Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ - ISPARTA - SAGALASSOS

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ - ISPARTA - SAGALASSOS

Konaklama : 5*ISPARTA OTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

DAVRAZ KAYAK MERKEZİ - ISPARTA - SAGALASSOS TURU

DAVRAZ KAYAK MERKEZİNDE TAM GÜN KAR KEYFİ

SAGALASSOS ANTİK KENTİ

GÖLLER BÖLGESİ

25 - 26 - 27 OCAK

SÖMESTR TATİLİ

1. Gün: Denizli, Davraz Kayak Merkezi, Isparta

 Sabah Saat: 06.00 ’da Ayzetur ofis önü , 06.10 Karşıyaka , 06.30 Bornova , 06.45 Alsancak , 06.55 Üçyol – Nokta , 07.10 Poligon 07.25 Fahrettin Altay Meydanından siz  misafirlerimizi alarak  yolculuğumuza başlıyoruz.Uygun bir tesiste vereceğimiz kahvaltı molası (ekstra) nın  ardından AYDIN, NAZİLLİ üzerinden DENİZLİ ’ye ulaşıyoruz.   BAYRAMYERİ’nde serbest zamanda öğle yemeğinde (ekstra) DENİZLİ ’nin ünlü kebabını Tavsiye ediyoruz. sonrasında da “Denizli” deyince aklımıza gelen dokuma ve tekstiliyle ünlü kentimizde kısa bir  alışveriş yapma imkânı buluyoruz.GÜL Başkenti ISPARTA ’ya gidiyoruz. Torosların Dağları’nın 2650 metrede tek zirveli dağı DAVRAZ ’a ulaşarak karın ve kayağın keyfini çıkarmaya başlıyoruz. Belki de EĞİRDİR GÖLÜ ’nün manzarasının da bizlere  eşlik edeceği güzel saatlerin ardından şehre dönüyor ve 1.Murad döneminde büyük yararlılıklar göstermiş Osmanlı Komutanı Kutlubey ’den ismini alan KUTLUBEY CAMİ (ULU CAMİ)  ziyaret ediyoruz.Güllerin kente ışık saçan duruşlarıyla bizleri kendine hayran bırakacak Isparta’nın heykelleriyle, hatıra fotoğraf molası veriyoruz.. Yörenin güllerinden yapılan pek çok güzel hediyelik eşyanın satışının yapıldığı merkezde kısa bir mola da alışverişimizin ardın dan  otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 2. Gün: Isparta – Davraz Kayak Merkezi

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından gün boyu kar keyfi yaşayacağımız Davraz Kayak Merkezine çıkıyoruz. Davraz kayak merkezinde dileyen misafirlerimiz Kayak veya snowboard yapabilirler.Arzueden  misafirlerimiz  de Cafe de sıcak salep ve çaylarını içebilirler.Rehberimizin  belirlediği saatde Kayak merkezinden ayrılarak Isparta Burdur arasında yer alan Sagalassos Antik kentine doğru hareket ediyoruz.Sagalassos’un on üçüncü yüzyılda terk edilmesinin ardından, kentin harabeleri 1706 yılına kadar keşfedilmeden kalır. Bunları yeniden keşfetme onuru XIV. Louis’nin görevlendirdiği bir Fransız diplomatın olur. Harabelerin Sagalassos kentine ait olduğu ise ancak 1824’te bir yazıt okunduğunda belirlenir. 1884-1885’te, Kont Lanckoroński kentteki ilk bilimsel araştırmaları yürütür. 19. yüzyıla gelindiğinde artık “Sagalassos” bilinen bir antik kenttir. Ancak kısa sürede kent bir kez daha unutulmaya yüz tutar ve o sıralarda Türkiye’nin deniz kıyılarındaki büyük antik kentlerde başlayan kazıların gölgesinde kalır. Yirminci yüzyıla gelindiğinde arkeologların yalnızca belirli yönlerini incelediği kentte, 1983 yılında Stephen Mitchell idaresinde bir geniş araştırma başlatılır. 1986’da Marc Waelkens’ın da katıldığı ve sonradan başkanlığını yürüttüğü yüzey araştırması dört yıl sürer. 1990 yılında Marc Waelkens’a Sagalassos’ta kazı yapma ve kent topraklarında araştırma yürütme izni verilir.Bu güzel antik kentimizi Ayzetur Profesyonel kokartlı rehberimiz eşliğinde bilgileniyor ve inceliyoruz.Daha sonra bu güzel günümüzün ardından otelmize dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 3. Gün: Burdur ve Gölü, Yarışlı Gölü, Salda Gölü

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından  BURDUR ’a gidiyoruz. 2008 yılında “Gezilip Görülmeye Değer Müze” ödülünü alan BURDUR MÜZESİ ’ni (1956 Yılında Burdur ve çevresindeki eski eserler, Bulguroğlu (Pirkulzade) Medresesi’nin ayakta kalan tek yapısı olan kütüphane binasında toplanarak koruma altına alınmış ve böylece müzenin ilk çekirdeği oluşturularak, Burdur Müzesi’nin teşhir salonları ilk defa 12 Haziran 1969 yılında ziyarete açılmıştır.)gezdikten sonra Şehrin sokaklarını keşfe çıkıyoruz. Yürüyerek; BURDUR ’un simgesi SAAT KULESİ ’ni, 17.- 19.yy Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri konaklarının görsel şölenine şahit oluyoruz. TAŞ ODA KONAĞI, BAKİBEY KONAĞI, ve PİRİBAŞLAR EVİ ’ni görüntüledikten sonra kentten ayrılıyoruz. BURDUR GÖLÜ ’nün güzel manzaraları eşliğinde keyifle yolculuğumuza doğa harikası göllerle devam ediyoruz turumuza.YARIŞLI GÖLÜ ’nde fotoğraf molası  verip Türkiye’nin Maldivleri olarak geçen SALDA GÖLÜ  ne geldiğimizde  çok güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz. Turkuaz suyu ve bembeyaz kumsallarıyla görsel şölenin ardından İZMİR’e doğru yola çıkıyoruz.Yolda vereceğimiz molaların ardından İzmire varıyoruz.Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 Gece  Otel  Konaklama

*Oteldeki 2 Sabah 2 Akşam  yemekleri

*Lüks Araçlarla Ulaşım

*AYZETUR Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigorta Paketi

* Araç İçi İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı

 * Öğlen Yemekleri

*Son gün Akşam yemeği

 *Müze,Tarihi yerlerin giriş ücretleri

 *Tüm tur esnasın daki  yiyecek ve  içecekler

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti gösteri bileti /kdv kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.