yeşilırmak'ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinden   Yalı Boyu evlerinin en güzel fotograflarını  çekiyoruz .AMASYA Kalesi'ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı(Şehzadeler Konağı) , Hükümet Köprüsü  ve Saat Kulesini geziyoruz.Amasya merkezde bulunan  Otele yerleşiyoruz. Konaklama  ve akşam  yemeği otelimizde.                                                                                                                                                                           

 

  7.GÜN:AMASRA-ÇORUM-KIRIKKALE –ANKARA-İZMİR:                                                                                                             

  Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından  otelimizden ayrılıyoruz. Ferhat’ın Şirin için açtığı su kanallarını görüp fotoğrafladıkta sonra Çorum’a doğru yola çıkıyoruz. Çorum’da leblebi alış verişinin ardından Kırıkkale – Ankara – Polatlı üzerinden  molalar vererek İzmir’e  varıyoruz. Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

         ÇIKIŞ TARİHİ

              İZMİR

          1.GÜN   

      GİRESUN

       2.GÜN

    TRABZON

       YAYLA

      3.GÜN

   HOPA VEYA

       AYDER

     4.GÜN

    TRABZON

      YAYLA

      5.GÜN

     AMASYA

        DÖNÜŞ

        TARİHİ

02HAZİRAN

03 HAZİRAN

04 HAZİRAN

05 HAZİRAN

06 HAZİRAN

07 HAZİRAN

08 HAZİRAN

03 HAZİRAN

04 HAZİRAN

05 HAZİRAN

06 HAZİRAN

07 HAZİRAN

08 HAZİRAN

09 HAZİRAN

15 HAZİRAN

16 HAZİRAN

17 HAZİRAN

18 HAZİRAN

19 HAZİRAN

20 HAZİRAN

21 HAZİRAN

16 HAZİRAN

17 HAZİRAN

18 HAZİRAN

19 HAZİRAN

20 HAZİRAN

21 HAZİRAN

22 HAZİRAN

22 HAZİRAN

23 HAZİRAN

24 HAZİRAN

25 HAZİRAN

26 HAZİRAN

27 HAZİRAN

28 HAZİRAN

23 HAZİRAN

24 HAZİRAN

25 HAZİRAN

26 HAZİRAN

27 HAZİRAN

28 HAZİRAN

29 HAZİRAN

29 HAZİRAN

30 HAZİRAN

01 TEMMUZ

02 TEMMUZ

03 TEMMUZ

04 TEMMUZ

05 TEMMUZ

30 HAZİRAN

01 TEMMUZ

02 TEMMUZ

03 TEMMUZ

04 TEMMUZ

05 TEMMUZ

06 TEMMUZ

06 TEMMUZ

07 TEMMUZ

08 TEMMUZ

09 TEMMUZ

10 TEMMUZ

11 TEMMUZ

12 TEMMUZ

07 TEMMUZ                

08 TEMMUZ

09 TEMMUZ

10 TEMMUZ

11 TEMMUZ

12 TEMMUZ

13 TEMMUZ

13 TEMMUZ

14 TEMMUZ

15 TEMMUZ

16 TEMMUZ

17 TEMMUZ

18 TEMMUZ

19 TEMMUZ

14 TEMMUZ

15 TEMMUZ

16 TEMMUZ

17 TEMMUZ

18 TEMMUZ

19 TEMMUZ

20 TEMMUZ

20 TEMMUZ

21 TEMMUZ

22 TEMMUZ

23 TEMMUZ

24 TEMMUZ

25 TEMMUZ

26 TEMMUZ

21 TEMMUZ

22 TEMMUZ

23 TEMMUZ

24 TEMMUZ

25 TEMMUZ

26 TEMMUZ

27 TEMMUZ

27 TEMMUZ

28 TEMMUZ

29 TEMMUZ

30 TEMMUZ

31 TEMMUZ

01 AĞUSTOS

02 AĞUSTOS

03 AĞUSTOS

04 AĞUSTOS

05 AĞUSTOS

06 AĞUSTOS

07 AĞUSTOS

08 AĞUSTOS

09 AĞUSTOS

04 AĞUSTOS

05 AĞUSTOS

06 AĞUSTOS

07 AĞUSTOS

08 AĞUSTOS

09 AĞUSTOS

10 AĞUSTOS

09 AĞUSTOS

10 AĞUSTOS

11 AĞUSTOS

12 AĞUSTOS

13 AĞUSTOS

14 AĞUSTOS

15 AĞUSTOS

10 AĞUSTOS

11 AĞUSTOS

12 AĞUSTOS

13 AĞUSTOS

14 AĞUSTOS

15 AĞUSTOS

16 AĞUSTOS

11 AĞUSTOS

12 AĞUSTOS

13 AĞUSTOS

14 AĞUSTOS

15 AĞUSTOS

16 AĞUSTOS

17 AĞUSTOS

17 AĞUSTOS

18 AĞUSTOS

19 AĞUSTOS

20 AĞUSTOS

21 AĞUSTOS

22 AĞUSTOS

23 AĞUSTOS

18 AĞUTOS

19 AĞUSTOS

20 AĞUSTOS

21 AĞUSTOS

22 AĞUSTOS

23 AĞUSTOS

24 AĞUSTOS

24 AĞUSTOS

25 AĞUSTOS

26 AĞUSTOS

27 AĞUSTOS

28 AĞUSTOS

29 AĞUSTOS

30 AĞUSTOS

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 GECE 4*OTELLER ve YAYLA KONAKLAMA

* 5 SABAH KAHVALTISI (OTEL)

* 5 AKŞAM YEMEĞİ (OTEL)

* AYZETUR REHBERLİK HİZMETİ

* MERCEDES-MAN-SAFİR OTOBÜS İLE ULAŞIM

* SEYAHAT SİGORTA PAKETİ

* ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İLK GÜN ALINAN SABAH KAHVALTISI                              

* ÖĞLE YEMEKLERİ

* TUR İÇERİSİNDEKİ YİYECEK VE İÇECEKLER                                        

* MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ                                 

* YAYLA MİNİBÜS ÜCRETLERİ (40+40)

*ZİLKALE,KARASTER,MAVİGÖL-MİNİBÜSÜCRETİ (40+40+40)

* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15tl)

* BATUM’DA ULAŞIM + REHBERLİK HİZMETİ (85 tl)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

17.30 Karşıyaka AYZE TURİZM

17.35 Mavişehir 

17:50 Alsancak

18:10 Fahrettin ALTAY

18:20 Poligon – Nokta

18:35 Üçyol Meydan

19:00 Bornova Ege Acil – Kampüs 

EK BİLGİLER

 

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.