Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

İSTANBUL TURU (AĞVA- ŞİLE- ADALAR)

AĞVA - ŞİLE - POLONEZKÖY - ADALAR

Konaklama : GÜNEŞ HOTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA- MAVİ BAHÇE - ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL- ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 650 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İSTANBUL TURU

AĞVA - ŞİLE - POLONEZKÖY - ADALAR 

BOĞAZ TURU-TOPKAPI SARAYI-DOLMABAHÇE SARAYI-SULTAN AHMET CAMİ-MİNİATÜRK-YEREBATAN SARNICI-DİKİLİTAŞ-AYASOFYA MÜZESİ-1453 PANORAMA FETİH  MÜZESİ

26 EKİM AKŞAM - 29 EKİM

 

1.GECE: Akşam 22:00’de Karşıyaka Ayze Turizm, 22:30’da Üçyol, 23:00’de Üçkuyular’dan konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. İzmit-Kandıra üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde AĞVA’ya ulaşıyoruz.

 

1.GÜN: Serbest zamandaki sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından gezimize doğayla romantizmin iç içe olduğu AĞVA ile başlıyoruz. Burada katılacağımız muhteşem tekne gezimizin (ekstra) ardından ŞİLE’ye geçiyoruz. Burada ilk olarak Türkiye’nin en büyük Dünyanın da ikinci büyük Feneri olan ŞİLE FENERİ gezisi ile başlıyoruz. Daha sonra İSTAVRİT TEPESİ, HANIMSUYU ÇEŞMESİ, ŞEHİTLER ANITI, KAVALA PARKI göreceğimiz yerler arasında. Çarşısında verilen serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü Şile bezlerinden yapılmış ürünleri alma fırsatı bulabilirler. Daha sonra POLONEZKÖY’e hareket ediyoruz. 1842’de Polonya’nın işgal edilmesiyle Anadolu’ya gelen Polonyalılar tarafından kurulan bu beldemiz kayın, kestane, meşe ormanları içerisinde bir doğa harikası. Buradaki gezimiz sonunda oksijen depolamış olarak İstanbul’a varıyoruz. İlk önce İstanbul fethini anlatan PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ’ni fotoğraflıyoruz. Yedi Tepe İstanbul turumuza BOĞAZ TURU (ekstra) ile başlıyoruz. Bu güzelliğin ardından İstanbul merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak DOLMABAHÇE SARAYI ile başlıyoruz. Daha sonra tarihi yarımada gezimizde sırası ile HİPODRUM-OBELİSK(DİKİLİTAŞ)-ÖRMELİ DİKİLİTAŞ-YILANLI SÜTUN-ALMAN ÇEŞMESİ’ni gezip resimliyoruz. Serbest zamanda SULTAN AHMET MEYDANI’nda (arzu edenler Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirasının en değerli yapıtlarından olan TOPKAPI SARAYI’nı ve AYASOFYA müzesini geziyoruz. YEREBATAN SARNICI ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezip keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yedikten sonra belirlenen saatte lobide buluşup KUMKAPI’ya gidiyoruz. CANLI MÜZİK FASIL eşliğinde doyasıya eğlenerek keyifli bir akşam geçiriyoruz.

 

3.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardında Bn otelimizden ayrılarak Gezimizin ardından Bostancı’dan Adalar vapuruna binip HEYBELİ ADA ve KINALI ADA’yı görerek BÜYÜK ADA’ya geçiyoruz. Arzu edenler faytonlarla Ada turu yapabilir. Buranın temiz havasını soluyup, kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası sonrası vapurla geri dönüyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İstanbul’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Bursa-Balıkesir üzerinden İzmir’e varıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece konaklama

* Oteldeki sabah ve akşam yemekleri

* Rehberlik hizmetleri   

* Seyahat Sigorta Paketi     

* Otobüsle ulaşım        

                                                                                                                                                                                       

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm alkollü ve alkolsüz içecekler

* Müze ve Saraylara giriş ücreti

* Öğle yemekleri

* Boğaz Tekne turu ücreti

* Adalar vapur ücreti 

* Kumkapı Eğlencesi 

                                                                                                                 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.