Fas Turu (VİZESİZ) Baştan Başa

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

    BAŞTAN BAŞA FAS TURU (VİZESİZ)    

   Fez , Kazablanka, Marakeş, Rabat, Şafşavan    

Rengarenk “medina”leri, filmlerde gördüğümüz palmiyeli vahaları, uçsuz bucaksız geçit
vermez dağları ve çarpıcı Mağribi mimarisi ile Fas… Efsanevi Kazablanka, imparatorluk
şehri Rabat, büyüleyici Fez

Gizemli Bir yolculuk !..Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile...!

Tüm turlar dahil .... 6 öğle ve 6 akşam yemeği dahil .. !

 MARRAKECH'de Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Volubilis !!

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fez El-Bali yani Eski Fez !!

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Kazablanka - Rabat

İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşarak İstanbul'a uçuşumuz gerçekleşiyor.Ardından İstanbul Yeni havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile dünyanın en çok bilinen ve en çok izlenen filmlerinden birine de adını vermiş Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren bir yolcuğun ardından Kazablanka’ya varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile Rabat’a hareket ediyoruz. Bugün öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Rabat’a varışta yapacağımız şehir turunda Kraliyet Sarayı, 19. yüzyılın sonlarında bölgeye gelen Avrupalılar tarafından Fas Musevilerine yeni sosyal ve ekonomik imkânlar verilmesi amacıyla kurulan Yahudi Mahallesi Mellah, Hassan Kulesi ve Oudayas’ı ziyaret ediyoruz. Turun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Rabat - Şafşavan

Kahvaltının ardından Mavi Şehir olarak da bilinen Şafşavan'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonrasında şehre varacağız. Gök mavisine boyalı evleri ile nam salmış olan şehirdeki panoramik gezilerimiz sırasında, Kasbah, Medina, V. Muhammed Meydanı, Jemaa Bouzafar Camii kalıntılarının yer aldığı tepede son bulacak. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. *** Turun akışına göre akşam yemeği yerel restoranda da alınabilir.

3. Gün

Şafşavan - Volubilis - Meknes - Fez

Kahvaltının ardından ilk durağımız Roma döneminden kalma bir şehir olan Volubilis. Günümüze dek muhafaza edilmiş mozaikleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Volubilis gezimizi yapıyoruz ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Meknes’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi de yerel bir restoranda alacak ve sonrasında Yolculuğumuz Fez’e doğru devam ederken, yol üzerinde Bab Mansour’da (Mansur Kapısı) mola veriyoruz. Fez’e varışımıza istinaden akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

Fez

Kahvaltının ardından dünyanın hala eğitimine devam eden en eski üniversitesi olan Al- Karaouine Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Fez şehri gezimize başlıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fez El-Bali yani Eski Fez. Sonrasında hala geleneksel yöntemler ile boyacılar ve deri tabaklayan esnaflar ile Endülüs bölgesi ile gezimize devam ediyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemekten sonra Yahudi Mahallesi ve Kraliyet Sarayı gezileri ile günümüzü tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün

Fez - Kazablanka - Marakeş

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile imparatorluk şehri Fez’i ardımızda bırakıyor ve Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Varışta dış kesimleri ve dünyanın en büyük yedinci camii olan Hassan II Cami’sini geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından Marakeşh’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün

Marakeş

Kahvaltının ardından Marakeş’in en sakin kesimi olan Menara ile turumuza başlıyoruz. Büyüleyici bahçeler ile çevrili Menara, arkada durgun sular ve kar kaplı zirveleri ile muhteşem bir görsel şölen sunan Atlas Dağları ile çok güzel enstantaneler veriyor. Menara’nın ardından imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. İlk geziler bizleri Marakeş’i hak ettiği üne kavuşturan ve geçmişinhatıralarını canlandıran manzaralar ile kavuşturuyor. Önce, labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz. Eğer Kral gezimize denk gelen günde başka bir sarayında ikamet etmekte ise, Bahia Sarayı ve falcıları ile ünlü Djemma El Fna Meydanı gezileri ile günü tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra 2017 yılında açılan Yves Saint Laurent Müzesini ve Majorelle Bahçeleriniz ziyaret edeceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün

Marakeş - İstanbul

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Marakeş havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • - Türk Hava Yolları ile İstanbul – Kazablanka – Marakeş İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • - Havalimanı vergileri ve servis bedeli
 • - Rabat'ta 1 gece 5* otelde yarım pansiyon konaklama
 • - Chefchaouen’de 1 gece 4* otelde yarım pansiyon konaklama
 • - Fez’de 2 gece 5* otelde yarım pansiyon konaklama
 • - Marakeş’te 2 gece 5* otelde yarım pansiyon konaklama
 • - Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler
 • - Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
 • - Programda belirtilen 6 öğle ve 6 akşam yemeği**
 • - Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • - Ayzetur profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • - Seyahat Sigortası
 • - Yurtdışı çıkış harcı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • - Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • - Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • - Fazla bagaj ücretleri
 • - Kişisel harcamalar
 • **Önemli Not: 1. Gün öğle yemeği uçuş ve tur programının akışına göre kumanya olarak verilebilir.
   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 21 Eylül

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  21.09.20201499.001899.00 1499.000 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 1199.00
  Taksitler »

  Yorumlar


  Fas Turu (VİZESİZ) Baştan Başa Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur esnasında araçta ve kalınan otel , tesislerde kaybolan eşyalardan sorumlu olan misafirlerimizin kendisidir.Ayzetur bu konuda sorumluluk kabul etmez.
  • Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
  • Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
  • Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan AYZETUR’UN Sorumluluğu Yoktur.
  • Tüm turlarımızda çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin yanında uygulanmaktadır.
  • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığı taktirde Ayzetur olarak misafirlere tur çıkış tarihinden 48 saat öncesine kadar iptalini bildirmek durumundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
  • Uçaklı Turlarda AYZETUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
  • Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda AYZETUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
  • Otellerde aynı şartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapma hakkına sahipdir AYZETUR.
  • Turlarda gerçekleştirilen araç şartı D2 belgeli turizm aracı olmak kaydı ile kişi sayısına göre 27, 30 , 35 ve 46 lık olmak üzere değişiklik gösterebilir.
  • Tüm yolcularımızın zorunlu olarak Seyahat sağlık sigortası yapma zorunluluğu mevcuttur.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar