Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

Butik Doğu Ekspresi ile Kars Sarıkamış

Kars Erzurum Sarıkamış

Konaklama : 4*Simer Otel

Tur Süresi : 4 GÜN-3 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Adnan Menderes Havalimanı

Ulaşım Şekli : UÇAK + TREN + OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

BUTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ERZURUM TURU

 

GELENEKSEL KAFKAS GECESİ FARKI İLE

 

TÜM GÜN SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ FARKI İLE

ANİ HARABELERİ FARKI İLE ..... ÇILDIR GÖLÜNDE KIZAK FARKI İLE

 

DOĞU EKSPRESİ TREN BİLETİ DÂHİL

KARS SİMER OTEL KONAKLAMA FARKI

TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

4 GÜN - 3 GECE (YP)

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ : 19 OCAK /// 26 OCAK /// 09 ŞUBAT //// 16 ŞUBAT //// 23 ŞUBAT 

 

1. Gün: İZMİR - KARS - KARS ŞEHİR MERKEZİ

Sabah saat İzmir Adnan Menderes Havalimanında saat 06:00’da buluştuktan sonra Sunexpress Havayollarının XQ 9114 sefer sayılı uçuşu ile 07:45’de Kars’a hareket ediyoruz. Kars da ekstra kahvaltı molamızın ardından Kars gezimize başlıyoruz. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehir olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ’da turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binaları ile KARS `ı çok sevecek ve KARS sokaklarında fotoğraf çekilmeye doyamayacaksınız. KARS Şehir turumuzda; FETHİYE CAMİİ (ALEKSANDER NEVSKY KATEDRALİ), TAŞ KÖPRÜ, EVLİYA CAMİİ, HARAKANİ TURBESİ, MAZLUM AĞA HAMAMI, NAMIK KEMAL EVİ, GAZİ MUHTAR PAŞA KONAĞI, KONSERVATUAR BİNASI, KARS SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI, RUS KONSERVE FABRİKASI, ESKİ VALİ KONAĞI BİNASI, DEFTERDARLIK BİNASI gibi yapıları görme imkânı elde ediyoruz. Sonrasında Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezilerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehir sokaklarında dolaşabilirsiniz. KARS ‘a gelmişken KARS BALI, KARS GRAVYERİ ve KARS ‘a özgür YÖRESEL ÜRÜNLER alışverişi yapma imkânı buluyoruz.  Konaklama KARS ‘daki otelimizde.

2. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camisi ( 12 Havireler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra ÇILDIR GÖLÜ yola çıkıyoruz.Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.Daha sonra Kars merkezde bulunan otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz.

3. Gün: TÜM GÜN SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Aracımız ile buluşuyoruz. Sarıkamış kayak merkezi ne doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış kayak merkezinde tüm gün kayak keyf-i yapıyoruz. Ardından düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a ulaşıyor, ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizdedir.

4. Gün: DOĞU EKSPRESİ YOLCULUK - ERZURUM 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında 08:00 de KARS Garından  Dogu Ekspresi trenimize binerek Erzurum’a doğru nostaljik mühtiş bir yolculuğa başlıyoruz. Ardından saat 11:30 saatlerinde Erzurum da oluyoruz. Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşıürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Ardından serbest zamanımız olacak Erzurum havalimanına transfer olarak saat Sunexpress Havayollarının XQ 9395 sefer sayılı 19.35 uçuşu ile İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Bir başka Ayzetur organizasyonun da görüşmek üzere ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 gece otelde konaklama (Simer otel)
 • Tren bileti
 • 3 Akşam yemeği
 • 3 Sabah kahvaltısı
 • İzmir - Kars Uçak Bileti 
 • Erzurum İzmir Uçak Bileti
 • Ayzetur Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otelde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Trende alıncak ekstra yiyecek ve içecekler

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER