Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

Uçaklı Keyif ve Kültür İstanbul Turu

Taksim,Beşiktaş,Tarihi yarımada,Eyüp,Adalar vs

Konaklama : 4*Güneş otel

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : ADNAN MENDERES HAVALİMANI

Ulaşım Şekli : UÇAK + OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 799 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

KEYF-İ (Uçaklı)İSTANBUL TURU

 

TAKSİM-BEŞİKTAŞ-TARİHİ YARIMADA-MADEME TUSSAUDS-BOĞAZ TURU
ADALAR-PANAROMA-GALATA-BALAT SOKAKLARI-AYAYORGİ PATRİKANESİ

 

16 KASIM-18 KASIM  -- 3 GÜN / 2 GECE (YP) Öğrenci tatili

 

1. Gün: İZMİR – UÇAK – İSTANBUL-ÇAMLICA-1453 PANAROMA-BOĞAZ TURU-TAKSİM-GALATA

Sabah saat 07.30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz.Pegasus Havayolları İZMİR-İSTANBUL 16 KASIM SAAT 09.05 uçağına binmek üzere rehberimiz ile buluşarak işlemlerimizi yaptırıyoruz.Ardından yaklaşık 45 dk  1 saat sonra Sabiha Gökçen Havalimanına iniş gerçekleştiriyor alanda bizleri bekleyen aracımıza transfer olarak YEDİ TEPE İSTANBUL gezimize başlıyoruz.İlk olarak Çamlıca tepesine çıkarak burada sabah kahvaltısı ve çay kahve molası veriyoruz.Ardından Çamlıca tepesinden aşağıya inerek 2.Köprüden Beykoz üzerinden Avrupa yakasına giriş yapıyoruz.İlk olarak 2008 yılında tam anlamıyla faaliyete geçen 3 boyutlu İstanbul’umuzun 1453 deki fethini bizlere anlatan 1453 PANAROMA müzesini ziyaret ediyoruz.Ardından buradan ayrılarak İstanbul Taksim Meydanına giderek burada öğle yemeği molamızı veriyoruz.Rehberimiz eşliğinde İSTİKLAL CADDESİ nden ilerliyerek Taksim’e ismini veren MAKSEM ’i görerek İSTİKLAL CADDESİ ’ni keşfediyor, TAKSİM MEYDANI ’na ulaşıyoruz. Dileyen konuklarımız vereceğimiz serbest zamanda Dünyaca Ünlü MADAME TUSSAUDS MÜZESİ ‘ni ziyaret edebilirler. MADAME TUSSAUDS, merkezi Londra'da bulunan balmumu heykel müzesi olması özelliğiyle bilinen ve bir çok ünlünün heykellerinin sergilendiği, Amsterdam, Berlin, Hong Kong, İstanbul, New York, Sidney ve Tokyo'nun da bulunduğu yirmi dört şehirde şubesi olan bir müzedir. Ünlü Heykeltraş Pietro’nun yapmış olduğu heykelde İstanbul Hatıra Fotoğrafı çektiriyoruz ardından yürüyerek NEVİZADE den geçerek GALATA KULESİ ne gidiyoruz.Galata kulesinde rehberimizin belirlediği zaman diliminde zaman geçirdikten sonra aracımıza tekrar buluşarak EMİNÖNÜ İSKELE sine ulaşıyor.Burada bizleri bekleyen teknemiz ile ekstra olarak BOĞAZ TURU yapıyoruz.Boğaz turumuzda Karaköy,Dolmabahçe,Beşiktaş,Arnavutköy,Çırağın sarayı,Rumeli Hisarı,Anadolu hisarı,Küçüksu kasrı,Beylerbeyi sarayı,Kuleli Askeri lisesi,Üsküdar,Kuzguncuk mahallesi ve Kız kulesi göreceğimiz yerler arasındadır.Boğaz turumuzu tamamladıktan sonra Eminönünden aracımıza binerek otelimize transfer oluyoruz.Akşam yemeği konaklama otelmizdeidr.

2. Gün: BALAT SOKAKLARI-TARİHİ YARIMADA-DOLMABAHÇE SARAYI-EYÜP SULTAN

Sabah saat 08.00 de otelimizden ayrılarak Beşiktaş da bulunan Dolmabahçe sarayına ulaşıyor.Ve rehberimiz eşliğinde randevu saatimiz olan 09.30 bekliyoruz.İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan saray, 1853 yılında inşa edilmiştir. Sultan Abdülmecid zamanında yapılmıştır. Kimin tarafından çizildiği bilinmeyen sarayın, mimarı ise Ermeni Garabet Bayan’dır. Sarayı tamamlayamadan ölen mimarın yerini oğlu Nikogos Balyan almıştır. Osmanlının esas sarayı olan Topkapı Sarayı bu sarayın yapımı ile terk edilmiştir. Halifeliğin kaldırılmasıyla 1924 yılına kadar 6 padişaha ve son Osmanlı Halifesi olan Abdülmecid Efendiye ev sahipliği yapmıştır. 1927-1949 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ise İstanbuldaki çalışmalarında bu sarayı kullanmış ve burada ölmüştür. 1984 yılından sonra saray müze olarak halka açılmıştır.Sarayımızın ardından Tarihi yarımada ya geçiyor burada sırası ile TOPKAPI SARAYI , AYASOFYA ve YEREBATAN SARNICI nı ziyaret ediyoruz.Ardından Balat sokaklarına giderek sokakları fotoğraflıyor ve AYAYORGİ MANASTIRI nı ziyaret ediyoruz.Ardınan akşam saatlerinde HALİÇ kıyısından ilerliyerek EYÜP SULTAN CAMİİ ziyaret ediyoruz.Ardından otelimize geçerek dinlenmeye çekiliyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak KUMKAPI EĞLENCESİ ne katılmak üzere rehberimizin belirlediği zaman diliminde KUMKAPI ya gidiyoruz.Gece geç saatlere kadar burada eğleniyoruz.

3. Gün: MİNİATÜRK- KUZGUNCUK MAHALLESİ- BÜYÜKADA- HAVALİMANI

Sabah kahvaltımızın ardından siz değerli konuklarımızla başka güzellikler yaşayacağımız bir gezimize daha başlıyoruz.Otelimizden ayrılarak Türkiyedeki bir çok eseri miniatürünün bulunduğu MİNİATÜRK e gidiyoruz.Buradaki molamızın ardından Avrupa yakasından ayrılarak bir çok ünlü dizilerimizin çevrildiği ve 3 tane dinimizin bir arada yaşandığı mahalle olan KUZGUNCUK mahallesine ulaşıyoruz. KUZGUNCUK. Yürüyerek gezeceğimiz, fotoğraf çekmeye doyamıyacağımız ve İSTANBUL ‘u bir başka açıdan keşfedeceğiz. Masalsı yolculuğumuzda göreceğimiz yapılardan bazıları; KUZGUNCUK İSKELESİ, İCADİYE, BETH YAAKOV SINAGOGU, HAGIOS YERIOUS RUM KİLİSESİ, KUZGUNCUK CAMİİ, SURP KRIKOR LUSAVORIÇ ERMENI KİLİSESİ,KURTLAR VADİSİ, EKMEK TEKNESİ, PERİHAN ABLA SOKAĞI, ÜRYANIZADE SOKAĞI ve CUMBALI OSMANLI EVLERİ, HAGIOS PANTELEIMON KİLİSESİ, CEMİL MOLLA KÖŞKÜ, MARCO PAŞA KÖŞKÜ göreceğimiz yerler arasındadır.Buradaki molamızın ardından Bostancı iskelesine giderek İSTANBUL’umuzun Prens adaları denilen HEYBELİADA,KINALIADA yı panoramik olarak görerek BÜYÜKADA ya ulaşıyoruz.BÜYÜKADA da fayton turu yapabilir meşhur kurabiyelerinden tadabilir ve alış-veriş yapabilriz.Bu güzel adayı keşfimizin ardından iskeleden tekrar adalar vapuru ile Bostancı iskelesine gidiyoruz.Burada bizleri bekleyen aracımız ile SABİHA GÖKÇEN havalimanına ulaşıyoruz.Buradan saat 21.20 deki İSTANBUL İZMİR PEGASUS Havayolları uçağı ile İzmir’imize dönüş sağlıyoruz.Bu güzel rüyası bir turumuzun ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanından siz değerli misafirlerimizden bir başka turda görüşmek üzere ayrılıyoruz.                                      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otobüs ile ulaşım
 • Ayzetur Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • 2 Gece 4* veya 5* Otel Konaklaması
 • 2 gece Akşam yemeği
 • 2 Sabah kahvaltısı
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde alıncak ekstra içecekler
 • Boğaz turu (Eminönü iskelesi)
 • Öğle yemekleri
 • İlk günü alınacak sabah kahvaltısı
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 •  

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER