Turistik Doğu Ekspresi ile Van-Kars-Erzurum

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE VAN,KARS,ERZURUM 

1 GECE VAN 2 GECE KARS KONAKLAMA

KARS’DAN ANKARAYA 33 SAAT TURİSTLİK DOĞU EKSPRESİ İLE TAM YOLCULUK

İZMİR-VAN UÇAK BİLETİ DAHİL...SABAH KAHVALTILARI DAHİL ..

ANKARA - İZMİR UÇAK BİLETİ DAHİL...AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL 

7 GÜN – 6 GECE (YP) ANKARA TURU DAHİL ..

TURİSTLİK DOĞU EKSPRESİ İLE VAN KARS ERZURUM TURU

Tur Programı

1. Gün

UÇAK – VAN – VAN GÖLÜ

Saat 05:00 de Adnan Menderes havalimanında buluşarak 06:45 İzmir- Van SunExpress uçağı ile Van havalimanına iniyoruz. Saat 08:55 de Van da oluyoruz. Van da serbest zamanda uygun bir tesislerde vereceğimiz sabah kahvaltımızın ardından yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuk Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp Van şehir merkezi’ne geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi)  çıkıyoruz. Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde kale gezimizi taçlandırıyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Tüm gün Van merkezin görülecek tüm noktalarını görerek Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. (((RAMADA OTEL , BÜYÜK URARTU OTEL veya RÖNESANSLİFE OTEL ))))

2. Gün

VAN – MURADİYE ŞELALESİ – DOĞU BEYAZIT – İSHAK PAŞA - KARS

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Urartu uygarlığının başkenti ve doğunun incisi olarak adlandırılan Vandan ayrılarak Muradiye şelalesine doğru yola çıkıyoruz.Daha sonra Tendürek dağına (3542m.)parelel olarak Çaldıran üzerindenYine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor.İshak paşa ziyaretimizin ardından Digor ve tuz beldesi Tuzluca yolundan Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizde bir süre dolaşıyoruz.Ardından Kars merkeze ulaşıyor ve otelimizde konaklama .(((((KARS KARABAĞ OTEL , KALE OTEL veya SİMER OTEL)))

3. Gün

KARS KALESİ – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camisi ( 12 Havireler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra ÇILDIR GÖLÜyola çıkıyoruz.Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.Daha sonra Kars merkezde bulunan otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz..(((((KARS KARABAĞ OTEL , KALE OTEL veya SİMER OTEL)))

4. Gün

KARS – ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – SARIKAMIŞ - KARS

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Aracımız ile buluşuyoruz.Erzuruma doğru yola çıkıyoruz Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşıürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’ninüzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a ulaşıyoruz.Ardından TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ ne binerek 

5. Gün

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YOLCULUK

5. ve 6. GÜN: KARS – TURİSTLİK DOĞU EKSPRESİ : Tüm gün Kars serbest zamanda Ruslar 40 yıl kalmışlar, ama bizim toplamda yapmadığımız kadar güzel bina bırakmışlar. Tabi ki, imtina ile güzel binaların yanına çirkinlerini dikmişiz, sonra da onların güzellikleri batmış, bir de zarar vermişiz. Ona rağmen, bu Türkiye’nin bittiği en uzak yerdeki geniş caddeler, meydanlar, sokak heykelleri ve Baltık mimarısının aralara serpilmiş nadide örnekleri insanda tatlı bir halüsinasyon etkisi yaratıyor. İnsan gördükleri ile bulunduğu yeri bağdaştıramıyor bazen.Ayrıca, getirdikleri şehir planlamasının da hala kaymağını yiyor Kars. Caddeler, sokaklar birbirine paralel ve uzadı uzadıcaya gidiyor. Haliyle burada turist olmak pek kolay. Tüm önemli görülmesi gereken yapıları, Kars’ta Gezilecek Yerler ve Baltık Mimarisi yazımızda tek tek anlattık. Turistik Doğu Ekspresi Ankara-Kars-Ankara arasında işleyen büyük ilgi gören Doğu Ekspresi’ne alternatif olarak 29.05.2019 tarihinden itibaren işletilmeye başlamıştır. Turistik Doğu Ekspresi 6 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşmaktadır.Yataklı vagonda bulunan odalarda 2 kişi seyahat edebilmektedir.Turistik Doğu Ekspresi:Ankara’dan Pazartesi, Çarşamba, CumaKars ‘tan Çarşamba, Cuma, Pazar günleri hareket etmektedir.Ankara’dan saat 16:55 ‘te hareket eden Turistik Doğu Ekspresi; güzergâh boyunca İliç’te, Erzincan’da, Erzurum’da uzun süreli duruş yaparak bölgenin gezilmesine fırsat sunmaktadır.Kars’ tan saat 23:55’de hareket eden tren,  Divriği’de, Sivas turu için Bostankaya ‘da uzun süreli durmaktadır.

7. Gün

ANKARA - İZMİR

Sabah saatlerinde 05:55 de Ankara Ulus Garında iniyoruz.Trenden sonra serbest zamanda kahvaltımızın ardından ATAMIZ’ı ziyaret etmek için ANITKABİR’eulaşıyoruz.En güzel dakikalarımızı geçirdikten sonra Anıtkabirden ayrılarak ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıyoruz.Ve  burada chekin işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  16.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan Menderes havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 gece otel konaklama
 • Otellerdeki 3 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
 • Seyahat Sigorta Paketi         
 • Lüks Otobüsle ulaşım
 • Otobüs içindeki ikramlar
 • AYZETUR Rehberlik hizmetleri 
 • UÇAK BİLETLERİ 
 • TREN BİLETİ (TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ) Kars'dan Ankara'ya
 • ANKARA HAVALİMANI TRANSFER

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Otellerde alınan Tüm alkollü alkolsüz içecekler
 •  Öğle yemekleri
 •  Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 •  Akdamar adası tekne turu
 •  Turistik doğu ekspresi seferinde alınacak içecekler
 •  Turistik doğu ekspresi seferinde alınacak yiyecekler
 •  Yöresel eğlenceler (Kafkas Gecesi )                 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 18 Eylül • 20 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  18.09.20202199.00 TL2499.00 TL 2199.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 1299.00 TL
  7 - 12 Yaş 1699.00 TL
  Taksitler »
  20.10.20202199.00 TL2499.00 TL 2199.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 1299.00 TL
  7 - 12 Yaş 1699.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Turistik Doğu Ekspresi ile Van-Kars-Erzurum Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar