Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

KIRGIZİSTAN - KAZAKİSTAN-ÖZBEKİSTAN (İPEKYOLUNUN İNCİLERİ)

Kırgızistan -Kazakistan - Özbekistan

Konaklama : 4*OTELLERDE

Tur Süresi : 12 GÜN - 11 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Özel VİP

Ulaşım Şekli : UÇAK

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 2449 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İpekyolunun İncileri Kırgızistan -Kazakistan - Özbekistan

 

AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL ... ÖĞLE YEMEKLERİ DAHİL ...

EKSTRA TURLAR DAHİL ... 

TAŞKENT - SEMERKANT HIZLI TREN BİLETİ DAHİL ...

EVİNİZDEN ÖZEL SERVİS HİZMETİ

 

1.GÜN (20.04.2019) İZMİR - İSTANBUL – BİŞKEK

 

Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz.İzmirden saat 15:00 de kalkacak Türk hava yolları ile  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 19:00’da buluşma  . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK348  sefer sayılı uçuşu ile saat 21:30’de  Bişkek’e hareket. Gece uçak yolculuğu.

 

2.GÜN (21.04.2019) BİŞKEK – ISSYK GÖLÜ – BİŞKEK

 

Sabah yerel saat ile 05:35’te Bişkek’e varış ve bizi bekleyen aracımız ile kahvaltımızı almak üzere lokal bir restorana hareket. Kahvaltımızın ardından karla kaplı dağlar ile çevrelenmiş olmasına rağmen , suyunun hiçbir zaman donmadığı ve bu yüzdende ismini “ ısı ve ya sıcak , ılık göl” anlamına gelen Kırgız Türkçesin’de “ Issyk Göl” diye adlandırılan göle hareket ediyoruz.Yol üzerinde Kırgızistan’ın Tokmok şehri yakınlarındaki Karahanlılar’ın başkenti olan Balasagun’da yer alan ve aynı zamanda İpekyolu üzerinde önemli bir nokta olan Burana Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizin ardından Issky Gölü’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Kırgızistan için burası ülkenin incisi sayılan bir durak noktasıdır. Bolivya’daki Titicaca Gölü’nden sonra Dünyanın en büyük dağ gölü olan Issyk Göl , yaklaşık 118 ırmak ve akıntı gölü tarafından beslenmesi sebebi ile manevi olarak da önem arz etmektedir. Dünyanın en büyük krater gölü olan Issyk , bir asır öncesine kadar kutsal olduğuna inanılması sebebi ile girilmezken, günümüzde turizmde önemli bir saha teşkil etmektedir.Kırgız Edebiyatının kadim isimlerinden birisi olan Cengiz Aymatov , Issyk Göl için “ Tanrının yeryüzündeki gözü” ifadesini kullanıyor. Issky Göl’de geçireceğimiz gün boyunca bu efsaneler gölü ve çevresini keşfedeceğiz. Tekne turumuz ve öğle yemeğimiz sonrası Issyk Gölü kenarında yer alan Çolpon Ataya ulaşıyoruz. Burada M.Ö 2000 yıllarına uzanan kaya yazıtlarını , taşlara çizilmiş sayısız insan ve hayvan figürlerini görüyoruz. Bişkek’e dönüşümüzün ardından akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

3.GÜN (22.04.2019) BİŞKEK – ALMATİ

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından “ Göğe Uzanan Dağların Ülkesi “ Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te şehir turumuza başlıyoruz. 1878 senesinde kurulan şehir , Kırgızistan’ın sosyalist döneminde general Mihail Frunze’nin onuruna “Frunze” olarak anılmıştır. Şehir turumuz sırasında Ala Too Meydanı , Kara Bulgar Türkleri arasında oluşan Şan Kızı Destanı’ndan sonra ikinci İslami Türk Destanı olan Manas Destanı’nın onuruna yaptırılan Manas Anıtı , Başkanlık Binası , Kırgızistan’da 2010 senesinde yaşanan halk harekatı sırasında yaşamını yitirenlerin anısına yaptırılan Devrim Anıtı , Lenin Anıtı , Eski Meydan , Parlamento Binası , Oak Parkı , Zafer Meydanı ile yerel Pazar göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Öğle yemeğimizin ardından Almati’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

4.GÜN (23.04.2019) ALMATİ – BÜYÜK ALMATİ GÖLÜ

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kazakistan’ın sembollerinden birisi olan Kazak Halkı için özel bir öneme sahip Büyük Almati Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Burası Alatau Dağları’nın eteklerinde bulunan deniz seviyesinden 2500 metre yükseklikte dağlar arasında kalmış olan , eşsiz turkuaz rengi ile her mevsim apayrı güzel yansımaları sunan bir atmosfere sahiptir. Büyüsüne kapılmamanın mümkün olmadığı , suyunun içme suyu olarak ta kullanılması sebebi ile girilmesinin yasak olduğu ve bu sebeple sadece bir turist destinasyonu değil , aynı zamanda yaşam kaynağı olduğu için halk tarafından mukaddes olarak görülen Almati Gölünde tam günlük bir seyre çıkıyor ve kendimizi doğanın kollarına bırakıyoruz. Turumuzun bitiminde burada bulunan bir kartla çiftliğine giriyor ve kartal avcılarının muhteşem şovlarına tanıklık ediyoruz. Sonrasında Almati’ye dönüyoruz. Şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz Köktepe’ye teleferik ile giderek manzaranın tadını çıkartıyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

5.GÜN (24.04.2019) ALMATİ – TAŞKENT

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Almati şehir turumuza başlıyoruz. Kazakistan’ın güneydoğusunda yer alan Almati , 1854 senesinde Rusların doğuda sınır kalesi olarak kurduğu bir şehir olmasına karşın , bugün iki milyondan fazla nüfusu ile Orta Asya’nın en gelişmiş ve kozmopolitan şehridir. Alışveriş merkezleri , kumarhaneleri , lüks restoranları ile misafirlerine zengin bir yaşam sunmaktadır. Panfilova Parkı içerisinde yer alan , özel atmosferi ve mimarisi ile oldukça etkileyici bir havaya sahip olan , etrafını saran ağaçların doğal güzelliği ile tarihin muhteşem atmosferini bir arada sunan Rus Ortadoks Katedrali olan Zenkov Katedrali , 28 Panfilov Kahramanları Parkı , Bağımsızlık Meydanı göreceğimiz önemli noktalar arasında yer alıyor. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Özbekistan Havayolları ile Taşkent’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar kişisel aktiviteler ve dinlenme için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

6.GÜN (25.04.2019) TAŞKENT

 

Kahvaltının ardından şehir turumuz için otelden hareket ediyoruz. Geleneksel Orta Asya Mimarisinin , İslami Mimarisi ile zenginleştirilip , Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı bu şehirde , gezimizin şehrin gerçek merkezi Amir Temur Meydanı gezisi ile başlıyoruz. Daha sonra şehrin en büyük meydanı olan Bağımsızlık Meydanı ve bu merkezi  çevreleyen anıtları göreceğiz. Bir sonraki durağımız içerisinde 16.Yüzyıldan kalma Barakhan Medresesi , Hz. Muhammed’in bir tutam saçına ev sahipliği yapması nedeni ile “ Kutsal Saç” Muyi Mübarek olarak adlandırılan medrese ve bu medresede muhafaza edilen 7.Yüzyılda yazılmış Kuran-ı Kerim örneklerini de barındıran Hazreti İmam kompleksi göreceğimiz önemli yerler olacak. Ülkenin en büyük üçüncü camisi olan Cuma Camisi ve Uspensky Katedrali’ni de gördükten sonra İpekyolu üzerine kurulu , yüzyıllar boyunca Orta Asya’nın en işlek alışveriş merkezlerinden biri olmuş Chorsu Bazaar gezisi ile turumuzu bitiyoruz. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

7.GÜN (26.04.2019) TAŞKENT – SEMERKANT

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Afrosiyob hızlı treni ile Semerkant’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben burada bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Ortaçağ medreselerinin çevrelediği şehrin en önemli meydanı Registan Meydanı’nı göreceğiz. Ayrıca Timur Han’ın oğlunun adını taşıyan Uluğbey Medresesi , Şirdar Medresesi , Tilla Kari Medresesi , Bibi Hanım Türbesi , Şah Zinde Türbesi , Ruhabad Türbesi göreceğimiz önemli yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi geziler sırasında yerel bir restoranda alacağız. Turumuz sonrasında buradaki otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

8.GÜN (27.04.2019) SEMERKANT – BUHARA

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Semerkant şehir turunun devamı için hareket ediyoruz. Bugünkü şehir turumuzda Hazreti Hızır Cami ve Hazreti Danyal Türbesi , Timur ve ailesinin anıt mezarlarının bulunduğu Gazi Emir Türbesi, Ali Kuşçu’nun müdürlük yaptığı Uluğbey Rasathanesi’ni ziyaret ediyor ve Semerkant’ta Doğu Rönesans izlerini takip ediyoruz. Ünlü Siyab lokal pazarında alış veriş için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından Buhara’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası Buhara’ya varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

9.GÜN (28.04.2019) BUHARA

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Buhara şehir turumuzda ; Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi , Ark Kalesi , Leb-i Havuz Külliyesi , Balo Havuz Mescidi , Chasma-i Ayub Mozalesi , Mir Arab Medresesi , Abdül Aziz Han Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

10.GÜN (29.04.2019) BUHARA – HİVE

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Hive şehrine doğru yola çıkıyoruz. Orta Asya’nın en önemli akarsularından biri olan Amuderya Nehri’ne paralel sürecek olan yolculuğumuz sırasında Kızılkum Çölü’nü geçecek ve muhteşem manzaraları görme imkanına sahip olacağız. Hive’ye varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyor ve kısa bir Hive şehir turu yapıyoruz. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

11.GÜN (30.04.2019) HİVE – URGENÇ – TAŞKENT

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Hive şehir turumuzda ; İç Han Kalesi , Pehlivan Mahmud Türbesi , Cuma Camii ve Minaresi , İslam Hoca Medresesi , Pehlivan – Dervaze Kapısı ve Taşkale Kervansaray’ı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Akşam yemeğimizi ise Urgenç’te alacak ve buradan yerel hava yolları ile Taşken’te uçacağız. Varışımızı takiben Taşkent’teki otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

12.GÜN (01.05.2019) TAŞKENT – İSTANBUL - İZMİR

 

Otelden erkenden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK369 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:20’de İstanbul’a hareket. 11:35’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aktarma uçağımız ile İZMİR'e dönüyoruz . Turumuzun sonu.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Türk Havayolları ile İstanbul / Bişkek /Taşkent  İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Özbekistan Havayolları ile Almati / Taşkent ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Özbekistan Havayolları ile Urgenç / Taşkent  ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Afrosiyob Hızlı treni ile Taşkent - Semerkant tren bileti
 • Havaalanı - otel - Havaalanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Bişkek’te 4*’lı otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
 • Almati’de 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Taşkent’te 4*’lı otelde 3 gece  oda-kahvaltı konaklama
 • Semerkant’ta 4*’lı otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Buhara’da 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Hive’de Butik Otel’de 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belitilen 9 adet öğle yemeği
 • Programda belitilen 10 adet akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Program dahilinde ki yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel Prontotour Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı ( İlgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Rehber ve şöför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (İsteğe Bağlıdır)  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %25, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli ile sınırlıdır.
 • Seyahat Güvence paketi bedeli tur bedelinize orantılı olarak değişmektedir. 70 yaş üstü misafirlerimiz için sur prim uygulanır.

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti gösteri bileti /kdv kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.