Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

İSTANBUL-EDİRNE-ÇANAKKALE TURU

İSTANBUL-EDİRNE-ÇANAKKALE

Konaklama : 4* ve 5* OTELLERDE

Tur Süresi : 4 GÜN-4 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 650 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İSTANBUL - EDİRNE 
ÇANAKKALE TURU

4Gün/4Gece(YP)

DOLMABAHÇE SARAYI - TOPKAPI SARAYI - PİERRE LOTİ - MİNİATÜRK
KUMKAPI EĞLENCE - YEREBATAN SARNICI - LOZAN ANITI - EDİRNE SELİMİYE CAMİİ 
BÜYÜKADA -ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER - SAROS KÖRFEZİ 

 

1.TUR : 10 NİSAN - 14 NİSAN  

2.TUR : 19 NİSAN - 23 NİSAN

 

1.GECE: Saat 22:00’de Karşıyaka Ayze Turizm önünden, 22:20 Alsancak Lozan Meydan 22:40’da Üçkuyular’dan 22:55 Üçyoldan 23:15 Bornova Ege Üniversiteisi Kampüs önünden siz  misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir-Bursa üzerinden Yalova – İzmit üzerinden İstanbul’a ulaşıyoruz.

 

      1.GÜN: İSTANBUL – ÇAMLICA TEPESİ -BÜYÜKADA – 1453 MÜZESİ – BOĞAZ TURU:

      Yedi Tepeli İSTANBUL gezimize   ilk olarak Çamlıca tepesin de kahvaltı molamızı(ekstra) veriyoruz.Bostancı Sahile iniyoruz İskelede bizleri bekleyen Adalar vapuruna binerek PRENS ADALARI manzarası eşliğinde BÜYÜKADA’ya ulaşıyoruz. Martıların yarenliğinde , keyifli bir vapur yolculuğu yapıp bu masal diyarı, eminiz ki tek bir dokunuşla gününüzü sihirli kılacak. (Prens adalarının en büyüğü ve en çok ziyaret edileni Büyükada’nın tarihi Antik Dönem’e kadar uzanmaktadır. Antik dönemde Demonisia, Halkın Adaları olarak anılan Prens Adaları hakkında ilk bilgiler 1930 yılında Karacabey mevkiindeki Rum Ortodoks mezarlığı yakınında bulunan ve Büyük İskender’in babası Makedonya kralı II. Filip’e ait altın sikkeleri içeren Büyükada Definesi ile elde edilmiştir.)Ada turumuzda bisiklet kirlanabilir veya Fayton turu yapılabilir.Öğle yemeğimizi de (ekstra) adada yapıp Bostancı İskeleye tekrar dönüyoruz.Veya Kabataş İskele’ye geri dönüyoruz.Daha sonra İstanbul’un fethinin anlatıldığı eşi benzeri olmayan PANOROMA 1453 FATİH MÜZESİ’ni geziyoruz.Bu güzel ziyaretimizin ardından EMİNÖNÜ İSKELE’ye ulaşıp bizleri bekleyen özel Teknemiz ile İSTANBUL BOĞAZ TURU yapıyoruz.(ekstra)Bu güzel günün sonun da İSTANBUL’DAKİ HOTEL’imize  yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.                                             

   

   2.GÜN: DOLMABAHÇE – TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA – SULTANAHMET – PİERRELOTİ- MİNİATÜRK- KUMKAPI :                                                                                                                     

Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından  DOLMABAHÇE SARAYI’nı ziyaret ediyoruz.SULTAN AHMET Meydanın da bulunan  DİKİLİ TAŞ- YEREBATAN SARNICI - TOPKAPI SARAYI ve AYASOFYA’yı  geziyoruz.öğle yemek molası(ekstra) ( Sultan Ahmet köftecisinde köfte önerilir)  ve SULTAN AHMET CAMİİ’ni gezmek için serbest zaman veriyoruz. EYÜP semtine geçip  EYÜP SULTANı ziyaret ediyoruz.Müthiş bir Haliç manzarası eşliğinde PİERRE LOTİ tepesine çıkıyoruz.Burada kahve keyfi yapıyoruz. MİNİATÜRK müzesini  geziyoruz..Bu güzel günün ardından otelimize tekrar  dönüyoruz..Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Arzu eden Siz misafirlerimiz ile Lobide buluşup  rehberimiz ile İstanbul’un vazgeçilemeyen eğlence merkezlerinden KUMKAPI’ya gidiyoruz.(ekstra)Kumkapı dışında Dileyen misafirlerimiz ile de İstanbul Gece turu olarak TAKSİM MEYDANI – İSTİKLAL CADDESİ turu yapıyoruz.(ekstra)

 

3.GÜN: EDİRNE  – LOZAN ANITI – KARAAĞAÇ İstasyonu- SAĞLIK MÜZESİ- EDİRNE SARAYI –BALKAN ŞEHİTLİĞİ- ADALET   KASR -SELİMİYE CAMİİ – ÜÇ ŞERİFELİ CAMİİ- EDİRNE CİĞERCİSİ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından EDİRNE’ye gidiyoruz.Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı ve o günün anısına yapılan LOZAN ANITI’nı geziyoruz.Burada Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından olan KARAAĞAÇ İstasyonu’nu fotoğraflıyoruz. Daha sonra 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’nin bulunduğu II.BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Buradan SARAYİÇİ Mevkiine geçip  EDİRNE SARAYI KALINTILARI-BALKAN ŞEHİTLİĞİ-KIRKPINAR GÜREŞLERİ’NİN YAPILDIĞI ALANI-ADALET KASRI’nı geziyoruz. Merkezdeki  MİMAR SİNAN’ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği SELİMİYE CAMİİ’ni ve ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda Bedesten Çarşısında alış veriş yapıyoruz. (DEVA-İ MİSK tatlısı – Badem ezmesi-yöresel meyve sabunları-aynalı gelin süpürgesi-meşhur Edirne peyniri)Merkezdeki  Otelimize yerleşiyoruz.Rehberimizin belirlediği  saatte lobide buluşarak olmazsa olmaz Edirne’ye özgü yeni yağda ciğer yemek üzere restoranımıza gidiyoruz.(AYZETUR un İKRAMIDIR) Konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: EDİRNE - GELİBOLU ŞEHİTLİK – ÇANAKKALE –AYNALI ÇARŞI                                                                                                                                                                                                         

  Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından  UZUN KÖPRÜ üzerinden geçip SAROS KÖRFEZİ manzarası eşliğinde GELİBOLU’ya varıyoruz.KİLİTBAHİR KALESİ-NAMAZGAH TABYASI – SEYİT ONBAŞI – ŞAHİNDERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ - ŞEHİTLİK ABİDESİ – MORTO KOYU - YAHYA ÇAVUŞ ŞEHİTLİĞİ – ALÇITEPE KÖYÜ - SALİM MUTLU MÜZESİ – ANZAK KOYU- 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ - CONK BAYIRI. (Alçıtepe Köyü’nde serbest zamanda öğle yemek molası veriyoruz.(ekstra)Feribot ile  Çanakkale’ye geçerek AYNALI ÇARŞI’da serbest zamanda alış veriş molası veriyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek EZİNE – EDREMİT – BURHANİYE üzerinden İZMİR e varıyoruz. Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*3 Gece 4 ve 5* otellerde konaklama                     

*Otellerdeki sabah ve akşam yemekleri                

*AYZE TUR Profesyonel Rehberlik hizmetler         

*Seyahat sigorta paketi                                           

*Lüks araç  ile ulaşım            

*Çanakkale Feribot ücretleri

*Araç içi ikramlar

*Edirne de Ciger menüsü                                                        

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  •  * İlk Gün Sabah Kahvaltısı
  •  *Son Gün  Akşam Yemeği
  •  *Öğle Yemekleri
  •  *Tur esnasın da ki tüm yiyecek ve içecekle
  •  *Müze ,Saray,Tarihi yerlerin giriş ücretleri
  •  *Büyükada turu
  •  *Boğaz turu
  • *Pierloti teleferik
  •  *Kumkapı eğlencesi – Gece turu

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.