Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

KARLAR ALTINDA KAPADOKYA & ERCİYES KAYAK MERKEZİ

KAPADOKYA &ERCİYES KAYAK MERKEZİ

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA-ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL-BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

KAPADOKYA  & ERCİYES KAYAK MERKEZİ 

ÜRGÜP - GÖREME -AVANOS -IHLARA VADİSİ - DERİNKUYU - YERALTIŞEHRİ

 

1.GECE:  Akşam saat 19.00’da AYZE Turizmden, 19.30’da Üçkuyular’dan, 19.45’de Üçyol’dan, 20.00’da Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önünden      siz misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kula ve Afyon’da vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde AKSARAY’a varıyoruz.

 

1.GÜN: Sabah kahvaltı (extra)molamızı Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde veriyoruz. Kapadokya turumuza ilk önce IHLARA VADİSİ’nden başlıyoruz.Ihlara Vadisinde 382 basamaktan oluşan merdiven inildikten sonra soldan sağa doğru Sümbüllü Kilise, Ağaçaltı Kilisesi, Pürenliseki Kilisesi ve Kokar Kilise görülebilir. Derenin karşı tarafında ise sırası ile Yılanlı kilise, Karanlıkkale Kilisesi ve Eğritaş Kiliseleri görülebilir.  Daha sonra  buradan ayrılarak DERİN KUYU yeraltı şehrini geziyoruz. Kapadokya'da 36 yeraltı şehirlerinden en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu 1967 yılında turizme açılmış olup, 8 katlıdır. Buradaki serbest zamanda öğle yemek (ekstra) molasının ardından GÜVERCİNLİK VADİSİ’nde fotoğraf çekimi ve alış-veriş yapıyoruz.ONLX TAŞ ATÖLYELERİ’indeki  tanıtımı izleyip show-roomdan alış-veriş yapıyoruz. Günün sonunda AVANOS ÜRGÜP mevkiindeki  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binerek Kayseri’nin o zamanki adı Mazaka. KAYSERİ üzerinden 3916 m yükseklikte  bulunan ERCİYES DAĞINA varıyoruz. Kayak  Teleferik  ve kar etkinliklerinden  gün boyu yararlanıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatde buluşup KAYSERİ  Merkezde bulunan HUNAT HATUN  KÜLLİYESİN i (Alaeddin Keykubat’ın eşi ve II. Gıyaseddin Keyhüsrev’in annesi Mahperi Hatun tarafından inşa ettirilen cami, kümbet, hamam ve medrese gibi bölümlere sahip. Hunat Hatun Alanya’nın Rum Kralı Kir Fard’ın kızır aslında),SAAT KULESİNİ (Sultan II. Abdülhamit zamanında tüm büyük şehirlerde birer saat kulesi ve muvakkithane (Camilerin yanına kurulan ve güneşin hareketlerine göre namaz saatlerini ayarlamak işiyle uğraşılan yerler) yapılması için ferman yayınlanmış. 10 metre yüksekliğindeki Kayseri Saat Kulesi de bu fermanın sonucu olarak 1906’da kesme taştan inşa edilmiştir).PASTIRMALI  Çarşısın da serbest zaman da alışveriş molası  veriyoruz.Günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirlerimiz ile TÜRK  GECESİ’ne (ekstra) gidiyoruz.

 

3.GÜN:Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardında Türkiye topraklarından doğarak yine Türkiye topraklarından denize dökülen ülkemizin en uzun (1355 km) akarsuyu olan KIZILIRMAK üzerindeki TAŞ KÖPRÜ’den geçip AVANOS’daki çanak çömlek atölyelerindeki sunumu izleyip alış veriş yapıyoruz.PAŞABAĞ – DERVENT VADİSİ PERİBACALARI gezilerimizin ardından Fransız Şarapçılar Derneğinden ödüllü TURASAN ŞARAP FABRİKASI’nı ve yanındaki ASMALI KONAK’ı geziyoruz. Kapadokya bölgesinin simgesi olan ÜÇ GÜZELLER’de fotoğraf molası veriyoruz.UÇHİSAR KALE ALTI’nda alışveriş yapıyoruz. İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Afyon ve Kula’ üzerinden molalar vererek  İzmir’e varıyoruz.Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 gün Otel de konaklama

*Otelde Alınan  2 Sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği 

*AYZETUR Profesyonel Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası Güvence Paketi

*Lüks araçlarla ulaşım

*Araç içi ikramlarımız

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

 *Son Gün Alınan Akşam Yemeği

 *Öğle Yemekleri

*Tur esnasın da ki tüm yiyecek ve içecekler

 *Ören yerleri  giriş ücretleri

*Türk Gecesi

*Kayak Merkezine  Giriş  ve  Malzemeler

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti gösteri bileti /kdv kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.