Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

Otobüs ile Boydan Boya İtalya Turu

Roma,Siena,Milano,Venedik,Slovenya,Hırvatistan

Konaklama : 3/4* OTEL

Tur Süresi : 10 GÜN - 10 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA- MAVİ BAHÇE - ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL- ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 599 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

2020 YAZ SEZONU OTOBÜS İLE BOYDAN BOYA İTALYA TURU

10 GÜN - 10 GECE (YP)

 

1 GECE IGOUMENİTSA GEMİ - 2 GECE ROMA - FLORANSA - MİLANO - VENEDİK - ZAGREB - SOFYA KONAKLAMA

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK ..

ŞEHİR MERKEZİ OTELLERDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE ...

 

SELANİK - BARİ - POMPEİ - ROMA - SİENA - FLORANSA - PİSA - MİLANO - BERGAMO - VERONA - VENEDİK - LUJIBLINA -  ZAGREB - BELGRAD - SOFYA - PLOVDİV

2 GECE ROMA KONAKLAMASI FARKI İLE....

 

1.TUR : 18 HAZİRAN ÇIKIŞ  / 28 HAZİRAN DÖNÜŞ 649 EURO / ERKEN ÖDEME 599 EURO

2.TUR : 09 TEMMUZ ÇIKIŞ / 19 TEMMUZ DÖNÜŞ 649 EURO / ERKEN ÖDEME 599 EURO

3.TUR : 30 TEMMUZ ÇIKIŞ / 09 AGUSTOS DÖNÜŞ 649 EURO / ERKEN ÖDEME 599 EURO

4.TUR : 20 AGUSTOS ÇIKIŞ / 30 AGUSTOS DÖNÜŞ 649 EURO / ERKEN ÖDEME 599 EURO

5.TUR : 03 EYLÜL ÇIKIŞ / 13 EYLÜL DÖNÜŞ / ERKEN ÖDEME 599 EURO

 

ERKEN REZERVASYON, HER TARİHTE 15 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR. KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA
FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREREK, NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR…
 

 

Saat 18:00 de Fahrettin Altay Meydan 18:15 Poligon 18:30 da ÜçyolYazahaneler önü 18:45 Alsancak Lozan meydanı ardından Alsancak Gar 19:15 de Bornova Ege Acil 19:40 Girne Ayzetur Önü 19:45 Bostanlı İskele 20:00 de MavişehirMavibahçe Karşısından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Bergama Dikili Ayvalık Edremit Buhraniye Çanakkale üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş

 

İZMİR –SELANİK – İGOUMENİTSA LİMAN – BARİ / BRİNDİSİ

Ardından Yunanistan’a geçerek Dedeağaç, Gümülcüne,  İskeçe panaromik şehir turumuza başlıyoruz.Avrupa Birliği tarafından Yunanistan’ın en iyi korunmuş  şehri ünvanına sahip İskeçe şehri’ne doğru hareket ediyoruz. İskeçe’ye varışımızla otobüs ile panoramik turumuzda Osmanlı’nın izlerinin hakim olduğu tarihi dokuyu görüyoruz. Ardından Selanik’e devam ediyoruz.. Selanik‘e varışımızı  takiben yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini izleyerek, Türk Mahallesi, Ano Polis ve Yedi Kule'yi gördükten sonra Zincirli Kule'den eşsiz Selanik manzarasını seyrediyor ve bol bol fotoğraf çekiyor ve turumuza Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara),Rotonda (Eski Metropol Camii),Pazar Hamamı, Hamza Bey Camii, Kazancılar Camiini görerek devam ediyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender heykeli ve Atatürk evini ziyaret Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:30’da hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

 

BARİ - POMPEİ – ROMA - COLOSSEUM

Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari yadaBrindisi’ye varışı YUNANİSTAN – İTALYA arasında Adriyatik Denizini aşarak yapacağımız feribot yolculuğumuzu tamamlıyor ve sabah saatlerinde İTALYA’ nın liman kenti Bari’ ye ulaşıyoruz. Bari’ den hareketle öğle saatlerinde POMPEİ Antik Şehrine varıyoruz takiben otobüsümüz ile rehberiniz tarafından düzenlenecek yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda VezüvYanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Işıklar Altında Roma ( ByNight) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.

 

ROMA – TÜM GÜN ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından, tam günlük ROMA programımız için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak dünyanın en eski kentlerinden olan Roma’nın, en sembol yapılarından olan Kolezyum’ u görmeye gidiyoruz. Kolezyum, tarihte gladyatör dövüşlerinin yanı sıra pek çok halk gösterileri, taklit deniz savaşları, hayvan avcılığı, infazlar, meşhur savaşların yeniden canlandırılması ve klasik mitolojiye dayanan dramalara da sahne olmuştur. Antik dönemin en ünlü arenasının ardından, dünyadaki en ünlü çeşmelerden olan ve Aşk Çeşmesi olarak bilinen Trevi Çeşmesi’ nden başlayarak, adını yakınında bulunan ve 17. yüzyıldan beri varlığını sürdüren İspanya Büyükelçiliği’ nden alan İspanyol Meydanında sonlandıracağımız bir yürüyüş turu yapıyoruz. Kentin en ünlü marka mağaza, kafe ve pastanelerinin bulunduğu bölgede alışveriş ve yemek için serbest zaman veriyoruz. Şehrin kuzey kapısı önünde şekillenmiş olan ve merkezinde II. Ramses tarafından yaptırılmış bir Dikilitaş bulunan, Antik Roma’ nın en tarihi meydanlarından olan Popolo Meydanı’ ndan hareketle VATİKAN’ a ulaşıyoruz. Seeland’ dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olarak bilinen, Katolik mezhebinin ruhani merkezinde, ilgili anlatımların ardından verilecek serbest zamanın yetmesi durumunda, önünde her daim uzun kuyruklar olan Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben Cem Sultan’ ın da esir tutulduğu CastelSant Angelo (Kutsal Melek Kalesini) de görerek ikinci bir yürüyüş turuna başlıyoruz. Antik Domitian Hipodromunun kalıntılarını görerek bugün onun yerinde bulunan ve merkezindeki Dört Nehir Çeşmesi (FontanadeiQuattroFiumi) ile ünlü Navona Meydanını ve ardından kentin gene en sembol yapılarından olan Panteon’ u ziyaret ediyoruz. İlk olarak Antik Roma' nın tüm tanrıları için tapınak olarak inşa edilen, 7. yüzyıldan sonra kilise olarak kullanılan ve modern İtalya’ nın ilk kralı II. VittorioEmanuele başta olmak üzere İtalyan tarihinin önemli şahsiyetlerinin mezarlarını barındıran Panteon ziyaretimizin ardından gezinti ve akşam yemeği için serbest zaman veriyor ve ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

ROMA – FLORANSA – SİENA

Sabah kahvaltımızın ardından , ROMA’ dan ayrılıyor ve FLORANSA ya doğru ilerliyoruz. İlk durağımız Orta İtalya’ nınToskana bölgesinde bulunan ve tarihi şehir merkezi, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi' ne kabul edilen , sahip olduğu ortaçağ görüntüsünün yanı sıra Piaza del Campo Meydanı ve bu meydan etrafında geleneksel olarak her yıl şehir mahalleleri arasında yapılan at yarışlarıyla (Palio) dünyaca ünlü SİENA olacak. Burada yapacağımız yürüyüş turumuza Ortaçağ atmosferini yaşatan sokakları ve evlerinin yanı sıra 1348 yılından günümüze ulaşan ve İtalya’ nın en etkileyici kiliselerinden olan Siena Katedrali (Duomodi Siena), San Giovanni Vaftizhanesini görerek başlıyoruz. Yine Ortaçağ’ dan günümüze ulaşan Belediye Sarayı ve 102 metre yüksekliği ile İtalya’ nın ikinci büyüğü olan Mangia Kulesinin çevrelediği ve Avrupa’ da ki Ortaçağ Meydanları arasında en büyüklerinden olan Campo Meydanında (Piazza del Campo) turumuzu tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. SİENA’ dan hareketle öğleden sonra saatlerinde bir dönem İtalya Krallığına da başkentlik yapmış olan, İtalyan Rönesansı’ nın doğum yeri,  Leonardo da Vinci ve Michelangelo’ yu yetiştiren, ünlü yazar ve şair Dante’ nin yaşamış ve ilham almış olduğu ve bugün Toskana bölgesinin başkenti olan FLORANSA’ ya ulaşıyor ve yürüyüş turumuza başlıyoruz. İlk olarak Avrupa’ nın en büyüklerinden biri ve İTALYA’ nın en büyüğü olan Milli Kütüphane ve Fransisken mezhebinin en önemli kilisesi, Michelangelo, Galileo, Dante, Machiavelli, Foscolo, Gentile, Rossini ve Marconi gibi en ünlü İtalyanların mezar yeri olması nedeniyle “İtalyan Şöhretleri Tapınağı” olarak da bilinen SantaCroce Bazilikasını görüyoruz. Ardından adını önünde bulunduğu Eski Saraydan (PalazzoVecchio) alan ve çevresini süsleyen birçok heykel nedeniyle adeta bir açık hava müzesi gibi görünen Senyörler Meydanına (PiazzaSignoria) ulaşıyoruz. Aralarında BenvenutoCellini tarafından yapılan bronz Perseus Heykelinin de bulunduğu nefes kesici güzellikteki heykelleri görerek, Eski Köprü’ ye (PonteVecchio) ve ardından sokak sanatçıları ve ünlü kafeleriyle bilinen Cumhuriyet Meydanı’ na (PiazzaDellaRepubblica) ilerliyoruz. Kelimenin tam anlamıyla görsel bir şölen şeklinde geçecek Floransa yürüyüş turumuzu 1296-1436 yıllarında inşa edilen, 90 metre yüksekliği ve 42 metre çapıyla Rönesans' ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden sayılan kubbesiyle ünlü Floransa Katedraliyle (CattedralediSanta Maria del Fiore) sonlandırıyoruz. Gezinti, alışveriş ve akşam yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Floransa’ nınMontecatini bölgesine ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

FLORANSA - MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından ardından Pisa şehrine hareket ediyoruz. PiazzadeiMiracoliMucizeler Meydanında yer alan yaklaşık 15.000 tonluk anıtsal - dinsel bir mimari örneği olan Pisakulesi, Vaftizhane ve Pisa Katedralini rehberimiz eşliğinde gezerek burada bir fotoğraf molası veriyoruz. (PiazzadeiMiracoli) mucizeler meydanında gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz hediyelik alışverişlerini gerçekleştirebilir Milano’ya hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘CastelloSforzesco’ görülecek ve 19. yy. endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ ziyaret edilecektir. Galleria; Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘Via Monte Napoleone’ ve ‘Via la Spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Konaklama Milano’daki otelimizde

 

MİLANO – BERGAMO – VERONA - VENEDİK

Sabah kahvaltımızın ardındanMİLANO’dan ayrılıyor ve surlar içerisinde kalan bir Saklıkent görünümünde olan BERGAMO kentine ulaşıyoruz burada göreceğimiz yerler sırası ile Ragoine Sarayı, Santa Maria Maggione Bazilikası ve Colleoni Şapeli gördükten sonra VERONA şehrine geçiyoruz. Verona da göreceğimiz yerler arasında Verona Arenası ( Tiyatro arenası ), Erbe Meydanında buluşarak bu Antik şehrin doyasıya keyfini çıkartıyoruz. Ardından uygun tesislerde verilecek yemek ve ihtiyaç molalarının ardından, Ortaçağ ve Rönesans dönemi boyunca denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu kadar 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkezi olan Venedik Cumhuriyeti’ nin başkenti VENEDİK’ e varıyoruz. Grand Kanal’ a bağlanan kırk beş adet kanal çevresinde kurulu kentte yapacağımız yürüyüş turumuza İtalyan Krallığının kurucusu VittorioEmanuele II Anıtı ile başlıyoruz. Hapishaneye giden mahkumların Venedik manzarasını son bir kez görerek iç geçirdikleri rivayetinden adını alan Ahlar Köprüsü (PonteDeiSospiri) ve Venedik Cumhuriyeti’ nin siyasi merkezi olan Dükler Sarayı’ nın (PalazzoDucale) ardından İtalya’ nın en büyüklerinden biri olan Aziz Marko Milli Kütüphanesi (BibliotecanazionaleMarciana) görülerek Venedik’ in simgesi San Marko Meydanı’ na ulaşıyoruz. Bizans mimarisi sanatının en iyi bilinen örneklerinden biri olan ve içerdiği zengin Bizans mozaikleri nedeniyle “Altın Kilise” olarak bilinen San Marko Bazilikasını görerek turumuzu tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Gondol Turunu takiben gezinti, alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Venedik’ deki otelimizde.

 

VENEDİK – SLOVENYA – LJUBLIANA – HIRVATİSTAN - ZAGREB

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Öncelikle yolumuz üzerindeki SLOVENYA ’nın Başkenti 2016 EuropeanGreenCapital ödüllü LJUBLJANA ŞEHİR TURU gerçekleştiriyoruz. Gerçekleşecek olan panoramik şehir turunda; LJUBLJANA NEHRİ, PARLAMENTO BİNASI, LJUBLJANA ÜNİVERSİTESİ, ESKİ MEYDAN, EJDERHA HEYKELİ, DRAGON KÖPRÜSÜ, TİVOLİ PARK, ST. NİCHOLAS KATEDRALİ ve PRESEREN MEYDANI görülecek yerler arasındadır.Hırvatistan'a ve başkent Zagreb'e hareket. Yolumuzun üzerinde NovoMesto'yu ziyaret edeceğiz. Krka Nehri'nin çevirdiği Slovenya'nın bu şirin kentinde vereceğimiz kısa serbest zamanda hoşça vakit geçirecek ve çok güzel fotoğraflar çekeceksiniz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Zagreb Katedralini, DolacPazarı’ını, Zagreb’in sembolllerindenSt Mark Kilisesi’ni, Lotrscak Kulesi’ni göreceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’de öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde bir çok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb'de Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da panoramik olarak göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Turun bitiminde ZAGREB deki otelimizde konaklama imkanı buluyoruz.

 

ZAGREB – BELGRAD - SOFYA

Sabah kahvaltısının ardından yola çıkarak Hırvatistandan çıkarak Sırbistan a giriş yapıyor ve BELGRAD’a ulaşıyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Belgrad  SAVA ve TUNA nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş aynı zamanda adı gibi  aydınlık ve huzur dolu bir kenttir.  Burada,  panoramik şehir turumuz esnasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş MeydanıBulgar sınır kapısını geçerek Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varıyoruz. Vitoşa Dağı’nın eteğindeki başkent Sofya'ya ulaşıyoruz. Yürüyerek Banyabaşı Camii’ni, Serdica Antik Kenti’nin Kalıntılarını, Milenyum Anıtı’nı, Nedelya Kilisesi’ni, Ruski Kilisesi’ni, Hükümet Binaları ’nı, Çar Osvoboditel Anıtı’nı, Sofya Üniversitesi’ni, Ayasofya’yı görerek AleksandrNevski Katedrali’ni ziyaret ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Sofya’daki otelimizde.KONAKLAMA SOFYA

 

SOFYA – PLOVDİV (FİLİBE) – TÜRKİYE - İZMİR

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Plovdiv (Filibe)’e doğru hareket ediyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve tarihin her döneminde farklı bir ismi olan Plovdiv’e, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Filibe ismi verilmiştir. Burada Cuma Camii, Svetabogoroditsa Kilisesi, Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv’i görüp gezdikten sonra, şehrin en hareketli caddesi olan Batenberg’de alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dereköy Sınır Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra freeshop alış verişimi yapıyoruz. Lapseki üzerinden uygun noktalarda ihtiyaç molaları vererek gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyoruz ve bir başka AYZETUR programında görüşmek umuduyla vedalaşıyoruz.

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Tüm turda yazılan gezilecek yerler
  • Tüm şehir vergileri
  • İtalyada zorunlu olan konaklama vergisi
  • Yunanitan - İtalya arası gemi ücreti
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik ( Ayzetur )
  • Otellerde alınacak 7 tane Sabah kahvaltısı
  • Lüks otobüs ile ulaşım
  • Araç içi ikramlar (Çay Kahve Kola Fanta Limonata kek)
  • Zorunlu seyhat sağlık sigostası
  • Liman Vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Liman Vergileri
  • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
  • Her türlü kişisel harcamalar
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
  • Zorunlu sigorta ücreti 70 yaş üstü (15 Euro)
  • Venedik gondol turu
  • 1 gece boyunca Gemi yolculuğunda alınan ekstralar
  • Vize ücreti (120 euro) Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur
  • Otellerde belirtilen ekstralar

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

  • Saat 18:00 de Fahrettin Altay Meydan
  • 18:15 Poligon
  • 18:30 da ÜçyolYazahaneLer önü
  • 18:45 Alsancak Lozan meydanı ardından Alsancak Gar
  • 19:15 de Bornova Ege Acil
  • 19:40 Girne Ayzetur Önü
  • 19:45 Bostanlı İskele
  • 20:00 de MavişehirMavibahçe Karşısından 

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.