Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

VAN DOĞU EKSPRES İLE DOĞU ANADOLU TURU

DOĞU EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU

Konaklama : KARS - ERZURUM

Tur Süresi : 6 GÜN - 5 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Adnan Menderes Havalimanı

Ulaşım Şekli : UÇAK - TREN - OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1599 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

VAN DOĞU EKSPRES FARKI İLE...
ERZURUM-KARS-VAN-ANKARA TURU

 

SÖMESTR TATİLİ İÇİN 

20 OCAK / 25 OCAK ve 27 OCAK - 01 ŞUBAT

İLAVE TARİHLER AÇILDI !!!

 İLAVE 22 MART - 27 MART ( 6 GÜN - 5 GECE )

İLAVE 07 NİSAN - 12 NİSAN ( 6 GÜN - 5 GECE )

İLAVE 14 NİSAN - 19 NİSAN ( 6 GÜN - 5 GECE )

ERZURUM , KARS , ANİ HARABELERİ , ÇILDIR GÖLÜ
VAN , NEMRUT , TATVAN , ANKARA
 İLAVE 22 MART - 27 MART 2019

2 GECE KARS KONAKLAMA ..
2 GECE VAN KONAKLAMA
İZMİR-ERZURUM UÇAK BİLETİ DAHİL...
TATVAN-ANKARA (VAN DOGU EKSPRES SEFERİ ) TREN
ANKARA - İZMİR UÇAK BİLETİ DAHİL...

 

VAN'DA URARTU OTEL FARKI İLE ....

KARS SİMER OTEL FARKI İLE ...

 

1. GÜN:UÇAK – ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – SARIKAMIŞ - KARS : Saat 06:00 da Adnan Menderes havalimanında buluşarak 07:10 İzmir-Erzurum SunExpress uçağı ile Erzurum havalimanına iniyoruz.Erzurum havalimanında Aracımız ile buluşuyoruz.Erzurumda ekstra olarak kahvaltı molamızın ardından aracımıza tekrar binerek  Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşıürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’ninüzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’aulaşıyor,ve otelimize yerleşiyoruz.

 

2. GÜN: KARS KALESİ – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS  : Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camisi ( 12 Havireler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımların ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra ÇILDIR GÖLÜ yola çıkıyoruz.Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.Daha sonra Kars merkezde bulunan otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz.

 

3. GÜN: IGDIR – AGRI DAGI – DOĞU BEYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI – TENDÜREK – MURADİYE ŞELALESİ – VAN : Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Urartu uygarlığının başkenti ve doğunun incisi olarak adlandırılan Van’a hareket ediyoruz. Değerli Misafirlerimiz, sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor, Digor ve tuz beldesi Tuzluca yolundan Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizde bir süre dolaşıyoruz. Iğdır’dan ayrılıp Doğu Beyazıt'a ulaştığımızda öğle yemeğinin (ekstra) ardından Meteor Çukur'unu tanıyor, İran sınırına yönelip sınırı görüyoruz. Yine aynı gün içinde inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor. Daha sonra Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine geliyor, burada ilçeyle aynı ismi taşıyan muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü görüp, Van’daki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi beraberce alıyoruz.

 

4. GÜN: VAN – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI – TUŞPA KALESİ – ETNOĞRAFYA MÜZESİ : Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz. Ahtamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Zira içerisinde bulunduğunuz Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Edremit’e dönüyor ve buradan da Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuk Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp Van şehir merkezi’ne geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi)  çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Said’i Nursi Evini ve diğer Urartu harabelerini görüp, Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde kale gezimizi taçlandırıyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

5. GÜN: TATVAN – VAN DOGU EKSPRESİ – YOLCULUK – ANKARA : Oteldeki erken saatlerde 04.30 da sabah kahvaltımızın ardından TATVAN’a doğru yola çıkıyoruz.Burada Tatvan Gara ulaşıyoruz .07:00 de  Bizleri bekleyen trenimize binerek VAN DOĞU EKSPRESİ Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işler. Ankara'dan salı ve pazar günleri, Tatvan'dan salı ve perşembe günleri.Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yemekli ve yataklı vagon bulunmaktadır.((( Tatvan K: 07.00 →          Elazığ K: 14.05  Malatya K: 16.56             Sivas K: 21.16   Kayseri K: 00.51               Ankara V: 07.44 )))))  Bu yolculuğumuz 24 saat sürecek ve yolculuğumuz boyunca en güzel dag manzarası ve göl manzaraları eşliğinde Ankaraya Doğu Ekspresi ile ilerliyoruz.

 

6. GÜN: ANKARA – İZMİR : Sabah saatlerinde 07:15 de Ankara Ulus Garında iniyoruz.Trenden sonra serbest zamanda kahvaltımızın ardından ATAMIZ’ı ziyaret etmek için ANITKABİR’e  ulaşıyoruz.En güzel dakikalarımızı geçirdikten sonra Anıtkabirden ayrılarak ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıyoruz.Ve  burada chekin işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  12.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan Menderes havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4 gece otel konaklama

* Otellerdeki 4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Otobüsle ulaşım

* Otobüs içindeki ikramlar

* AYZETUR Rehberlik hizmetleri

*UÇAK BİLETLERİ

*TREN BİLETİ (VAN DOGU EKSPRESİ)

*Ankara Havalimanı Transferi

            

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm alkollü alkolsüz içecekler

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Akdamar adası tekne turu

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak içecekler

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak yiyecekler

* Yöresel eğlenceler    

               

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER