Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

SELİMİYE BOZBURUN TURU

Bozburun - Selimiye

Konaklama : Keyfim otel veya Solto selimiye otel

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Fahrettin Altay,Üçyol,Alsancak,Bornova,Karşıyaka

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 550 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

BOZBURUN SELİMİYE TURU

GÖKOVA-TURGUT ŞELALESİ-SELİMİYE TEKNE TURU-KARGI KOYU-BENCİK KOYU-KAMELYA ADASI-BAYIR KÖYÜ FARKI İLE !

 

Orada bir Köy var Uzakta

 

MÜCEVHER KOYLAR

27 EYLÜL - 29 EYLÜL

 

1. Gün: İZMİR - GÖKOVA - AKYAKA - TURGUT ŞELALESİ - BOZBURUN - SELİMİYE

Sabah saat 06.30 da Karşıyaka 06.50 de Bornova dan 07.00 Alsancak 07.15 de Üçyoldan 07.30 da Fahrettin Altay Meydanı 07.45 de Gaziemir Kipa noktalarımızdan konuklarımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Aydın –Çine üzerinden, Gökova Körfezini Sakar Tepesini panoromik olarak görerek aşağıya iniyoruz. Gökova Körfezi boyunca endemik sığla ağaçları ve okaliptüs ağaçları arasından geçerek, Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Marmaris’i panoromik olarak görerek, Turgut Şelalesine doğru yol alıyoruz. Şelale, Bayır ile Turgut arasında kalmakta. Bayır'dan Turgut istikametine doğru giderken 5'inci kilometrede Şelale tabelasını görebilirsiniz. Buradan girdikten sonra yaklaşık 200 metre kadar daha ilerlediğinizde Şelale'ye ulaşırsınız. Bölge ormanlarla ve çeşitli çiçeklerle kaplı bir vadi durumunda. Yaklaşık 4 metrelik bir yükseklikten akan şelalesi ile özellikle sıcak yaz aylarında ziyaretçilerin popüler uğrak noktası durumunda. Su çok soğuk. Ufak gölde yüzme imkanı da mevcut. Bölgede küçük restoranlar var ve burada yöresel yemekler ile alabalık yiyebilirsiniz. Ayrıca doğa yürüyüşü yapmak için de ideal bir ortam mevcut.  Cennetten bir köşe olan ve tarihi Sığla ağaçları arasına gizlenmiş şelaleleri geziyoruz. Serbest zamanımızda öğle yemeğimizi dilersek( gözleme çay vb.) bu şelalenin çevresinde bulunan mekanlarda alabiliriz .Turgut Şelalesi’in de ki gezimizin ardından bu kez, Bozburun’a gidiyoruz. Bozburun’daki otelimize yerleşiyoruz. Otelin önündeki plajda deniz keyfimizi yapıyoruz. Deniz keyfimizin ardından dilersek akşam çaylarımızı içmek üzere Selimiye’ye geçiyoruz. Selimiye’deki sahil yürüyüşümüzü de yaptıktan sonra akşam yemeğimizi  almak ve konaklamak üzere tekrar Bozburun’a dönüyoruz.

 

2. Gün: SELİMİYE TEKNE TURU

Sabah dinginliği ile otelimizde aldığımız kahvaltının ardından arzu eden konuklarımızla otelden ayrılıp Selimiye ulaşıyoruz. Selimiye çevresinde tarihi kalıntılara da rastlanıyor. Antik adı Hydas olan Selimiye çevresinde üç kale kalıntısı var. Biri Selimiye’nin en yüksek tepesinde, diğeri Sarıkaya Tepesi’nde, sonuncusu ise Kızılköy Mahallesi’ndeki Aşarkale. Koyun güneydoğu tepelerindeki Helenistik Dönem sur kalıntıları ziyaret ediliyor. Kıyıdan 100 metre açıkta Selimiye’ye yaklaşan teknelere yol göstermek amacıyla inşa edilmiş gözetleme burcu, deniz feneri, manastır ve tiyatro kentin görülmeye değer diğer kalıntıları. Bölgedeki batıklardan çıkarılan kalıntılar ise Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergileniyor.

Fırtınalı havalarda teknelerin sığındığı doğal liman olan Selimiye koyunda plaj arıyorsanız eğer, iki km ötedeki pırıl pırıl kumlu “sığ liman”a gidebilirsiniz.

 Selimiye’de yatların demirledikleri iskele çevresinde çok sayıda lokanta var. Balık bol. Türüne göre ister ızgara, isterseniz buğulama yapılıyor. Has zeytinyağı ve defne yaprağı buğulamaya ayrı bir tat katıyor. Kabak çiçeği dolması ise Güney Ege’nin spesiyalitesi )

Daha sonra Selimiye tekne turuna çıkıyoruz.(ekstra) Koylarda denize girip Ege Denizi’nin turkuaz sularında serinliyoruz. (Kargı Koyu, Bencik Koyu, Kamelya adası, Akvaryum) Tekne turumuzun sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Tekne turuna katılmayanlar otelin plajından denize girebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün: SÖĞÜT KÖYÜ - ADA BOĞAZI - AKVARYUM - KUMKÖY - ÜÇTAŞLAR

Sabah kahvaltımızın ardından siz değerli konuklarımızla başka güzellikler yaşayacağımız Söğüt Köyü programı yapmaya hazırlanıyoruz. Arzu eden konuklarımızla(ekstra) pırıl pırıl ışıldayan koylarda Simi Adası’nı seyrederek mavi yolculuğa başlıyoruz. Ada Boğazı, Akvaryum, Kumköy, Üçtaşlar’ı görüp, bazı koylarda yüzme molası veriyoruz. Söğüt Köyü’ne çıkıyoruz, gezimizin sonunda istemesek te gönlümüzü bırakarak Bozburun’a dönüyoruz. Dileyenler otelde kalabilir dönüşe geçtiğimizde bize katılabilir. “ Orada bir köy var uzakta” Tepelerin arasına sıkışmış, müthiş güzel bakir koylarıyla, Dünya üzerinde şehirden dumandan ,gürültüden uzak, dokusunu ve özgünlüğünü koruyabilmiş cennetten kopmuş bir yere geldiğimizin farkındalığıyla ”neden daha önce buraya gelmedik ki ”sorusunu sormaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Artık dönüş zamanı geldi ve dönüş yoluna geçiyoruz.. Yolda vereceğimiz molalarımızın sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki AYZE Tur’da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otobüs ile ulaşım
 • Ayzetur Rehberlik hizmeti
 • Deluxe Butik Otel Konaklaması
 • 2 gece Akşam yemeği
 • 2 Sabah kahvaltısı
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde alıncak ekstra içecekler
 • Selimiye Tekne turu
 • Öğle yemekleri
 • İlk günü alınacak sabah kahvaltısı
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araç içi koltuk dahildeğildir) 

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.