Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ TREN İLE DİYARBAKIR GAP TURU

ANTEP - URFA - MARDİN - DİYARBAKIR

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 5 GÜN - 4 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : UÇAK + OTOBÜS + TREN

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1299 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU

DİYARBAKIR - G.ANTEP - Ş.URFA - MARDİN - MİDYAT - BATMAN

 

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU
DİYARBAKIR - G.ANTEP - Ş.URFA - MARDİN - MİDYAT - BATMAN
İZMİR - G.ANTEP ARASI UÇAK İLE
DİYARBAKIR - ANKARA ARASI TREN EKSPRES İLE ..
ANKARA - İZMİR ARASI UÇAK

 

Tuhaf Bir yolculuk..
Güney Kurtalan Ekspresi Seferi ile..
İzmirden Uçaklı Diyarbakır Urfa Antep Mardin Kurtalan ekspresi ile Ankara turu

 

SÖMESTR TATİLİ İÇİN 

22 OCAK/26 OCAK – 29 OCAK/02 ŞUBAT

 

 

1.GÜN:İZMİR - UÇAK – GAZİANTEP : Saat 06:00 da Adnan Menderes havalimanında buluşarak 07:20 İzmir-G.Antep SunExpress uçağı ile Antep 09:00 havalimanına iniyoruz.Antep havalimanında Aracımız ile buluşuyoruz.Daha sonra uygun bir tesisimizde ekstra olarak kahvaltı molası veriyoruz.Gaziantep de yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜKPASAJ da vereceğimiz serbest zamanın ardından Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Gezimizin ardından güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Halfeti’ye veda ederek Güneydoğu’nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimizle başlıyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.Bu gezimizin ardından peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

 

2. GÜN: MARDİN – MİDYAT - BATMAN  : Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCOtarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ –DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI gezip göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve MOR GABRIEL MANASTIRI’nı geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alış verişi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde Otelmiz günün şartlarına göre Batman da olabiliyor.

 

3. HASANKEYF – DİYARBAKIR  : Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman – Diyarbakır doğru ilerleyerek DİYARBAKIR’aulaşıyoruz. Diyarbakırda DİCLE nehrini görerek GAZİKÖŞKÜ(Gazi veya Seman Köşkü de denmektedir. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır.Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu, cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki Semanoğlu Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır.)ziyareti ardından DİYARBAKIRULU CAMİİ ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi yiyouz.Ardından Cahit Sıtkı Tarancı müzesini ziyaret ediyoruz.Daha sonra Diyarbakırda serbest zamanda alışveriş molası veriyoruz.Ardından rehberimizin berlirlediği saat de otelmize yerleşmek üzere araçlarımıza geçiyoruz ve Otelmize girişimizi yapıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelmizde

 

4. GÜN: DİYARBAKIR – GÜNEY KURTALAN SEFERİ – ANKARA : Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından DİYARBAKIR GAR’a doğru yola çıkıyoruz.Burada SİİRT KURTALAN dan gelen GÜNEY KURTALAN seferi trenine saat 11:00 de biniyoruz .Bizleri bekleyen trenimize binerek Ankara ya doğru eşsiz güzellikte bir tren yolculuğu yapıyoruz. ((( Diyarbakır K: 11:10 → Malatya K: 16.56   , Sivas K: 21.16   Kayseri K: 00.51  , Ankara V: 07.44 ))))) Bu yolculuğumuz 21 saat sürecek ve yolculuğumuz boyunca en güzel dag manzarası ve göl manzaraları eşliğinde Ankara ya Güney Kurtalan Ekspresi ile ilerliyoruz.

 

5. GÜN: ANKARA – İZMİR :Sabah saatlerinde 07:15 de Ankara Ulus Garında iniyoruz.Trenden sonra serbest zamanda kahvaltımızın ardından ATAMIZ’ı ziyaret etmek için ANITKABİR’eulaşıyoruz.En güzel dakikalarımızı geçirdikten sonra Anıtkabirden ayrılarak ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıyoruz.Ve  burada chekin işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  12.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan                 Menderes havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 3 gece otel konaklama

* Otellerdeki 3sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Otobüsle ulaşım

* Otobüs içindeki ikramlar

* AYZETUR Rehberlik hizmetleri

*UÇAK BİLETLERİ

*TREN BİLETİ (GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ)

**ANKARA HAVALİMANI TRANSFER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm alkollü alkolsüz içecekler

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Halfeti tekne turu

* KURTALAN seferinde alınacak içecekler

* KURTALAN seferinde alınacak yiyecekler

* Yöresel eğlenceler  ( SIRA GECESİ)

                 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER