Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

MEGA PORTEKİZ ve ENDÜLÜS

PORTEKİZ ve ENDÜLÜS

Konaklama : MALAGA - GRANADA(1) – CORDOBA - SEVİLLA(2) – EVORA - LİZBON(2) FATİMA – COIMBRA(1) – AVİERO - PORTO(1)

Tur Süresi : 7 gece - 8 gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : ADNAN MENDERES HAVALİMANI

Ulaşım Şekli : Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile …

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 499 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

MEGA PORTEKİZ ve ENDÜLÜS

MALAGA - GRANADA(1) – CORDOBA - SEVİLLA(2) – EVORA - LİZBON(2)    FATİMA – COIMBRA(1) – AVİERO - PORTO(1)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile …

7 Gece

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!

1.Gün İSTANBUL – MALAGA – GRANADA-   

Siz misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1305 tarifeli seferi ile saat 09.25’teMalaga’ya uçuş.Yerel saat ile 12.05’te inişimiz gerçekleşmekte  bizi bekleyen  otobüsümüzle panoramik Malaga şehir  turun da .Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehirde  Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi  gezip Granada ya hareket ediyoruz.. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı gezip görüyoruz.Arzu eden misafirlerimiz (ekstra 55 €– harem girişi hariç.) düzenlenecek olan Al Hambra Sarayı turuna katılabilirler Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı ziyaret edilecektir.Günün sonun da  Granada daki Otelimize yerleşiyoruz.Akşam arzu eden  misafirlerimiz ile (ekstra 45 €).  düzenlenecek olan Albaizin ve Sacromonte yerel mahalleler turuna katılınabilir. Alhambra sarayının çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesinde unutulmaz bir çingene gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Alhambra sarayını gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını bulacağız.                                                                                                                                                         

2.Gün GRANADA – CORDOBA – SEVILLA

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından  Cordoba’ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir turun da şaşırtıcı mimarisi, görkemli tarihi, beyaza boyalı duvarları ve dolambaçlı sokakları ile adeta bir harikalar diyarı, Güney İspanya’da Endülüs Bölgesinde yer alan Cordoba, 10. ve 11. Y.Y. da dünyanın en kalabalık şehirlerinden. O dönemde Yahudilerin, Hristiyan ve Müslümanların barış içinde yaşadığı bu şehir, önemli filozof, bilimadamı ve sanatçılarının katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden oldu. UNESCO Dünya Kültür Mirasları arasına giren Cordoba’da şehir turu sırasında Dünyanın 3. büyük cami/kilisesi Kurtuba Cami - Mezquita, Alcazar Sarayı, Rönesans’dan kalma Palacio De Viana, Musevi Mahallesi göreceğimiz yerler arasında.Arzu eden misafirlerimiz ile (ekstra 25 €) Kurtuba Camii-Mezquita ziyaretine katılabilirler.Sevilla’ya hareket adiyoruz.Sevilla şehir turu. İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır.  transfer. Günün sonun da Sevila daki Otelimize yerleşiyoruz.                                         

   3. Gün SEVİLLA –

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz ile (ekstra65€) düzenlenecek  Endülüs Beyaz Köyler (Pueblos Blancos)turuna katılma imkanı Jerez De La Frontera; Atları ve Flamenco müzikleriyle ünlü bu şehirde tarihin kokusunu içinize çekiyoruz.Dünya çapında beğeni toplayan tadımlık turların merkezi olan bu yeri görmenin mutluluğunu yaşayacağız..Arcos De La Frontera; Roma döneminde kurulmuş ve Kurtuba halifeliği döneminde Mağribi kalesine dönüştürülmüştür, labirent sokakları ile tipik beyaz Endülüs kasabasıdır. Iglesia de Santa Maria de la Asuncion, Iglesia de San Pedro bulunmaktadır. Ronda;Emevilerin yarım adadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadır.Bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür. Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo göreceğimiz yerler arasındadır Günün sonun da Sevilla daki  Otelimize dönüyoruz.. Akşam arzu eden  misafirlerimiz ile (ekstra 55€ -yemeksiz). Flamenco Gecesi’ne katılıyoruz.                                                                                                                                         

   4. Gün SEVİLLA – EVORA – LIZBON

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Evora’ya hareketediyoruz. Roma tapınağına sahip olan bu şehir tamamen UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. Giraldo Meydanı, Nossa Senhora Kilisesi, Evora Katedrali, Evora Su Kemerleri, Roman Diana Tapınağı, Kemik Şapeli ve Evora Üniversitesi ni  gezip Lizbon’a hareket ediyoruz.Şehir turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Kalesi’nin bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama semti, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı ve Santa Justa Asansörü görülecek yerler arasındadır. Günün sonun da Lizbon Otelimize yerleşiyoruz.Arzu eden misafirlerimiz (ekstra 25 €) Lizbon Gece Turuna katılabilirler.

5. Gün LİZBON  

 Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından   serbest zaman. Arzu eden siz  misafirlerimiz .Atlantik Güzelleri turuna(ekstra 85 €) katılabilirler Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısında ki Cascais balıkçı kasabası ve Estoril, iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos görülecek yerler arasındadır. Günün sonun da Lizbon daki  Otelimize dönüyoruz.Arzu eden misafirlerimiz (ekstra  55 €)   Fado Gecesi’ne katılabilir.

 6.Gün LİZBON – FATIMA - COIMBRA

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından Fatima’ya hareket ediyoruz. Portekiz’in kutsal mekanı olarak bilinen Fatima bölgesi ziyaret edilecek olup tur sonrası Coimbra’ya hareket edip panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Orta Çağ boyunca Portekiz Krallığının başkentliğini yapmış bu şehirde görülecek yerler arasında; Se Nova Katedrali, Eski Katedral, Maio Meydanı ve Mondego Nehri bulunmaktadır. Arzu eden siz misafirlerimiz (ekstra35€)  Conimbriga Antik Kenti turuna katılabilirler. Conimbriga Antik Kenti;Portekiz’de bulunan en büyük Roma kazı alanı ve kalıntılarına sahiptir. Conimbriga’da, Casa De Repuxos, Conimbriga Forumu, Conimbriga Monografik Müzesi, Su Bahçeleri, Roma Su Kemerleri ve Roma Banyoları bulunmaktadır. Günün sonun da Coımbra daki  Otelimize  yerleşiyoruz.

7. Gün COIMBRA – AVIERO – PORTO 

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından Aviero’ya hareket ediyoruz. Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen Aviero turunda şehrin içinden geçen kanallar, Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali görüp Porto’ya hareket  ediyoruz.Panoramik şehir turu yapıyoruz .Arzu eden siz misafirlerimiz(ekstra 35€) Braga & Goimaraes turuna katılıyoruz.. Braga ; Portekiz’in 3. Büyük şehri olan Braga aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedraline ev sahipliği yapan bu şehir Portekiz’in dini merkezidir. Portekiz’in tarihi şehri olan güzel küçük meydanlara ve dar sokaklara sahiptir. Goimaraes ; 10. Yy ‘da Portekiz Kralı tarafından kurulan bu şehir Portekiz’in doğduğu yerdir. 10.yy’dan beri kendine has yapısını korumuş dini bir başkent olmuş küçük şirin bir yer olan burada zamanın durduğunu hissedeceğiz  bir tur yaşayacağız.  Porto şehir turu. Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Günün sonun da PORTO daki  Otelimize  yerleşiyoruz .Arzu eden  siz  misafirlerimiz  

 

 8.Gün PORTO- ISTANBUL Otelimizdeki sabah kahvaltımızın  ardından  havalimanına  geçiyoruz.. Bilet ve bagaj check-in ve pasaport işlemleri sonrasında  Türk Havayolları’nın TK 1450 sefer sayılı uçağı ile saat 12.15’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.55’te İstanbul’a varıyoruz.siz misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

*****  İspanya & Portekiz otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.   

***** Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi  zorunludur. 

 ***** Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir. 0-02 yaş ücretsiz olup, 02-12 yaş %50 indirimlidi                                          

 ***** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.       

 

   EKSTRA TUR ÜCRETLERİ:

 ALHAMBRA SARAYI (55€)          BEYAZ KÖYLER (PUEBLOS BLANCOS) (65€)        FLAMENCO GECESİ(55€)

YEREL MAHALLER  (45€)            LİZBON GECESİ (25€)                                                         FADO GECESİ (55€)

KURTUBA CAMİİ  (25€)                ANTİK GÜZELLİKLER (85€)                          CONİMBRİGA ANTİK KENT (35€)

BRAGA& GOİMARAES (35€)

                                                                                                                                                            

OTEL İSİMLERİ VB.

Coimbra

Porto

 Lizbon

Sevilla

 Granada

(Şehir İçi)

( Şehir dışı )

( Şehir dışı )

( Şehir içi )

( Şehir dışı )

3* Hotel Astoria

4* Porto Black Tulip

3*Holiday Inn Express

3* Sevilla Via Mairena

4* Nevada Palace

3* Hotel Almenida

3* Holiday Inn Express

4* Real Oirea

3* Catalonia Hispalis

4* Luna de Granada

3* Hotel Oslo

3* Nave Hotel

4*Ever Costa De Caparice

4*Sevilla Congresos Hotel

3* BS Principe Felipe Hotel

   

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

— Türk Havayolları ile İstanbul - Malaga/ Porto - İstanbul uçak bileti,

—Seçilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

—Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transferler,

—Türkçe rehberlik hizmetleri.

—TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

—Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

—Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

—Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

—Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

—Müze ve ören yerleri girişleri,

—İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro )

 

   EKSTRA TUR ÜCRETLERİ:

 ALHAMBRA SARAYI (55€)          BEYAZ KÖYLER (PUEBLOS BLANCOS) (65€)        FLAMENCO GECESİ(55€)

YEREL MAHALLER  (45€)            LİZBON GECESİ (25€)                                                         FADO GECESİ (55€)

KURTUBA CAMİİ  (25€)                ANTİK GÜZELLİKLER (85€)                          CONİMBRİGA ANTİK KENT (35€)

BRAGA& GOİMARAES (35€)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur AYZETUR tarafından bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce AYZETUR tarafından bildirilecektir.

 ***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce AYZETUR tarafından bilgi verilecektir.

 *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 ***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

 

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.