Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

VAN DOĞU EKSPRES İLE DOĞU ANADOLU TURU

DOĞU EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU

Konaklama : KARS - ERZURUM

Tur Süresi : 6 GÜN - 5 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Adnan Menderes Havalimanı

Ulaşım Şekli : UÇAK - TREN - OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 1700 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

VAN DOĞU EKSPRES FARKI İLE...
 

ERZURUM-KARS-VAN-ANKARA TURU

SÖMESTR TATİLİ İÇİN 

20 OCAK / 25 OCAK ve 27 OCAK - 01 ŞUBAT

İLAVE TARİHLER AÇILDI !!!

 İLAVE 22 MART - 27 MART ( 6 GÜN - 5 GECE )

İLAVE 07 NİSAN - 12 NİSAN ( 6 GÜN - 5 GECE )

İLAVE 14 NİSAN - 19 NİSAN ( 6 GÜN - 5 GECE )

ERZURUM , KARS , ANİ HARABELERİ , ÇILDIR GÖLÜ
VAN , NEMRUT , TATVAN , ANKARA

2 Gece  KARS / 2 Gece  VAN  KONAKLAMA ..
 

İZMİR-ERZURUM UÇAK BİLETİ DAHİL...
TATVAN-ANKARA (VAN DOGU EKSPRES SEFERİ ) TREN
ANKARA - İZMİR UÇAK BİLETİ DAHİL...

 

           1.GÜN : İZMİR– ERZURUM – SARIKAMIŞ - KARS :Saat 06:00 da Adnan Menderes havalimanında Rehberimizin belirlediği noktada buluşarak chekin işlemlerimizin ardından 07:10 İzmir-Erzurum SunExpress uçağına binerek Erzurum havalimanına iniyoruz.Erzurum havalimanında bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz.Yolumuzun üzerinde uygun bir yerde mola verip Sabah kahvaltımızı (ekstra)yapıyoruz.Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye  İlk  olarak Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medresesini  ziyaret ediyoruz. Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ( Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlıyoruz. Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Rüstem Paşa Bedesteni (Taşhan)ı geziyoruz.Tarihimize 93 harbi olarak geçen TÜRK – RUS savaşın da Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı ziyaret edip kentten ayrılıyoruz. Aras Nehri’ninüzerinde bulunan Çobandede Köprüsü’ndeki molanın ardından Sarıkamış’a ulaşıyor, düşmandan çok, soğukla savaşan ordumuzun 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars merkezde bulunan KARABAĞ HOTELimize yerleşiyoruz. Akşam  yemeği  ve  konaklama otelimize de                                                                                                           

      2. GÜN: KARS KALESİ – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS  :Otelimiz deki  sabah kahvaltımızın ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camii ni ( 12 Havariler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Ebu’l Menuçehr Camii gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Rehberimizin anlatımların dan sonra , Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz.Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezip, beyaz güzelliğin tadını çıkarıyoruz.Belirlenen  zamanda Kars  merkez deki KARABAĞ Hotelimize dönüyoruz.Akşam  yemeği  ve konaklama otelimize de.Arzu eden misafirlerizle Lobide  buluşup  Kafkas  (ekstra) eglencesine  gidiyoruz.

       3. GÜN: IGDIR –AGRI DAGI –DOĞU BEYAZIT –TENDÜREK –MURADİYE ŞELALESİ – VAN : Otelimiz deki sabah kahvaltımızın ardından Digor ve tuz beldesi Tuzluca yolundan Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyoruz.Yol boyu bizi takip eden muhteşem dağ manzarası eşliğin de  IĞDIR 'a varıyoruz. Bölgenin sert iklimine karşın her zaman ılıman olan bu şehrimizi keşfediyoruz. Iğdır’dan ayrılıp Doğu Beyazıt'a ulaştığımızda öğle yemeğinin (ekstra) ardından Meteor Çukur'unu görüp , İran sınırına kadar gidiyoruz.İnşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İsmi Saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri’nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşımaktadır.Tendürek dağına (3542m.) parelel olarak Çaldıran üzerinden Van'a bağlı Muradiye ilçesine gediyoruz. Muhteşem Muradiye Şelalesi ile Şeytan Köprüsü’nü  gezip VAN a ulaşıyoruz.Merkezde ki BÜYÜK  URARTU OTELİmize yerleşiyoruz. Akşam  yemeği  ve  konaklama otelimize de

         4. GÜN: VAN – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI – GEVAŞ– VAN :Otelimizde ki sabah kahvaltımızın   ardın dan bir sahil kasabasını andıran Edremit’e gidiyoruz. Edremit’te bizleri bekleyen  teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan AKDAMAR Adası’na hareket ediyoruz.Taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi   görüyoruz. Buradan Van Gölü’ne baktığınızda “Aynı deniz gibi” demekten kendinizi alamıyorsunuz.Van Gölü, 3713 km²  lik ölçüsüyle Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliğine sahiptir. Göl kenarında  geçireceğimiz  güzel zamanın ardından Gevaş’a ilerliyoruz. Gevaş’ta Selçuk Mezarlarını ve Halime Hatun Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Van merkez de  öğle yemeğimizin(ekstra) ardından Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi)  çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Said’i Nursi Evini ve diğer Urartu harabelerini görüyoruz. Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde  geziyoruz. Van Halısı hakkında bilgi almak için  Halı Atölyesi’ne gidiyoruz.Rehberimizin vereceği alışveriş molasının  ardından bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz.Bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölye ye gidip muhteşem sanatkarlığı görüp alışveriş yapaıyoruz. Van merkezde bulunan BÜYÜK URARTU Otelimize dönüyoruz . Akşam  yemeği ve konaklama otelimiz de

             5. GÜN: TATVAN – VAN DOGU EKSPRESİ –YOLCULUK – ANKARA : Otelimiz deki  ERKEN sabah (saat:04.30)  kahvaltımızın ardından TATVAN’a doğru yola çıkıyoruz.Tatvan Gar da .(07:00 de)  Bizleri bekleyen trenimize binerek VAN DOĞU EKSPRESİ   yolculuğumuza başlıyoruz.Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işliyor. Ankara'dan salı ve pazar günleri, Tatvan'dan salı ve perşembe günleri.Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yemekli vagon (restoran) ve yataklı vagon bulunmaktadır.                                                                                                                                            TatvanK:07.00 -Elazığ K: 14.05     -Malatya K: 16.56- SivasK: 21.16- Kayseri K: 00.51- Ankara V: 07.44))))) 

Bu yolculuğumuz 24 saat sürecek ve yolculuğumuz boyunca   bembeyaz  daglar  ,ovalar  ve göl manzaraları  bizlere eşlik ederek  Ankaraya varacağız.

            6. GÜN: ANKARA – İZMİR : Sabah saatlerinde 07:15 de Ankara Ulus Garında iniyoruz.Renberimizin  belirlediği  serbest zamanda  kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz.Bizleri bekleyen otobüsümüze binerek ANITKABİR’e gidiyoruz. ATAMIZ’ı ziyaret ettikten sonra Rehberimizn belirlediği noktadan otobüsümüze binerek ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıyoruz.Ve  burada chekin işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  12.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan Menderes  havalimanında  siz  değerli  misafirlerimiz  ile  vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4 gece otel konaklama

* Otellerdeki 4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Otobüsle ulaşım

* Otobüs içindeki ikramlar

* AYZETUR Rehberlik hizmetleri

*UÇAK BİLETLERİ

*TREN BİLETİ (VAN DOGU EKSPRESİ)

*Ankara Havalimanı Transferi

            

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İlk Gün Sabah kahvaltısı

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Akdamar adası tekne turu

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak içecekler

* Van doğu ekspresi seferinde alınacak yiyecekler

* KAFKAS Eğlencesi

*Tüm yolculuk  esnasın daki yiyecek ve içecekler  

               

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

* Katılımcıların iptali söz konusu ise tur tarihimden 15 (onbeş) gün  öncesine kadar  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.