Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ TREN İLE DİYARBAKIR GAP TURU

ANTEP - URFA - MARDİN - DİYARBAKIR

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 5 GÜN - 4 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : UÇAK + OTOBÜS + TREN

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1299 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU

DİYARBAKIR - G.ANTEP - Ş.URFA - MARDİN - MİDYAT - BATMAN

 

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU
DİYARBAKIR - G.ANTEP - Ş.URFA - MARDİN - MİDYAT - BATMAN
İZMİR - G.ANTEP ARASI UÇAK İLE
DİYARBAKIR - ANKARA ARASI TREN EKSPRES İLE ..
ANKARA - İZMİR ARASI UÇAK

 

Tuhaf Bir yolculuk..
Güney Kurtalan Ekspresi Seferi ile..
İzmirden Uçaklı Diyarbakır Urfa Antep Mardin Kurtalan ekspresi ile Ankara turu

 

SÖMESTR TATİLİ İÇİN 

22 OCAK/26 OCAK – 29 OCAK/02 ŞUBAT

 

1.GÜN:İZMİR - UÇAK – GAZİANTEP : Saat 06:00 da Adnan Menderes havalimanında buluşarak 07:20 İzmir-G.Antep SunExpress uçağı ile Antep havalimanına(saat:09:00) iniyoruz.Antep havalimanında bizi bekleyen aracımıza yerleşip yolda  uygun bir tesisimizde (ekstra) kahvaltı molası veriyoruz.Gaziantep de yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ da vereceğimiz serbest zamanın ardından Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden devam ediyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu eden misafirlerimizle göl üzerindeki tekne turumuzu (ekstra) gerçekleştiriyoruz . Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Halfeti’ye veda ederek  dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE ye varıyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.Bu muhteşem tarihin havasını soluduktan sonra  peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret edip  geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize  yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Arzu eden  misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesine özgü SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

 

2. GÜN: MARDİN – MİDYAT - BATMAN  : Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ(MORBEHRAM) – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ –DEYRULZAFERAN MANASTIRI(güneşe tapanlar) gezip göreceğimiz yerler arasında.Tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor DEYRULUMUR MANASTIRI( MOR GABRIEL) ziyaret ediyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari işciliğinin en güzel tasarımlarının satıldığı  gümüş alışverişini yapıyoruz.Gün sonun da Otelimize giriş yapıyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama  otelimizde. Otelimiz günün şartlarına göre Batman da da  olabiliyor.

 

3. HASANKEYF – DİYARBAKIR  : Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e hareket ediyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman – Diyarbakır a  doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır da DİCLE nehrini görerek GAZİKÖŞKÜ  (Seman Köşkü) de denmektedir. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır.Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu, cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki Semanoğlu Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır. Rehberimizin bilgilendirmeleri ile Köşkü geziyoruz.DİYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaretimizin ardından(ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Cahit Sıtkı Tarancı müzesini gezip  serbest zamanda alışveriş molası veriyoruz.Rehberimizin berlirlediği saat de aracımıza biniyoruz.Bir  tarih kokulu gününü bitirerek Otelimize giriş yapıyoruz .Akşam yemeği ve konaklama otelmizde

 

4. GÜN: DİYARBAKIR – GÜNEY KURTALAN SEFERİ – ANKARA :Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından DİYARBAKIR GAR’a doğru yola çıkıyoruz.Burada SİİRT KURTALAN dan gelen GÜNEY KURTALAN seferi trenine saat 11:00 de biniyoruz .Trenimiz deki yerlerimize yerleşip Ankara ya doğru eşsiz güzellikte bir tren yolculuğu na başlıyoruz

.((( Diyarbakır K: 11:10 → Malatya K: 16.56   , Sivas K: 21.16   Kayseri K: 00.51  , Ankara V: 07.44 )))))

Bu yolculuğumuz 21 saat sürerken doğa bizlere eşlik ederek dag manzaraları  ve göl manzaraları eşliğinde Ankara ya Güney Kurtalan Ekspresi ile ilerliyoruz.Trenimizde bulunan  restoran dan (ekstra) yararlanma imkanımız da vardır.

 

5. GÜN: ANKARA – İZMİR :Sabah saatlerinde 07:15 de Ankara Ulus Garında iniyoruz.Trenden sonra serbest zamanda (ekstra) kahvaltımızın ardından ATAMIZ’ı ziyaret etmek için ANITKABİR’e  gidiyoruz.Bizlere hem gururu hem hüznü yaşatan zamanı  geçirdikten sonra Anıtkabirden ayrılıyoruz.ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıp chekin işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  12.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan Menderes  havalimanında  siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 3 gece otel konaklama

* Otellerdeki 3sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Araçlarla ulaşım

* Araç  içindeki ikramlar

* AYZETUR Rehberlik hizmeti

*UÇAK BİLETLERİ

*TREN BİLETİ (GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ)

*ANKARA   Transfer 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk Gün sabah kahvaltısı

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Halfeti tekne turu

* KURTALAN seferin deki  içecekler ve yiyecekle* Yöresel eğlenceler  ( SIRA GECESİ)

*Tur Esnasındaki  tum yiyecek ve içecekler             

         

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.