Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

ESKİŞEHİR TURU (SEZON BOYUNCA)

Eskişehir , Kütahya

Konaklama : 4* ES ALBATROS veya 5*ANEMON OTEL

Tur Süresi : 2 GÜN - 1 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Fahrettin Altay,Üçyol,Alsancak,Bornova,Karşıyaka

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 349 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

DOYA DOYA ESKİŞEHİR TURU

ODUN PAZARI EVLERİ - ÇAĞDAŞ CAM MÜZESİ
KURŞUNLU CAMİİ VE KÜLLİYESİ - ATLIHAN - KENT PARK - SAZOVA PARKI
PORSUK ÇAYI TEKNE GEZİSİ - 
ÇİNİ MÜZESİ - ULU CAMİİ - BALMUMU , KURTULUŞ MÜZESİ , DEVRİM ARABASI

UGUR MUMCU ARACI ve PARKI

 

1.TUR : 03 - 04 AGUSTOS 2 GÜN - 1 GECE (YP) 350 TL / CUMARTESİ,PAZAR

2.TUR : 07 - 08 EYLÜL 2 GÜN - 1 GECE (YP) 360 TL / CUMARTESİ,PAZAR

3.TUR : 05 - 06 EKİM 2 GÜN - 1 GECE (YP) 360 TL / CUMARTESİ,PAZAR

4.TUR : 19 - 20 EKİM 2 GÜN - 1 GECE (YP) 360 TL / CUMARTESİ,PAZAR

5.TUR : 29 - 30 EKİM 2 GÜN - 1 GECE (YP) 360 TL / SALI,ÇARŞAMBA

BAGLAR CADDESİ KONAKLAMA FARKI İLE 

 

1. Gün: ESKİŞEHİR - ODUNPAZARI - BALMUMU - CAM SANAT - ODUNPAZARI - PORSUK

Sabah 06:15 Karşıyaka İskele’da  önünden, 06:30’da Bahriye Üçok Caddesi BORNOVA OPTİK önünden siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Turgutlu’da vereceğimiz kahvaltı ve ihtiyaç molasının (ekstra) ardından KULA-GEDİZ-KÜTAHYA üzerinden Eskişehir’e varıyoruz. Şiirsel kent Eskişehir gezimize ilk olarak kentin kuruluş yeri olan ODUN PAZARI ile başlıyoruz. Renkli, ahşap süslemeli, cumbalı evlerin resimlerini çekip çevre gezisi yapıyoruz. Yaşanmış tarihin izlerini yansıtan ÇAĞDAŞ CAM MÜZESİ’ni geziyoruz daha sonra BALMUMU MÜZESİ ve KURTULUŞ MÜZESİNİ ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman döneminde (1525) yaptırılmış görkemli bir yapıya sahip KURŞUNLU CAMİİ ve KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Tarihi ATLIHAN ÇARŞISI’nda Eskişehir’e özgü geleneksel el sanatlarımızdan olan LÜLETAŞI’nın işlenişini izleyip alış veriş yapıyoruz.Ardından 1961 yılında yapılan Cumhuriyetimizin ilk aracı DEVRİM ARABASI nı görmek için TÜLOMSAŞ FABRİKASI na giriş yapıyoruz. Ardından ESKİŞEHİR’e güzellik ve serinlik katan PORSUK ÇAYI kenarında çaylarımızı içip (zamanlama uygunsa) küçük motorlarla tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Daha sonra içinde yapay kumsalı ve denizi olan kültürleri buluşturan KENT PARK’ı geziyoruz. Günün sonunda merkezdeki 4*ES ALBATROS Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

 

2. Gün: ŞELALE PARK - SAZOVA PARKI - KÜTAHYA

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Eskişehir gezimize devam ediyoruz. Kentin yeni tesislerinden olan ŞELALE PARK’a çıkıyoruz. Eskişehir’i kuşbakışı seyrederek kahvelerimizi yudumluyoruz. Şehrin yeni yüzü SAZOVA PARKI’na gidiyoruz. İlk olarak bizleri bekleyen trene binerek parkın çevresinde gezinti yapıyoruz. Parkın içindeki gölet üzerinde bulunan VENEDİK KORSAN GEMİSİ’ni  (birebir örneği yapılmış) geziyoruz. Bu güzelliklerin ardından serbest zamanda burada yaşayan Tatar kültürünün en önemli örneklerinden tatmak için öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. (Tatar böreği ve Tatar mantısı önerilir) Molamız sonrası Eskişehir’den ayrılıyoruz. Porsuk Barajı manzarası eşliğinde KÜTAHYA’ya varıyoruz. GERMİYAN SOKAĞI ve eski konaklar, ULUCAMİİ, VACİDİYE MEDRESESİ(Arkeoloji Müzesi), 2.YAKUP BEY imarathanesi içindeki ÇİNİ MÜZESİ göreceğimiz yerler arasında. Kütahya gezimizin ardından uygun yerlerde molalar vererek GEDİZ-KULAüzerinden uygun yerlerde molalar vererek İZMİR’e dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 1 gece otelde konaklama
 • Sabah kahvaltısı 
 • Akşam yemeği
 • Ayze Tur Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Saglık sigorta paketi
 • Kişi sayısına göre uygun araçla ulaşım

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Alınacak tüm içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • (Balmumu – Cam sanat – Kurtuluş Müzeleri)
 • Porsuk Çayı tekne turu( 7 - 10 Lira)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.