Kurtalan Ekspresi ile Gap Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE .... TUHAF BİR YOLCULUK

 G.ANTEP - URFA - MARDİN - DİYARBAKIR TURU 

Güney Kurtalan Ekspresi Seferi ile..
İzmirden Uçaklı Diyarbakır Urfa Antep Mardin Kurtalan ekspresi ile Ankara turu

NEY KURTALAN EKSPRESİ İLE GAP TURU
DİYARBAKIR - G.ANTEP - Ş.URFA - MARDİN - MİDYAT - BATMAN
İZMİR - G.ANTEP ARASI UÇAK İLE
DİYARBAKIR - ANKARA ARASI TREN EKSPRES İLE ..
ANKARA - İZMİR ARASI UÇAK

Tur Programı

1. Gün

İZMİR - UÇAK – GAZİANTEP – GÖBEKLİTEPE - URFA

Saat 06:00 da Adnan Menderes havalimanında buluşarak 07:20 İzmir-G.Antep SunExpress uçağı ile Antep havalimanına(saat:09:00) iniyoruz.Antep havalimanında bizi bekleyen aracımıza yerleşip yolda  uygun bir tesisimizde (ekstra) kahvaltı molası veriyoruz.Gaziantep de yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ da vereceğimiz serbest zamanın ardından Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden devam ediyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu eden misafirlerimizle göl üzerindeki tekne turumuzu (ekstra) gerçekleştiriyoruz . Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Halfeti’ye veda ederek  dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE ye varıyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.Bu muhteşem tarihin havasını soluduktan sonra  peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret edip  geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize  yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimiz de. Arzu eden  misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesine özgü SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

2. Gün

MARDİN – MİDYAT - BATMAN

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ(MORBEHRAM) – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ –DEYRULZAFERAN MANASTIRI(güneşe tapanlar) gezip göreceğimiz yerler arasında.Tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor DEYRULUMUR MANASTIRI( MOR GABRIEL) ziyaret ediyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari işciliğinin en güzel tasarımlarının satıldığı  gümüş alışverişini yapıyoruz.Gün sonun da Otelimize giriş yapıyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama  otelimizde. Otelimiz günün şartlarına göre Batman da da  olabiliyor.

3. Gün

HASANKEYF – DİYARBAKIR TÜM GÜN

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e hareket ediyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman – Diyarbakır a  doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır da DİCLE nehrini görerek GAZİKÖŞKÜ  (Seman Köşkü) de denmektedir. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır.Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu, cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki Semanoğlu Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır. Rehberimizin bilgilendirmeleri ile Köşkü geziyoruz. DİYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaretimizin ardından(ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Cahit Sıtkı Tarancı müzesini gezip  serbest zamanda alışveriş molası veriyoruz.Rehberimizin berlirlediği saat de aracımıza biniyoruz.Bir  tarih kokulu gününü bitirerek Otelimize giriş yapıyoruz .Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4. Gün

DİYARBAKIR – GÜNEY KURTALAN SEFERİ – ANKARA

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından DİYARBAKIR GAR’a doğru yola çıkıyoruz.Burada SİİRT KURTALAN dan gelen GÜNEY KURTALAN seferi trenine saat 11:00 de biniyoruz .Trenimiz deki yerlerimize yerleşip Ankara ya doğru eşsiz güzellikte bir tren yolculuğu na başlıyoruz.((( Diyarbakır K: 11:10 → Malatya K: 16.56   , Sivas K: 21.16   Kayseri K: 00.51  , Ankara V: 07.44 ))))) Bu yolculuğumuz 21 saat sürerken doğa bizlere eşlik ederek dag manzaraları  ve göl manzaraları eşliğinde Ankara ya Güney Kurtalan Ekspresi ile ilerliyoruz.Trenimizde bulunan  restoran dan (ekstra) yararlanma imkanımız da vardır.Kurtalan Treni ilk seferini 29 Ekim 1944 yılında gerçekleştirdiğinden buyana devam etmektedir.Tren yolculuğumuz sırasında o kadar güzel kareler yakalayacaksınız ki bir ömür boyu salkıyacağımız hatıralarımız olacaktır.

5. Gün

ANKARA – İZMİR

Sabah saatlerinde 07:15 de Ankara Ulus Garında iniyoruz.Trenden sonra serbest zamanda (ekstra) kahvaltımızın ardından ATAMIZ’ı ziyaret etmek için ANITKABİR’e  gidiyoruz.Bizlere hem gururu hem hüznü yaşatan zamanı  geçirdikten sonra Anıtkabirden ayrılıyoruz.ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıp chek-in işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  12.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan Menderes  havalimanında  siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 27 Eylül • 25 Ekim • 08 Kasım

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  27.09.20201799.00 TL2099.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 999.00 TL
  7 - 12 Yaş 1399.00 TL
  Taksitler »
  25.10.20201799.00 TL2099.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 999.00 TL
  7 - 12 Yaş 1399.00 TL
  Taksitler »
  08.11.20201799.00 TL2099.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 999.00 TL
  7 - 12 Yaş 1399.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Kurtalan Ekspresi ile Gap Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar