Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

DOĞU ANADOLU (TOKAT-ERZURUM-SİVAS-KARS-VAN-MALATYA )

TOKAT - ERZURUM - KARS - VAN - TATVAN - NEMRUT GÖLLERİ

Konaklama : 4* ve 5* OTELLERDE

Tur Süresi : 9 GÜN - 9 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1499 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

 

AMASYA - TOKAT - SİVAS - ERZİNCAN - ERZURUM  - KARS - IGDIR

VAN - TATVAN -ELAZIĞ - SİVAS-ÇORUM 

 

2 GECE VAN KONAKLAMA FARKI İLE ... 

 

NİKHİSAR MELİKGAZİ TÜRBESİ FARKI İLE ...

APÇAGI KÖYÜ ve KARANLIK KANYON'DA TEKNE TURU

 

 28 EYLÜL - 07 EKİM

 

9 GÜN - 9 GECE (YP)

 

 1.GÜN: Siz misafirlerimizi saat 18:00 Üçkuyular Fahrettin Altay Meydanı 18:30 Üçyol Yazahaneler 19:00 Karşıyaka (Mavişehir – Bostanlı – Girne ) 19:30 Bornova Ege Acil önünden alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Afyon – Ankara - Çorum güzergâhın da uygun tesislerde molalar veriyoruz.                                                                 

   2.GÜN: AMASRA–TOKAT: Sabah Sungurlu’da verdiğimiz kahvaltı  molamızın (ekstra) ardından  Amasya’ya varıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Hazeranlar Konağı, Amasya KalesiKral Mezarları (Panaromik), Yeşilırmak,Ferhat - Şirin Efsanesine Ait Su Kanalları, II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, Gök MedreseMumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Burma Minareli Camii göreceğimiz başlıca yapıtlardır.Öğle yemeği (ekstra) molamızın ardın dan Çakallar Tepesine çıkıyor ve muhteşem manzarasıyla bütün konuklarını büyüleyen Amasya’yı fotoğraflıyoruz.Amasra ya veda ederek Turhal üzerinden Tokat’a ulaşıyoruz. Tokat’ta sırasıyla, Tokat Müzesi ( Gök Medrese ), Taşhan, Saat Kulesi ve Mevlevihaneyi ziyart ediyoruz.. Anadolu’da yazmacılığın merkezi konumunda olan Tokat’tan, Tokat Yazması almadan gitmek olmaz diyerek  yazmacılar çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz.TOKAT merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                                                                                                                         

  3.GÜN: TOKAT - ERZİNCAN –ERZURUM: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından  Tokat’ın şirin ve bir o kadar da otantik ilçesi Niksar’a ulaşıyoruz. Niksar’ın Osmanlıyı andıran sokaklarında gezerken Melik Gazi Türbesi, Leylekli Köprü ve Niksar Kalesi geziyoruz.Öğlen yemeğini (ekstra) serbest zamanda yiyoruz.Reşadiye üzerinden Erzincan’a  ulaşıyoruz. 1990 Depremi sonrasında yeniden kurulan ve modern bir mimariye kavuşan Erzincan’da, bakırcılar çarşısında kısabir alışveriş molası veriyoruz.  Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyoruz. Erzurum da bulunan  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                                                                                                                                                                                                             

  4.GÜN: ERZURUM –KARS: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından Doğu’nun en yüksek ili Erzuruma gidiyoruz.’ Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medresesini , Ulu Camii ni , Yakutiye Medresesi  ni(Türk ve İslam Eserleri Medresesi) geziyoruz., Erzurum’un meşhur  OltuTaşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki  serbest zaman molamız da öğlen yemeğimizi  (ekstra) yiyoruz.. Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’ninüzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’aulaşıyor, Kars Kalesi ve Kümbet Camisi ( 12 Havireler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşmek üzere KARSa  gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              5.GÜN:KARS - IĞDIR – VAN: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından Digor ve tuz beldesi Tuzluca yolundan Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizde bir süre dolaşıyoruz. Iğdır’dan ayrılıp Doğu Beyazıt'a ulaştığımızda öğle yemeği (ekstra)yiyoruz.  Meteor Çukur'unu görüyoruz. İran sınırına yönelip sınırı görüyoruz. Yine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşımaktadır.Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesinevarıyoruz. MuradiyeŞelalesi ile ŞeytanKöprüsü’nü görüp, Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

6.GÜN : VAN  : Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından  bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz (ekstra)  ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Ahtamar Adası’na hareket ediyoruz. Ahtamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuk Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp Van şehir merkezi’ne geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin(ekstra) ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi)  çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Said’i Nursi Evini ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde kale gezimizi taçlandırıyoruz. Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızın  güzel fotolarını çekiyoruz. Bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyeyi  ziyaretediyoruz.Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında VAN daki otelimize  geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                               

 7.GÜN : VAN – BİTLİS -TATVAN- ELAZIĞ: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından Beş Minaresiyle meşhur ilimiz Bitlis’e bağlı Ahlat ilçemize ulaşıyoruz. Ahlat’ta bir dünya harikası olan ve Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü  bizleri çok etkiliyor. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz. Öğle yemeğimizi(ekstra) Tatvan’da yiyoruz.Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’a geri dönüp, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yapıp Elazığ’a ulaşıyoruz. Elazığ şehir merkezi üzerinden Elazığ ilinin tarihte bilinen en eski yerleşim yeri Harput’a ulaşıyoruz. Burada Harput KalesiKurşunlu Camii, 12. Yüzyılda Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yapılmış olan Ulu Camii, Harput Kalesi eteklerinde günümüze kadar ulaşan en eski Süryani kilisesi olan Meryem Ana Kilisesini görüyoruz.ELAZIĞ  Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

8.GÜN:ELAZIĞ – SİVAS: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından  Şair Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu ve  “Orda Bir Köy Var” şiirine konu olan Apcağa Köyü’ne ulaşıyoruz. Kayabaşı Kır Kahvesinde Mehmet Bey’in sunduğu çay ve kahvelerimizi Kemaliye’yi 360 derecelik manzara seyir açısıyla yudumluyoruz. 2005 yılında köy ihtiyar heyetinin almış olduğu kararla “sit alanı” ilan edilen Apcağa Köyü gezimizin ardından, Karanlık Kanyon Tekne Turu(ekstra) için Şırzı Köprüsü’ne aracımızla geçiyoruz.Grand Kanyondan sonra bilinen dünyanın ikinci büyük kanyonu olan, 9 km uzunluğunda ve yer yer 800 metreyi bulan dağların arasından Fırat’ın kıvrılarak süzülüşüne ve yaban hayatını varlığını yakından şahit olacağız. Karpuz Kaldıran Doğal Gözesinden şifalı sularımızı ve bu sudan yapılan çayı keyfiile içip kanyon gezimizi renklendiriyoruz.. Geri dönüşümüz de teknemizi durdurup 4 dakikalık sessizlikte Fırat’ın sessiz çığlığını duyuyoruz.. Bu sessizliği bir Eğin türküsüyle sonlandırıyor ve türkü bitiminde teknemizi çalıştırıp kıyıya yanaşıyoruz. Kıyıda bizileri bekleyen aracımıza binip doyumsuz manzarayı fotoğrafladıktan sonra adı Eğin'ken Mustafa Kemal Atatürk'e atfen Kemaliye olarak değiştirilen ilçe merkezine ulaşıyoruz. Öğleden sonra saklı cennet Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruzKent merkezi, Lökhane Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Seyitali Parkı, Medrese, Değirmen ve Kiliseden Müzeye dönüştürülen Kent Tarihi Müzeyi  geziyoruz.Türkiye'nin ilk Doğa Tarih Müzesine de gezmeyi ihmal etmiyoruz. (Kemaliyeli olan, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Demirsoy'un katkıları ile kurulan müzeyi geziyoruz). Müzede başta Kemaliye olmak üzere Erzincan ve yurt genelinde yaşayan canlı türleri sergilenmektedir. 3 yıl önce başlayan ve 38 bilim adamının desteği ile oluşturulan proje kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanından toplanan canlı türleri, 1 yıl gibi kısa bir sürede bir araya getirilmiştir. 800 adet bitki türü, yüzlerce su ürünü ve 2 bin civarında böcek türünün yanı sıra fil fosilinin de bulunduğu müzedeki gezimizin ardından serbest vakit veriyoruz.Fırat nehri manzaralı çay bahçelerinde Bebik Kahvelerimizi yudumlayarak Fırat Nehri üzerinde yapılmış olan Recep Yazıcıoğlu Köprüsünü fotoğraflayıp, Kangal’a ulaşıyoruz. Kangal’daki dünyaca meşhur Köpek Çiftliği’ni ziyaret ediyoruz. Bazı cilt hastalıklarını tedavi eden doktor balıklarıyla ünlenen Kangal Balıklı Kaplıca ile Kangal gezimizi tamamlıyor ve Sivas’ın Divriği ilçesine ulaşıyoruz. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve halen bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ni ziyaret ediyoruz.Cumhuriyet Kenti Sivas’a varıyoruz.Merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                                                       

   9.GÜN:SİVAS-ÇORUM:Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Anadolu’nun en eski medeniyeti Hititler’in başkenti Hattuşa’ya gidiyoruz. Çok geniş bir alana yayılmış olan Hattuşaş Kenti’nde Aslanlı, Sfenksli, Kral Kapısı ile Büyük Tapınak ve Saray Binalarından sonrabin tanrılı Hititlerin en önemli tapım merkezi olan Yazılıkaya Açık Hava Mabedi’ni görüp İzmir’e olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sungurlu – Kırıkkale – Ankara – Afyon güzergâhı ile. akşam saatlerinde İzmir’e varıyoruz.Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak  vedalaşıyoruz

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 8 gece otelde konaklama

* Oteldeki 8sabah kahvaltısı ve 7 akşam yemeği

* AYZETUR Rehberlik hizmeti                 

* Seyahat Sigorta  Güvence Paketi        

* Lüks araçla  ulaşım

* Araç  içindeki ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün sabah kahvaltısı

*Son gün  akşam yemeği

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Van gölü tekne turu

* Tüm yolculuk esnasın daki yiyecek ve içecekler           

 

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

18:00 Üçkuyular Fahrettin Altay Meydanı 

18:30 Üçyol Yazahaneler 

19:00 Karşıyaka (Mavişehir – Bostanlı – Girne ) 

19:30 Bornova Ege Acil 

 

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.