Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

Uçaklı Gap ve Doğu Anadolu Turu

Doğu Anadolu ve Gap Bölgesi

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 8 GÜN - 7 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : ADNAN MENDERES HAVALİMANI

Ulaşım Şekli : UÇAK + OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 2300 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

UÇAKLI DOĞU ANADOLU ve GAP TURU

1.TUR:15 NİSAN .... 2.TUR: 22 NİSAN

BÖLGENİN EN SEÇKİN OTELLERİNDE 7 GECE KONAKLAMA FARKI İLE...

SUNEKSPRESS HAVAYOLLARI FARKI İLE (İZMİR-ERZURUM GİDİŞ / ADANA-İZMİR DÖNÜŞ)

SADECE 2 TARİH İLE SINIRLI

BÖLGENİN EN İYİ REHBER KADROSU İLE 

8 GÜN - 7 GECE (YP)

URFA DA SIRA GECESİ .... ANTEP DE MEŞKİHANE GECESİ FARKI İLE ...

VEYSEL KARANİ TÜRBESİ FARKI İLE... GÖBEKLİTEPE FARKI İLE....

İSHAK PAŞA SARAYI ve ATATÜRK BARAJI FARKI İEL ...

Erzurum,Sarıkamış,Kars,İshakpaşa,Van,Batman,Mardin,Midyat,Urfa,Adıyaman,Nemrut,Adıyaman,G.Antep,Adana

 

1. Gün: İZMİR – ERZURUM – SARIKAMIŞ - KARS

Saat 10:30 da Adnan Menderes Havalimanında İçhatlar terminalide Sunekspres  önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyor ve chekin işlemlerimizi yaptırıyoruz.Ardından saat 12:10 uçağı ile Erzurum’a hareket ediyoruz.Saat 14:30 sıralarında Erzurum Havalimanına iniş yapıyoruz.Ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile turumuza başlıyoruz.İlk olarak  Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşıürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’ninüzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz.(Erzurum –Sarıkamış 154 km  Sarıkamış – Kars 58 km) Sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’aulaşıyor,ve otelimize yerleşiyoruz

2. Gün: KARS – ANİ HARABELERİ – IĞDIR – DOĞU BEYAZIT – İSHAKPAŞA –MURADİYE - VAN

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camisi ( 12 Havireler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. (Kars – Ani Harabeleri 45km ) Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Iğdır üzerinden panoramik olarak geçerek Doğu Beyazıt İSHAKPAŞA sarayını ziyaret ediyoruz. (Ani Harabeleri – İshakpaşa 240 km ) Daha sonra buradan Muradiye Şelalesine geçiyor burada kısa bir çay molamızın ardından Doğu Anadolu bölgesinin en büyük kentlerinden birtanesi olan URARTU devletine başkentlik yapmış Van’a ulaşıyoruz.Buradaki otelimize yerleşiyoruz. ( İshakpaşa – Van 174 km)

3. Gün: VAN – AKDAMAR – VEYSEL KARANİ TÜRBESİ -  HASANKEYF – BATMAN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, TUŞPA KALESİ , KEDİ EVİ van da göreceğimiz yerler arasında daha sonra yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz. Ahtamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında teknemizden inerek Tatvan Bitlis üzerinden VEYSEL KARANİ TÜRBESİ ni ziyaret ediyoruz.Ardından yıkılmak üzere (Baraj suları altında kalmak üzere olan) Hasankeyf’e ulaşıyoruz.Ardından buradaki molamızı bitirerek BATMAN merkez’e ulaşıyoruz.

4.Gün : MİDYAT – MARDİN TÜM GÜN

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardındanTarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve  DEYRULUMUR MANASTIRI nı (MOR GABRIEL) ziyaretediyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alış verişi yapıp güzel yöreye doyasıya fotoğraf çekiliyoruz. Ardından Mardin ‘ e doğru ilerliyoruz.DEYRULZAFERAN MANASTIRI ’na gidiyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanileri ‘nin Patriklik Merkezi olan Manastır, 1937 yılında Süryani Patrikliği ‘nin Suriye ’ye taşınmasına rağmen hala Süryanilerin Hac Merkezi olarak kabul edilmektedir.Mardin’e özgü taş konaklardan birinde, yöresel lezzetler eşliğinde aldıktan sonra gezmeye başlıyoruz. Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİ ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından ZİNCİRİYE MEDRESESİ ile ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Tur bitiminde rehberimizin vereceği sürede serbest zaman alıyoruz.Ardından Mardin merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün: MARDİN – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA – HARRAN

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Mardin merkezden ayrılarak dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPEye  gidiyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Medeniyetler beşiği HARRAN’agidip  KÜLTÜREVİ’ni geziyoruz. Peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Siz arzu eden  misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

6.GÜN: ŞANLIURFA – BOZOVA – ATATÜRK BARAJI –ADIYAMAN – KAHTA – NEMRUT

Sabah kahvaltımızın ardından Şanlıurfa merkezden ayrılarak Adıyaman’a gitmek için hareket ediyoruz. Bozova’ya ulaşarak burada Atatürk Barajı manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından buradan ayrılarak Kahta’ya hareket ediyoruz.Ardından Adıyaman merkeze geçiyoruz.Adıyaman merkezde serbest zamanda öğle yemeği molası ve alış-veriş imkanı ardından Kahta da ilk olarak Dünya tarihinin ilk kemerli köprüsü olarak kabul gören  Cendere Köprüsü n ü görüyoruz. Ardından ekstra olarak Nemrut Dağına çıkmak için minibüslerimize biniyoruz. Ardından Karakuş Tümülüsü ne çıkıyor ve Nemrut dağının zirvesinde mola veriyoruz.Güneş’in batışına şahitlik ettikten sonra Kahta ya inerek tekrar aracımıza transfer oluyor ve Adıyaman merkezde ki otelimize yerleşiyoruz.

7.GÜN: ADIYAMAN – HALFETİ – GAZİANTEP

Oteldeki sabah kahvaltımzın ardından Adıyaman şehir merkezinden ayrılıyoruz.Yol güzergahımızda müsaitlik durumuna göre ATATÜRK BARAJI nı görme imkanı bulacağız.Halfeti ye doğru hareket ediyoruz.Güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu eden siz misafirlerimiz ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz.Göreceğimiz yerler arasında Rumkale , Kantarma Mezrası , Aziz Nerses Kilisesi , Barşavma Kilisesi ve Asma köprü vardır. Ardından ekstra olarak öğle yemeğimizi alıyoruz.Buradaki molamızın ardından G.Antep’e doğru hareket ediyoruz.G.Antep de ilk olarak Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’nigeziyoruz.ArdındanG.Antep tarihi sokaklarında G.Antep evlerini fotoğraflıyoruz.Ardından serbest zaman içerisinde Eski Bakırcılar çarşısı ve bedesten de alış-verişi imkanı buluyoruz.Ardından rehberimizin belirlediği saatlerde Baklava alış-verişi yapıyoruz.Ardından otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek MEŞKHANE gecesine katılabilirler.

8.GÜN: GAZİANTEP – HATAY – İSKENDERUN – ADANA

Oteldeki sabah kahvaltımzın ardındanGazianatep şehir merkezinden ayrılarak Harbiye ye ulaşıyoruz burada Harabiye şelalesinde çay kahva molası veriyoruz.ArdındanProğrama medeniyetin beiği Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Rehberimizin eşliğinde  tüm dillerin ve dinlerin yaşadığı mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. NEDCAR DAĞI eteklerindeki ST.PİERREKİLİSESİ’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği (ekstra) için enfes yöresel yemekleri tadabileceğimiz Anadolu Restoran’a gidiyoruz. Antakya’ya veda ederek İskenderun şehir merkezini panoramik olarak görmemizin ardından Adana ya ulaşıyoruz. Adana da ilk olarak SABANCI MERKEZ CAMİİ yi ziyaret ediyoruz.Sabancı merkez camii ziyaretimizin ardından Seyhan Çay’ı kenarında yürüyüş ve çay molası için zaman. Adana’da Bici Bici gibi yöresel lezzetleri tatma fırsatı… Tarihi köprü, Sabancı Merkez Camii, Külliye ve saat kulesi gezilerinin ardından Adana Havalimanına giriş yapıyoruz. Ardından İzmir uçağımıza binerek Adnan Menderes Havalimanına ulaşıyoruz.Bir başka Ayzetur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
 • Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
 • Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları 
 • Otellerde 6 Akşam Yemeği
 • Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
 • Tüm  gezilerproğramda belirtilen
 • AyzeturTürkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık sigortası
 • Uçak ile ulaşım ( Sunexspres havayolları ile ) İzmir – Erzurum / Adana - İzmir
   

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tur güzerğahında ekstra harcamalar
 • Otellerde alınan ekstralar
 • Öğle yemekleri 
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Sıra Gecesi ( 80 tl – 90 tl )
 • Nemrut dolmuş ücreti ( 60 tl – 65 tl )
 • Akdamar adası ve Halfeti Tekne ücretleri ( 35tl – 40 tl )
 • Meşkihane Antep gecesi ( 50 tl – 60 tl )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER