Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

Konya Şeb-i Arus Turu

Konya , Mevlana , İstiklal Şehitliği

Konaklama : 4*Otel

Tur Süresi : 2 GÜN - 1 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA- MAVİ BAHÇE - ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL- ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 389 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

HZ. MEVLÂNA'NIN 746. VUSLAT YILDÖNÜMÜ
ULUSLARARASI ANMA TÖRENLERİ

İSTİKLAL HARBİ ŞEHİTLİĞİ - MEVLANA MÜZESİ
MERAMBAĞLARI

 

1.TUR: 7 - 8 ARALIK 2019 ÜCRETİ: 419 TL 
CUMARTESİ - PAZAR
2.TUR: 13-14 ARALIK 2019  ÜCRETİ: 389 TL
CUMA - CUMARTESİ

 

 

1.GÜN: Sabah saat 06.05 Bostanlı İskele önünden, 06.20'de Alsancakdan 06:35 Üçkuyular'dan (Fahrettin Altay), 06.50'da Hatay Nokta 07:00 Üçyol Meydan 07:15 de Bornova Ege Acil veya Kampüsden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kula – Uşak – Afyon güzergahı üzerinde uygun yerlerde vereceğimiz molaların ardından Konya'ya varıyoruz. Konya Mevkiindeki Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından saat: 19.00’da lobide buluşup, otobüsümüzle MEVLANA KÜLTÜR MERKEZİ'ne gidiyoruz. Saat 19.30’da başlayan ŞEB-İ ARUS TÖRENİ'ni izliyoruz. Gösterinin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

2.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak MERAMBAĞ'daki kafelerde sabah kahvelerimizi içiyoruz. Konya şehir merkezine vardığımızda İSTİKLAL HARBİ ŞEHİTLİĞİ'ni ziyaret ediyoruz. Burada, Mevlevi Dervişlerinden biri kabul edilen, TAVUS BABA türbesini ziyaret edeceğiz.Ardından ALAADDİN TEPESİ’ nde bulunan, Anadolu’nun en kadim Camililerinden, ALAADDİN CAMİ’ ni ve 1251 yılında Vezir Celaleddin tarafından yapılan ve Çini Eserler Müzesi olarak adlandırılan, KARATAY MEDRESESİ’ ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ayrıca, Selçuklu devri Taş İşçiliğinin en güzel örneklerinden olan, muhteşem Taç Kapısıyla bizi büyüleyecek, İNCE MİNARELİ MEDRESE’ yi devamında, panoramik olarak, ŞERAFETTİN CAMİİ’ ni görüp, HZ. MEVLANA’ nın ‘Hamdım, piştim sayesinde yandım’ dediği dostu ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ’ ni de ziyaret ediyoruz. HZ. MEVLANA TÜRBESİ ve MÜZESİ gezilerimizi de gerçekleştirerek, turumuzu tamamladıktan sonra .  Daha sonra serbest zamanda öğle yemek molası (ekstra) Molamızın ardından Konya'dan ayrılıyoruz. AFYON-UŞAK-KULA üzerinde uygun yerlerde molalar vererek İzmir'e dönüyor ve bir başka AYZETUR programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 1 gece otelde konaklama
* Oteldeki kahvaltı ve akşam yemeği
* Seyahat Sigorta Paketi         
* Otobüsle Ulaşım
* Ayzetur Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Gece Gösteri Tören Bileti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Alınacak tüm içecekler
* Öğle yemekleri
* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.