Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

Eretna Beyliği Turu (Sivas-Kayseri-Erzincan-Tunceli-Elazığ)

Sivas-Erzincan-Tunceli-Elazığ

Konaklama : Sivas , Tunceli

Tur Süresi : 4 Gün - 3 Gece

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Adnan Menderes

Ulaşım Şekli : Uçak + Otobüs

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

Eretna Beyliği Turu (Sivas-Kayseri-Erzincan-Tunceli-Elazığ)

1 Gece Sivas ve 2 Gece Tunceli Konaklama

Sunexspress Havayolları ile İzmir-Kayseri Uçuşu Dahil !!!!

Pegasus Havayolları ile Elazığ-İzmir Uçuşu Dahil !!!!

 

Munzur Vadisi , Sivas , Kayseri , Tunceli , Erzincan , Elazığ

06 Nisan - 09 Nisan 

4 Gün - 3 Gece (yp)

 

1.GÜN: Saat 06:15 de Adnan Menderes Havalimanında buluşma ..SunExspress Havayolları ile 07:30 Uçagı XQ 9038 Kayseri'ye hareket ediyoruz.Kayseri'ye 08:50 de iniş yapıyoruz.Ardından burada bulunan aracımıza transfer olarak Kayseri Havalimanına yakın bir bölgede ekstra kahvaltı molası veriyoruz.Kayseride göreceğimiz yerler arasında sırası ile . Burada ilk olarak GEVSER NESİBE TIP TARİHİ MÜZESİ ni geziyoruz.HUNAT HATUN KÜLLİYESİ – SAHABİYE MEDRESESİ – YOĞUNBURÇ’u geziyoruz.Kayseri’den ayrılarak Sivas'a hareket ediyoruz.( Kayseri Sivas arası200 km ) Ardından Sivas'a vardığımızda öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz.Ardından Sivas’ta; Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongresi Binası gezilerimizi yapıp Sivas da bulunan otelimize yerleşiyoruz.(Malia Otel, Sivas Büyük Otel veya Savona Otel)

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe aldıktan sonra Sivas dan ayrılarak Erzincan!a doğru hareket ediyoruz.Yol üzerinde vereceğimiz molalarda ilk olarak bir çay içebilmek adına Tödürge köyünde mola veriyoruz. Gölüne de adını veren köy, ismini Oğuz Türklerinin Dodurga boyundan almış. 1050 yıllarında bu coğrafyaya geldikleri sanılıyor. Birbirinden güzel çorapları ile meşhur bir yer...Zara İmranlı güzergahından ilerleyerek Sol tarafımızda Kızıkırmak manzarası eşliğinde Alışkan Dinlenme tesislerinde Kısa bir mola daha veriyoruz.Daha sonra Erzincan'a ulaşıyoruz.(Sivas Erzincan arası 250 km).Erzincanda öğle yemeği molamızın ardından Erzincan’dan ayrılıyoruz. Dersim ve Pülümür yöresinde insan yaşamında kullanılan materyallerin sergilendiği Pülümür Bellek ve Kültürevi’ni ziyaret ediyoruz. Pülümür Vadisi boyunca ‘Ağlayan Kayaları’ görerek Nazımiye ilçesine yolculuk ve yol üzerinde gerek bitki örtüsünün zenginliği gerekse vadinin çarpıcı derinliği ile çok etkileyici doğal güzellik olan Zenginpınar Şelalesi’nde vereceğimiz molanın ardından Türkiye’de önemli mevkilerde bulunan birçok kişinin doğduğu Nazimiye ilçesine hareket ediyoruz. Bölgede Alevilerince kutsal kabul edilen  Düzgün Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki köylüler her yıl yazın başında çayırlara başlamadan önce bereketli olsun diye çayırlar bittikten sonra şükür olsun diye bir araya gelip burada Allah’ı anar kurban keserler, Düzgün Baba’da derviş hayatı süren insanları görmek mümkün. Nazımiye’de öğle yemeği molasının ardından birçok medeniyette kucak açmış ve Urartu’larda "Büyük Şehir" ya da "Büyük Orman" anlamına gelen Mazgirt’e hareket. Urartulara ait olunduğu söylenen Mazgirt Kalesi, ilçe merkezine bağlı Gelincik köyünde bulunan Akkoyunlular tarafında inşa edilmiş koyun biçimindeki mezar taşları, Akkoyunlu hükümdarı Elti Hatun’a ait türbe ve camii ve Gölbağı Ermeni Kilisesi görülecek yerler arasında. Tunceli kent gezimizi yapıyor ve Tunceli’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Daha sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Tunceli merkezde yer alan cem evinde söyleşi yapacağız. Duvarlarında Atatürk, Hz Ali ve Hacı Bektaşi Veli’nin resimlerinin yer aldığı cem evinde bağdaş kurarak oturup alevi dedelerinden Aleviliği anlamaya tanımaya çalışıp deyişler semahlar dinleyeceğiz.

 

3.GÜN: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI’na gidiyoruz. Yerel rehberimiz ile birlikte geziyor, bilgi alıyor, meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur nehrinin eşlik ettiği milli parkta 3 yerde fotoğraf molası veriyoruz.

Günümüzde hala kutsal sayılan Munzur, Fırat’ın beslendiği gizli kaynaktır ve pek çok efsaneye konu olmuştur. İbrahim Peygamber ve çobanı Munzur, ak koç, kara koç hikâyeleri Semavi Dinlere uzanırken, Munzur’un bastığı yerin bağrından fışkıran beyaz köpüklü sular, Zerdüşt inanışlarda Anahita’nın beslediği süt pınarlarına dönüşür! Yaşamın ve “aşkın kaynağı” olan bu Tanrıça’nın, Munzur gözelerinin bulunduğu yeri mekân tuttuğu söylenir…

“Munzur Vadisi Milli Parkı” gölleri, Ovacık ilçe düzlüğündeki gözeler, kanyonlar, vadi boyunca dökülen şelaleleriyle inanılmaz güzelliktedir. Son verilere göre, Milli Parkta tespit edilen 1600 bitki türünden 276’i endemiktir. 61 tür ise bilindiği kadarıyla sadece Munzur Dağlarında yetişir. Başka hiçbir yerde bulunmayan endemik bitkiler arasında; Çan Çiçeği, Erzincan Kirazı, Binbirdelikotu, Munzur Kekiği, Munzur Düğün Çiçeği, Dağçayı, Munzur Dağı Oltuotu, Menekşe ve sarımsağın atası olarak kabul edilen tek dişli Tunceli Sarımsağı sayılabilir. Fauna konusuna gelince; Özellikle çengel boynuzlu dağkeçisi ve sakallı akbaba Munzur Vadisinde yabanıl yaşamın özgün canlılarıdır. 1971 yılında Milli Park olan “Munzur Vadisi Jeopark Alanı” nın UNESCO Küresel Jeoparak Ağı Listesine önerilmesi için çaba gösteriliyor.

Yolumuza devam ederek, önce 1800 Metre yükseklikteki AĞDAT Yaylaları’na gidiyoruz. Aracımızdan indikten sonra yaklaşık 1.5 saatlik bir yürüyüşle birçok din ve inançta kutsal sayılan TERS LALE / AĞLAYAN GELİN çiçeklerini görebileceğimiz bir vadiye yürüyoruz. Bir tür olarak kaybolma tehlikesi ile karşı karşıya olan bu harika ve nadir çiçekleri fotoğrafladıktan, doğanın doyumsuz güzelliğini içimize çektikten sonra yeniden yola çıkıyoruz.Araçlarımıza binerek OVACIK ilçesine, sonra milli parka adını veren, MUNZUR Gözelerine gidiyoruz. Çevreyi gezmek ve fotoğraf çekmek için 1 saat kadar serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de iç içe geçen öykülerin yansıdığı bu nefis görsellik içinde yiyoruz. Sonra farklı bir yerel yönetim örneği olan Ovacık Belediyesi’nin öncülük ettiği organik tarım ürünlerine bakıyor, alışveriş yapıyoruz. Munzur dağlarının görkemli manzarasını bir kez daha fotoğrafladıktan sonra Tunceli’ye dönerek şehir turumuza devam ediyoruz. Zamanımız ve hava koşulları müsait olursa belki bir TEKNE TURU yapabiliriz. Akşam yemeğimiz yine Munzur kıyısında bir restorant da alarak otelimize doğru hareket ediyoruz.Konaklama Tuncelide.

 

4.GÜN: Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Tunceli merkezden ayrılarak Sağman Köyüne harket ediyoruz.Sağman Köyü’nde 1555 yıllında Keyhüsrev’in oğlu Salih paşa tarafında inşa edilmiş Sağman Camisi, tarihi köy çeşmesi ve kaleyi görüyoruz ve sonrasında Çemişgezek’e hareket ediyoruz. Çemişgezek Kalesi, Tahar Çayı üzerinde ova köyleri ile ulaşımı sağlayan ve  1807 yıllında Yusuf Ziya paşa tarafında inşa edilmiş Çemişgezek Köprüsü, 1572 yıllında inşa edilmiş, Pehlül beyin çocuklarının yattığı (Uzun Hasan da Pehlül Beyin oğludur) Uzun Hasan Türbesi, Yelmaniye Camisi, kayalıkların içi oyulup oda şeklinde oyuklar bulunduğu İn Delikleri görülecek yerler arasındadır.Bu güzel anılarımızı fotoğrafladıkdan sonra Sağmandan ayrılarak Pertek'e hareket ediyoruz.Pertek den geçerek Murat nehri kıyısından Keban barajı suları altında kalmış Pertek Kale (Adasını) görüyoruz.Ardından bu noktadan ayrılarak Pertekde feribot ile karşı kıyıya yani Meşeliye geçiyoruz.Salkaya mevkiinden ilerliyerek Elazığı şehir merkezine ulaşıyoruz.Zamanımız müsait olduğu taktirde rehbermiz eşliğinde Elazığda Tarihi HARPUT Kalesini görme imkanı bulacağız.Ardından Elazığ Havalimanına giriş yaparak işlemlerimizi yaptırıyoruz.Ardından saat 16:55 Pegasus Havayolları uçağı ile İzmir'e dönüyoruz.Saat 19:00 sıralarında Adnan Menderes Havalimanına ulaşıyoruz.Bir başka Ayzetur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Akşam yemeği - 3 Sabah Kahvaltısı
 • Sunexspress Havayolları ile İzmir-Kayseri Uçuşu
 • Pegasus Havayolları ile Elazığ-İzmir Uçuşu
 • Araç ile ulaşım
 • Ayzetur Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Araç içi ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde alıncak ekstra yiyecek ve içecekler
 • Yollarda yapılacak kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Munzur tekne turu
 • Öğle yemekleri15

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

NOT: Fiyatlarımız Kademeli olarak ay ay artış göstermektedir.Katılımcının turu satın 
aldığı ödeme yaptığı tarih baz alınarak fiyat hesaplaması yapılcaktır.

 

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araç içi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.