Çukurova Turu (Antakya - Adana - İskenderun - Tarsus - Mersin)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

  ÇUKUROVA TURU (KİLİKYA MEDENİYETİ)  

Antakya - Adana - İskenderun - Tarsus - Mersin

SAMANDAĞI ANTAKYA ERMENİ KÖYÜ VAKIF KÖYÜ FARKI İLE ..

ANTAKYA MOZAİK , ESKİ EVLERİ ve UZUN ÇARŞI FARKI İLE ...

İSKENDERUN – TARSUS ŞELALE – NUSRET MAYIN – ESHAB-I KEYF FARKI İLE ...

KANLIDİVANE – CENNET CEHENNEM ÇUKURU FARKI İLE ...

4 GÜN - 3 GECE (YP)

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE ADANA GİDİŞ DÖNÜŞ

 

Tur Programı

1. Gün

İZMİR –ADANA – ANTAKYA – KİLİSE – MOZAİK MÜZESİ

Sabah saat 06.00'da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Sun Express HY kontuarında Ayzetur ile buluşma. 07:35'de Adana’ya hareket ve 09.00'a varış. Adana Havalimanında aracınıza transfer. Sabah kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında ilk olarak şehir merkezine 2 km. mesafedeki Neccar Dağı yamacında, M.S. 1.yüzyılda kayalara oyularak yapılmış, Hıristiyanlık dininin yayıldığı ilk kilise olduğuna inanılan St. Pierre Kilisesi gezimizi yapacağız. Daha sonra Tunus Bordo Müzesi'nden sonra dünyanın 2. büyük mozaik müzesi olan (M.S. 2. ve 5. yy arası Roma dönemine ait mozaikler) Antakya Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Bugünkü programımızı Harbiye Şelaleleri'nde sonlandırıyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

SAMANDAĞI – ERMENİ KÖYÜ VAKIF KÖYÜ – ANTAKYA UZUN ÇARŞISI

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan ve Samandağ’ını kapsayan gezimizi gerçekleştireceğiz. Antik çağ limanı olan Samandağ ilçesi Antakya'ya 22 km. uzaklıktadır. Dünyanın en zengin bitki örtüsüne sahip bu yörede, Vespasianos ve Titus Tüneli, Beşikli Mağara içinde Kaya Mezarları, Hz. Hızır Makamı, Dorik Tapınağı’nı geziyor ve resimliyoruz. Türkiye'deki tek Ermeni köyü olan Vakıf Köyü'ne doğru yola çıkıyor ve köyü ziyaret edip, sokaklarını geziyoruz.Köy içerisinde zaman geçirdikten sonra ANTAKYA Merkeze dönüş. Eski Antakya’yı, Aziz Pavlos Ortadoks Kilisesi Camii ve Havra gezilerimizi yapıyor ve tarihi Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.

3. Gün

İSKENDERUN – TARSUS ŞELALE – NUSRET MAYIN – ESHAB-I KEYF

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. İskenderun’a hareket. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos dağlarının doyumsuz manzarasını izleyerek Belen geçidine çıkıyoruz. Buradan İskenderun’a varış. İskenderun sahilinde çay molası veriyor ve Tarsus’a yöneliyoruz, Tarsus şelalesininde kısa bir mola veriyoruz. Şehir merkezinde bulunan Kleopatra kapısı olarak da bilinen Roma dönemi eserini, Türkiye tarihinde önemli başarı kazanmış Nusrat Mayın gemisini, Aziz Paul kuyusu ve Tarsus evlerini görüyoruz. Son olarak Eshab-ı Keyf'i (yedi uyurlar) ziyaret ediyoruz. Ardından Mersin şehir merkezine geliş. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

KANLIDİVANE – CENNET CEHENNEM ÇUKURU – ADANA

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Narlıkuyu / Erdemli’ye yöneliyoruz. İlk olarak Kanlıdivane Antik Kenti'ne varıyoruz. Burada suçluların atıldığı Ölüm Çukuru, kaya kabartmaları, kiliseleri, Ölüm Kulesi'ni, mezar yapılarını ve diğer anıtsal eserlerin gezilmesinin ardından Cennet – Cehennem Obrukları, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dilek (Astım) Mağarası'nı gezip, Kızkalesi ve Adam Kayalarını panoramik olarak görüyoruz. Öğleden sonra Adana’ya varışımızı takiben görülebilecek yerler arasında; Sabancı Merkez Camii, tarihi Taşköprü, Seyhan Nehri, Tarihi Eski Kız Lisesi, Ramazanoğlu Konağı ve Medresesi, Tarihi Büyüksaat Kulesi, Eski Bedesten ve Kazancılar Çarşısı bulunmaktadır. Akşam yemeğimizde meşhur Adana kebabının tadına bakıyoruz. Havalimanına hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Expres HY ile saat 23.15'de İzmir’e hareket. 00.55'de İzmir de oluyoruz.Bir başka Ayzetur Organizasyonunda görüşmek dileği ile ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • * 3 gece otel konaklama                                                      
 • * Otellerdeki sabah ve akşam yemekleri                               
 • * Ayzetur Rehberlik hizmetleri                                                         
 • * Kişi sayısına göre uygun araçla ulaşım 
 • * Seyahat Sağlık Sigorta Paketi
 • *Uçak bileti (Sun Ekspress) 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • * Alınacak içecekler
 • * Öğle yemekleri
 • * Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Çukurova Turu (Antakya - Adana - İskenderun - Tarsus - Mersin) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar